BMWHELP - Forum dla Profi BMW

F06 brak zapłonu

Zaczęty przez laso, Maj 08, 2019, 20:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

laso

Dorabiałem klucz do F06 gdzie nie bylo klucza.
Odczytałem ISN z ECU MEVD17 oraz odczytalem wsad z VVDI.
Zaprogramowałem klucz ale nadal nie ma zapłonu a klucz nie przyucza się po przyłożeniu do kolumny. Auto jest po strzale i klient chciał sprawdzić czy warto to dalej robić. Przebieg w zegarach się pokazuje i jedyny komunikat jaki jest wyświetlany to "transmition malfunction"
Sprawdziłem klucz ktory dorobiłem i pokazuje identyczny ISN jak ten z ECU.
Klema i bezpieczniki sprawdzone
Edit:
Teraz sprawdziłem że gdy do programatora z wsadem podrzuce klucz od innego auta wywala mi że dane sa nue zgodne. Także klucz musi być ok.
Czy można w jakiś sposób podrzucić napiecia na CAS zeby chociaz mozna było jakąś podstawowa diagnostykę zrobić?
  •  

lustek

Nigdy nie miałem okazji spróbować więc nie wiem czy to zadziała ale co, jeśli by tak podać napięcie na Wake-up z zewnętrznego źródła? Powinno wszystko wstać. silnika się nie uruchomi ale może chociaż diagnostykę można by wykonać.

Spróbuj:
- zresetować cas tool32
- w momencie gdy ci się pokazują komunikaty odepnij i podłącz moduł CAS.

A cas i dme na pewno z tego auta?
  •  

laso

Tak z tego auta. Poza tym to bez znaczenia bo zestaw CAS ECU i klucz dadzą zapłon, co najwyżej dkrzynia nie wejdzie w D.
Ale mają ten VIN od auta.
Sterwniki- ja byłem tam pierwszy tzn nikt jeszcze nie grzebał.
Nie wiem czy połacze sie z CAS tool32 skoro brak zapłonu.

Czy ktoś może potwierdzić metodę podania 12v na ktoreś wake-up?
Jest tam kilka wake-up, wiec jak coś na który najlepiej?
W tool32 ktory .prg wybrać? W ciemno lecieć CASy?
Siedzi tam CAS4+ 5M48H
  •  

SasanS

Nie testowałem tego w serii F ale w E60/90 przy zabawie na stole ręczne podanie 12V na wake-up umożliwiało uzyskanie komunikacji z modułami podpiętymi na CAN (poza CCC które wymaga odpowiedniej ramki).
  •  

laso

Winny był CAS.
Po podgrzaniu płyty zaczął działać.
  •