BMWHELP - Forum dla Profi BMW

BMW x5e70 brak napędu ,kontrolka 4x4

Zaczęty przez maniek75, Czerwiec 21, 2020, 15:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maniek75

Witam ,mam problem z x5e70 2007 , po powrocie z pracy , odpaleniu samochodu wyskakuje mi błąd !4x4  ):// błąd jaki pokazuje ista+ to VTG:supply,servomotor,. Sprawdziłem bezpieczniki,sprawdziłem połączenia wtyczek ,podobno u nie których jest to brak połączenia na pinie 1 ,sprawdzone i wyczyszczone .Czy może to być ta nieszczęsna zębatka plastikowa w silniku załączania napędu czy może coś innego. Jeśli by to była zębatka powinien mi wyskoczyć oprócz błędu !4x4 błąd ABS I parking  chyba że sie mylę , jakieś sugestie z góry dziękuje za podpowiedzi.
  •  

lustek

Czy zmierzyles napiecie na wtyczce do silniczka?
  •  

sobi

Zębatka dawałaby inny błąd. Trzymaj się tych połączeń elektrycznych, albo sam nastawnik jest elektronicznie uszkodzony.
  •  

maniek75

dzisiaj byłem u mechanika ,lecz akurat go nie było, lecz spróbowałem jeszcze raz z bezpiecznikiem F125 i o dziwo błędu nie pokazywało ,po powrocie do domu z uśmiechem na gębie :D, że już  po problemie  ,po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu błąd wrócił )://,ponowna próba wyjęcia bezpiecznika nic nie dała . Nie mm jak sprawdzić kabli pod samochodem ,może to ta cudna pogoda za oknem a raczej woda która dostała się gdzieś gdzie nie powinna  :cray: .
  •  

maniek75

Po wymianie sterownika zalanego wodą wszystko wróciło do normy, koszt MODULU SKRZYNI ROZDZIELCZEJ BMW E70 E71 ATC700 z all-------o 425zł z przesyłką i 100zł robocizna.Pozdrawiam
  •