BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Aktualizacja ICOM

Zaczęty przez Alex, Wrzesień 29, 2015, 10:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alex

Aktualizacja ICOM.


Trudno powiedzieć co daję aktualizacja bo nie widzę różnicy w pracy, ale czasami po aktualizacji ISTA/P czy RG aktualizacja ICOM jest konieczna.
Bez aktualizacji komp nie widzi interfejsu i brak połączenia z autem.


Postaram się zrobić dokładny opis procedury aktualizacji ICOM żeby go nie uwalić  :)

Mało kto z nas korzysta z oryginalnego sprzętu, więc od ryżowego producenta dużo zależy.
Załóżmy, że mamy oryginalny ICOM i potrzebujemy go zaktualizować. Co trzeba zrobić.

Połączyć sie z ICOM`em można wyłącznie poprzez WEB API.
Żeby zalogować sie przez WEB, podpinamy ICOM do auta żeby sprzęt miał zasilanie.


Wklepujemy w przeglądarce    Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się lub inny IP jeśli się różni od podanego.


Login: root
Hasło: NZY1150263 (WIELKIE LITERY)


Wybieramy UPDATE FIRMWARE - wybieramy plik ICOM BootImage - send the file


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się



Na ICOM zaczną migać czerwone diody


Czekamy nowej strony...


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Naciskamy UPDATE FIRMWARE


Zaznaczamy kropką APPLICATION..


Wybieramy plik ICOM-ApplicationImage i naciskamy send the file


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Czekamy i na nowej strone naciskamy REBOOT.


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


ICOM uruchomi się ponownie.

ICOM jest zaktualizowany :dance4:


Czasem na niektórych ryżowych ICOM`ach zmienia się IP po aktualizacji. Sprawdzić to można w dość łatwy sposób.
Jeśli nie można wejśc przez WEB API do ICOM to oznacza że IP zmienił się. Żeby przywrócić IP na fabryczny trzeba skopiować pliki USER.settings ? user.settings.log (archiw w załączniku) na czysty pendrive oraz podpiąć go do pracującego ICOM`a.
Jak migające diody zmienią kolor z czerwonego na zielony pendrive można usunąć.

UPD..

W przypadku nie powodzenia w/w procedury albo w innych sytuacjach możemy spróbować przewrócić ICOM do fabrycznego FW.
1. Kopiujemy plik  ICOM_Restore.bin na czysty pendrive i podpinamy do ICOM.
2. Wciskamy przycisk RESET i trzymając go podajemy zasilanie (podpinamy pod auto)
3. Wszystkie diody zapalą się na czerwono po czym puszczamy RESET i naciskamy go 3 razy.
4. Wszystkie diody zaczną mrógać na czerwono
5. Czekamy około minuty i restartujemy ICOM
6. Próbujemy zaktualizować jeszcze raz))


Często chińskie ICOMy padają z powodu złej pamięci nand flash K9F2G08U0BPCB0
Zobaczyć czy przyczyna jest w nand flash można przez połączenie z ICOM przez WEB API.
Jeśli jest mało pamięci to problem jest we flashu i tu już bez lutownicy nic nie zrobisz.


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się



Objawy padania ICOM przy aktualizacji:


1. ICOM-BootImage wgrany a ICOM-ApplicationImage nie, podczas uruchomienia ICOM dioda mróga czerwonym
2. Podczas uruchomienia ICOM mróga zeloną diodą i dalej nic
3. Na samym początku wszystkie diody mrógają na czerwono i dalej cisza
4. ICOM działa, ale ciągle zmienia status


Jesli próba przewrócenia przez Restore.bin nie powiodła się to trzeba wymienić flash K9F2G08U0BPCB0 na nowy
Przewrócić ICOM za pomocą  Rstore.bin oraz zaktualizować przez WEB API.

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

carekdab

u mnie nie zczytało plików z pendrive-a żeby przywrócić IP, więc odczytałem IP icom-a z ITool Radar, wpisałem je w przeglądarkę, dopisałem :60080 (np. http://169.25.XX.XX:60080)
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
u mnie nie zczytało plików z pendrive-a żeby przywrócić IP, więc odczytałem IP icom-a z ITool Radar, wpisałem je w przeglądarkę, dopisałem :60080 (np. http://169.25.XX.XX:60080)

Nie zczytało bo chyba masz pendrive w systemie NTFS, a powinno być FAT32. Nie było jeszcze nigdy z przewróceniem IP z pendrive.
IP lepej żeby był taki jak trzeba, bo w większości programów jest wpisany IP w ustawieniach. Można oczewiście później zmieniać wszędzie na inny IP, ale poco grzebać w ustawieniach jak można mieć IP który wszędzie będzie działać.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Alex

Zaktualizowalem informacją na temat przewrócenia ICOM po nie udanej aktualizacji.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

noname

Gdzies przepadly pliki ICOM BootImage i ICOM-ApplicationImage :-(
  •  

Alex

A tych plików nie wrzucałem.
W załączniku pliki do aktualizacji NEXT i A1,A2.

Pliki z foldera Restore nie nadają się do ICOM NEXT, tylko starsze.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

marekhans

#6
Wrzuciłem nowy soft do icoma w wersji 1.40.05. Podobno stabilny.
Ale czy ktoś jest to w stanie potwierdzić? Nie chcę niczego uwalić więc wolałbym sprawdzoną starszą wersję (1.38) niż nowe badziewie. Ktoś miał obie wersje softu i może dać klarowną odpowiedź?
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięWrzuciłem nowy soft do icoma w wersji 1.40.05. Podobno stabilny.

A czym nie podoba się ten soft co ja wrzuciłem?? Jeśli pisać numerami co ty podajesz to u mnie w załączniku 1.40.6, ale prawidłowy numer to 03-14-04. Dzialam na nim chyba z 8 miesięcy i wszystko OK.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

aramek

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięWrzuciłem nowy soft do icoma w wersji 1.40.05. Podobno stabilny.
Ale czy ktoś jest to w stanie potwierdzić? Nie chcę niczego uwalić więc wolałbym sprawdzoną starszą wersję (1.38) niż nowe badziewie. Ktoś miał obie wersje softu i może dać klarowną odpowiedź?

Najnowszy firmware 3-14-04 jest na rynku od ładnych kilku miesięcy i jest stabilny ....
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •  

marekhans

#9
Faktycznie przy numeracji można się pogubić - są przecież 3 numery: paczki, systemu i aplikacji. Ja tylko wrzuciłem po numerze aplikacji, czyli 1.40.5.
Co do Twojego softu Alex, to nie mam zastrzeżeń, ale w ostatnim linku nie znalazłem pliku bootloadera ani tego drugiego. Widziałem instaler, ale skoro nigdy nie robiłem update'u firmware'u w ICOMie to szukałem plików jak na tutorialach. Dlatego właśnie wrzuciłem ten soft. Nie wiem czy gdzieś wcięło te pliki, czy też instalerem da się później ogarnąć update.
Dopiero teraz zobaczyłem soft w innym poście... Za karę robię 100 pompek :)
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięDopiero teraz zobaczyłem soft w innym poście... Za karę robię 100 pompek


:D  Można soft zainstalować i on pojawi się w odpowiednim folderze  z ISTĄ, albo zmienić *.msi lub *.exe na *.rar i w środku znaleźć te pliki))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

marekhans

Człowiek się całe życie uczy, a po pompkach pot leci więc następnym razem będę czytał wszystkie tyematy  :)
  •  

leon

Troszkę odkopię temat, zapytaniem, dlaczego ista  zmieniA IP  głowicy?
Zainstalowana 4.28.3  na win 10 i   w  momencie kiedy szuka głowicy zmieni jej ip na inne i  wyswietla
  •