BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Zabezpieczanie przed kradzieżą F10

Zaczęty przez Panajoti, Wrzesień 25, 2015, 19:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panajoti

Witam. Poszukuje schamat lub jakiejś sensownej podpowiedzi który obwód przeciąć aby zabezpieczyć przed kradzieżą BMW 530 F10 2011R
  •  

Alex

Chcesz zrobić jakiś ukryty przełącznik?
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Panajoti

#2
Mam układ który automatycznie mi rozłączy jak tylko oddale się do samochodu. I potrzebuje wiedzieć który przewód spowoduje unieruchomienie samochodu. A najlepiej dwa jakieś obwody. Np przycisk start/stop i rozrusznik albo pompa paliwa. Ale coś na zasadzie ukrytego przełącznika. Tylko ze w moim przypadku będzie przełączał to przekaznik.
  •  

Alex

Jak ktoś pokusie się na twój samochód i wie co robi, nie będzie uzywać START/STOP))
Uruchom RG i sprawdź na shematach jaką wiązke można zmodernizować tylko nie zapomnij że twój przełącznik musi wyłaczać obwód po całkowitym zaśnięciu auta oraz załączać przed obudzeniem. Jak będzie inna zasada działania - będziesz mieć cały czas błedy sterowników obwód których przetniesz. Skrzynie masz manualną??
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Panajoti

w sumie racja z tym przyciskiem skrzynia automat. A moze wyłączyć jakis przekaźnik od pompy paliwa ? Auto usypia po 5 min ?
  •  

Panajoti

  •  

Panajoti

Alex a co byś powiedział na przecięcie obwodów tx i rx w OBD ? Cz słyszałeś o odpaleniu F10 w inny sposób niż przez obd ? Teoretycznie powinien mieć połączenie z kompem ale dane nie powinny przechodzić jeśli jeden z tych przewodów bedzie przecięty. Co o tym myślisz ?
  •  

Alex

Widziałem ostatnio u klienta coś podobnego. Miał wtyczkę odpiętą od gniazdka, czyli wtyczka była do gniazdka włożona inna i do niej doprowadzone zasilanie tak aby wydawało się że jest połączenie z autem, ale przy próbie połączenia wyskakiwał błąd))

Ja znam ludzi które odpalą auto i bez OBD, ale myśle że dobry pomysł przynajmniej po wymianie CAS nie zrobią synchronizację.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Panajoti

#8
To gdzie zrobic odcięcie skoro obd to nie problem ? Tak zeby skutecznie uniemożliwić odjechanie
  •  

Alex

Pytam jeszcze raz.. Jaką masz skrzynie biegów?
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Panajoti

Pisałem już wcześniej ze automat.
  •  

Alex

A no tak)))))) Przegapiłem) A jesteś pewen tego swojego przełącznika? Jak tak, to ja bym przeciał wiązkę do kontaktu drzwi oraz pasa kierowcy. Błedów nie będzie a auto nie ruszy. Tylko jak będzie przełącznik działać źle to i sam będziesz stać na miejscu.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Panajoti

Mowisz o tym ze jak sie otworzy drzwi to od razu auto przerzuca skrzynie na P ? Jestem pewien tego przekaznik tylko ze ja moge max 2 przewody . Nawet jesli cos sie stanie to jesli sam to zrobie to sam bede potrafil to polaczyc. Mowisz o wiazce czyli o kilku przewodach czy masz na mysli jakies pojedyncze obwody ?
  •  

Alex

Nie. Wystarczy przeciąć 2 kabli.
Tak. Mówie o tej opcji. Tylko działa ona nie tylko po otwieraniu drzwi. Jak będziesz zapięty i otworzysz drzwi nie będzie stawać na P, więc dla tego musi być 2 kabli.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Panajoti

Wiesz ze jak mialem licznik z malym wyswietlaczem to nie bylo tej opcji. Dopiero po zmianie licznika na duzy wyswietlacz ta funkcja sie pokazala, chyba ze to kwestia programowania. Cz wiesz moze dokladnie ktore to przewody ? Wyobraz sobie taka sytuacje. Co bedzie jesli w trakcie jazdy przy predkosci 100km/h te dwa przewody nagle sie rozlacza . Jaki moze byc skutek ? czy wtedy tez przelaczy sie na P ?
  •