BMWHELP - Forum dla Profi BMW

uszkodzony moduł TMS

Zaczęty przez Tomkoff, Kwiecień 20, 2019, 14:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomkoff

Witajcie
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu elementu na płytce elektroniki modułu TMS.
Moduł uległ zalaniu na myjce - od tego czasu nie działa. Podejrzewam uszkodzony element tylko nie potrafię go zidentyfikować. Multimetr nie pokazuje żadnych wartości...
Brak komunikacji z modułem, ISTA proponuje wymianę.
W TIS nie ma dokładnego schematu na którym pinie jaki jest sygnał. Może ktoś dysponuje takowym?

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

  •  

anonymousv

nie do końca widać na zdjęciu, czy to tak upalone?
jeśli tak to zapewne kondensator smd - taki jak ten zaraz pod nim.
jeśli czarny to na biało powinna na nim być rezystancja napisana ale ciężko coś ze zdjęcia wywnioskować.
  •  

rychulja

Witam

Ja bym bardziej podejrzewał ugnite pady.
Masz ścieżki na wierzchu przemierzyć czy przejście jest do elementów.

Ratowałem wiele przetwornic po zalaniu i praktycznie w 90% po wypraniu trzeba było odbudować kilka ścieżek najbardziej ugnitych.
  •  

janusz.stg

Witam !
Mam taką kasetę TMS .Ten element jest jedyny taki na całym module .Nie jest to żaden rezystor (ponad 20MOhm pokazuje multimetr) .Ponadto nie ma żadnego napisu .Jest równolegle do tego kondesatora obok  ,jednym pinem na masie. Kondensatory nigdy nie były czarne .Może to byc np jakiś transil .W każdym bądź razie to raczej nie jest przyczyna niesprawności TMS'a.
Raczej jak słusznie kolega wyżej pisze przeleć przelotki pod dobrą lupą .
pozdrawiam
  •  

Tomkoff

Sprawdziłem dokładnie wszystko i tylko ten element wydawał mi się podejrzany bo rezyststancja była bardzo wysoka co sugerowało uszkodzenie.
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się.Jest równolegle do tego kondesatora obok  ,jednym pinem na masie.
Ta wspólna ścieżka z kondensatorem to masa?
Nie mogę namierzyć schematu podłączenia tej płytki - zna  ktoś może pinologię bym mógł sprawdzić coś więcej na stole?
  •