BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Połączenie CAS na "stole" problem z kl15 i ELV

Zaczęty przez alb3rt, Styczeń 15, 2019, 00:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alb3rt

Podłączyłem konfigurację JBBFII, Cas3, obd, kluczyk, ELV wg schematu z newtis i zagranicznego forum i nadal mam problem z brakiem odblokowania ELV i wykryciem zapłonu z obd.
ELV po odblokowaniu ręcznie i podłączeniu, blokuje się po wciśnięciu kluczyka. I tyle.
Może ma ktoś sprawdzony, działający w 100% setup wraz z rozpiską?
Z góry dziękuję.
  •  

lustek

Hej,

Też walczę ze stołem. Ja to robię na KGM i mam podobny problem do twojego:)
Mianowicie kupiłem komplet KGM, CAS, kluczyk i złącze OBD z jednego auta. Okazuje się, brak jest pinów dla KL15 w obd, tzn. pin 1 w OBD jest pusty, i pin 13 w CAS również.
Dodałem te piny ale dostaje tylko 0,05V na pinie 1 OBD.
W jaki sposób realizowany jest KL15 w takim przypadku? Po DCAN? Chciałbym to zrobić w miarę uniwersalnie...

Ja mam założony emulator ELV. Posiada on diodę która powinna mrugać jak CAS komunikuje się z ELV. U mnie to wygląda tak, że jak zasilę instalacje i nacisnę start-stop to nic się nie dzieje (poza tym, że pobór prądu minimalnie wzrasta). Natomiast po jakiś 2 min. wszystko się "usypia" i jak z takiego stanu nacisnę guzik to widzę że diodka zamruga.

Kompa jeszcze pod to nie podpinałem bo...trochę mi brakuje czasu i staram się nad tym siedzieć w "biegu" wolnej chwili.



Co do twojego problemu alb3rt to z tego co wiem, JBBE musi być w odpowiedniej wersji. Tzn wg tego co piszą na zagranicznym forum. 61359192740
Oczywiście powinno się być w stanie zrobić takie połączenie na każdym sprzęcie, ale były problemy z tym
  •  

alb3rt

No właśnie kupiłem, już z resztą trzeci jbbe, zgodny ze schematem o takim numerze jak podałeś.
Wg schematu na forum kl15 ma iść  z pinu 8 a nie 13
  •  

lustek

Na schematach kl15 ma isc z 13:)
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Ale fakt, na schetach z jbbe czyli e9x ludzie to podpinaja z 8.
Na moje oko i powyzszy schemat, pin 8 steruje tylko przekaznikiem kl15. W obd jest to niezalezne
  •  

alb3rt

Wydaje mi się że CAS jest zależny od jbbe dlatego nie ma pinu 1 na obd i 13 w cas.
  •  

lustek

Tak, rozne wersje CAS dzialaja inaczej. Wszystko jest na schematach. Ja dodalem te piny bo chcialem zrobic uklad optymalny pod wszystkie wersje. Nie wazne jaki cas i zlacze obd podlacze bedzie dzialac. Pinow wolnych mam az nad to wiec przenioslem.
W kostkach tych pinow nie ma, ale w module sa. Udalo mi sie uzyskac dzis 12v na pinie pierwszym  (ktorego wogole nie powinno byc) wlasnie zasilajac go z pinu 13 cas.
Kompa nie podlaczalem wiec nie wiem czy bedzie komunikacja ale miedzy 14 i 6 pinem w obd mam tylko ok. 1v wiec nie wiem, zobaczymy.
  •  

lustek

  •  

alb3rt

  •  

jack68

licznik jest tylko elementem pokazujacym
wiec i auto bez niego bedzie dzialalo w tym wypadku

nie jest to vag
z czasow gdzie immo bylo w liczniku
  •  

lustek

Jutro sprawdze kompem czy jest komunikacja. Licznik podpiolem wlasnie tylko po to, zeby sprawdzic czy jest zaplon czy nie.
Bez licznika nic nie slychac zeby jakis przekaznik pstrykal czy cos wiec nie wiadomo.
  •  

alb3rt

Wgrałem flash bez elv i mam zapłon. Nie mam emulatora elv tylko blokadę która pewnie nie działa tak jak trzeba. Błąd A116 ELV SG INFO FEHLER. Reset elv nic nie daje.
Odziwo w aucie blokada działa.
  •  

lustek

Dzis polaczylem sie z modulami kompem. Wszystko smiga.

Teraz mam plan zeby pewne elementy zamknac w obudowie z zamontowanym wlacznikiem pradu, przyciskiem start stop i kieszenia na klucz. Na zewnatrz zostawic dedykowane wyprowadzenia (DB9) dla cas, kombi, dme/dde, egs oraz jedno zlacze uniwersalne z zasilaniem i linia can:)
  •  

slawek

Witam, mam ten sam problem, brak 12V na pinie 1 obd. Oczywiście wyprowadzony z CAS pin 13.

Zapłon normalnie się włącza nawi staruje, licznik tez, ale brak komunikacji diagnostycznej.

Jakieś podpowiedzi?

Dzięki.
  •  

rychulja

  •  

slawek

jbbf, caly komplet od e87 (gniazdo z kluczekiem, cas, jbbf i licznik
  •