BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Icom NEXT WIFI

Zaczęty przez MVVS, Lipiec 14, 2020, 18:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MVVS

Witam.
Czy ktoś wie jak skonfigurować sieć oraz ICOMa żeby działała diagnostyka przez iste po wifi? Mam oryginalnego icoma next, i chce stworzyc na warsztacie siec z routerem zeby to dzialalo tak jak powinno. Na ten moment po wifi jak icom jest w trybie APIPA to po próbie połączenia ista wyrzuca błąd "The vehicle could not be identified. Please check the access to the vehicle and check whether the testing-analysis-diagnosis has been activated.
API-0006: ACCESS DENIED", a itool radar pokazuje w tabelce service informacje "bmw-vci@UNSUPPORT". Jak przełączę icoma w tryb DHCP to w itool radar wyglada normalnie, ale podczas laczenia ista wyrzuca blad "The vehicle could not be identified. Please check the access to the vehicle and check whether the testing-analysis-diagnosis has been activated." Po kablu ethernet oczywiście ista dziala poprawnie.
  •  

rychulja

Router mam w dhcp zabezpieczenia wpa2-psk.
W icomie dhcp I wprowadzone dane sieci o wszystko bangla.
  •  

SasanS

A zaporę masz wyłączoną?
  •  

MVVS

Rychulja jakiego masz icoma? Ori czy chinczyk? Next?
Zapore mam oczywiscie wylaczona.
  •  

rychulja

Mam ori a1 oraz nexta.
  •  

SasanS

#5
Możesz zawęzić lokalizację problemu podłączając laptopa do routera na kablu a ICOMa po wifi, a później na odwrót.
Kolejna rzecz to test połączenia ICOMa bezpośrednio z utworzonym AP wifi na laptopie. W paczce ISTA w katalogu Tools jest programik do tego.

Czy na wifi ładuje Ci się strona konfiguracji ICOMa?
  •