BMWHELP - Forum dla Profi BMW

INPA, NCS komunikacja po MOST

Zaczęty przez SasanS, Lipiec 02, 2017, 01:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SasanS

Witam, mam problem z komunikacją INPA i NCS po magistrali MOST przez ICOM Next B, stąd moje laickie pytanie, na które jednak nie udało mi się znaleźć nigdzie odpowiedzi:
Czy INPA powinna pokazywać prawidłowo zapłon przy połączeniu przez MOST?
U mnie zapłon jest cały czas OFF.
Proszę o info, jak to jest u Was.
  •  

SasanS

Sprawa po części rozwiązana, tzn. mimo sygnalizacji wyłączonego zapłonu (Battery jest na ON) INPA komunikuje się z modułami na MOST prawidłowo np. odczytując UIF.
Programowanie WinKFP też generalnie działa, choć zdarzają się błędy i zawieszenia ICOMa - wówczas INPA pokazuje Ignition i Battery na OFF. Dopiero restart ICOMa przywraca komunikację. ?Ale to jest osobny temat.
NCS po MOST nie ma sensu, bo nie ma dostępu do CAS ani FRM żeby odczytać FA. No chyba, że o czymś nie wiem, to proszę mnie poprawić.
  •  

Alex

Wszystko tak jak piszesz)). Masz oryginalnego NEXTa czy clona?
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

SasanS

Mam oryginał.
...To mnie właśnie zastanawia :scratch_one-s_head:. Nie robiłem mu jeszcze aktualizacji firmware'u. Myślisz, że to może pomóc?
  •  

Alex

Wczoraj specjalnie podłączyłem przez MOST E60. INPA pokazuję zapłon oraz prawidłowe napięcie))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

SasanS

W takim razie trzeba będzie podpiąć się do innego auta i sprawdzić, gdzie leży problem :scratch_one-s_head:
Wielkie dzięki za sprawdzenie!
  •