BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Aktualizacja Map po skryptowaniu

Zaczęty przez Alex, Listopad 03, 2015, 15:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alex

Witam wszystkich,


Potrzebuję pomocy w aktualizacji map w F10.
Nawigacja jest aktywowana skryptem. Linii Ethernet od CIC do OBD niema.
Kupować emulator czy inny retrofit nie widze sensu. Przez to że niema dołożonej linii Ethernet nie mogę uruchomić w Esys checkFSC.
Ciąć przewody też nie chcę.


Jeśli ktoś ma patent jak to zrobić będę baaardzo wdzięczny.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

janusz.stg

Witam !
Ja wziąłbym z szafy kabel sieciowy ,obciął z jednej strony RJ45 i podłączył bezpośrednio do radia (drugie gniazdo z góry po prawej ,pod wyjściem do CID) .Może być problem z wtyczką do radia ,ale w sumie to dwie skrętki ( 4 kable) ..a kombinować można do woli nic się nie stanie .W sumie tylko 4 kombinacje kabli  .
:dance4:

pozdrawiam
  •  

Alex

A co to da? Ja mogę z radiem połączyć się przez USB w schowku. Wrzuciłem w taki sposób nowe mapy, ale nie działają. Jak kopiuje do starych, to bez zmian, a jak usuwam stare i dodaje nowe, to działają, ale po 10 min potrzebują kod FSC i tu jest lipa.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

janusz.stg

Witam !
Widocznie ten skrypt nie radzi sobie ,skoro po 10-ciu minutach się wywala .Jak połączyłbyś się po E-Net to może dałoby się to zrobić normalnie .Co Ci szkodzi spróbować ?
Z radiem można się połączyć zarówno poprzez K-Can ,MOST ,E-NET ale różne programy będą miały tymi kanałami różne "dojście".
Robiłem jakiś czas temu X6 ,aktywowałem mapy kodem FSC .Czytałem po złączu ICOMem ,ale miałem podłączony MOST ,może tamtędy wszedłem .
Mój poważny błąd ,że nie zajrzałem w gniazo czy był E-NET ..wrrrr  Może jednak uda mi się ściągnąć to auto i zobaczyć jak to zrobiłem.
p.s.
mamy już ponad stu użytkowników na naszym forum .. nikt nic nie wie ? Czy większość jest tu tylko dla nowego softu i map ?

pozdrawiam
  •  

Alex

Ze starymi mapami działa dobrze. Wywala na nowych, bo coś jednak dalej sprawdza czy kod do map jest prawidłowy czy nie. Myślę że po aktualizacji map tworzy się na HDD plik w którym jest zapisana info na temat w jaki sposób był wprowadzony kod FSC i jaki ten kod jest. Czyli swego rodzaju generator na podstawie lookup generuję kod w środku navi i jeśli jest taki sam jak wprowadziłeś to działa, a jak nie to wyrzuca.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Fendt

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięmamy już ponad stu użytkowników na naszym forum .. nikt nic nie wie ? Czy większość jest tu tylko dla nowego softu i map ?
Uczymy się dopiero niestety.Z tego co widać to wiecie więcej niż my wszyscy razem  :scratch_one-s_head:
  •  

Tombo

Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Podobno dziala
  •  

Alex

Dzięki. Temat został ogarnięty bez masakrowania CAN-linii)))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

  •  

Alex

Niestety jak na razie to temat jest komercyjny i nie mogę go opisać, ale myśle że nie długo opiszę go.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

hdl

Mogę wiedzieć co oznacza owe skryptowanie?
Jeśli dobrze myślę problem tyczy się aut retrofitowanych z ccc na cic?
Za co odpowiadają te skrypty? To rodzaj zabezpieczeń jak się nie mylę i z tego co widać wpływa na przyjmowanie map.
Gdyby ktoś (Alex?) był tak wyrozumiały i zechciał się podzielić wiedzą w tym temacie...
Osobiście mam auto po przekładce CIC, miałem problem z aktualizacją map, też doszedłem do materiałów o cięciu kabli, ale jakoś nie byłem przekonany do tego. Update mapy zrobił mi facet za 200zl icomem. Problem tkwi wiec w programie. Obstawiam ze fstool poradzi sobie z tematem. Czy posiadaczy aut po przekladce jest tak wielu zeby robic z tego tajemnice?
  •  

waco_o2

Jaki problem?  Tez dokladalem sobie cic...mapy wgrałem bez najmniejszych problemów, kod najprościej wygenerować przez dr. Gini, dosłownie dwa kliknięcia
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Mogę wiedzieć co oznacza owe skryptowanie?
Jeśli dobrze myślę problem tyczy się aut retrofitowanych z ccc na cic?
Za co odpowiadają te skrypty? To rodzaj zabezpieczeń jak się nie mylę i z tego co widać wpływa na przyjmowanie map.
Gdyby ktoś (Alex?) był tak wyrozumiały i zechciał się podzielić wiedzą w tym temacie...
Osobiście mam auto po przekładce CIC, miałem problem z aktualizacją map, też doszedłem do materiałów o cięciu kabli, ale jakoś nie byłem przekonany do tego. Update mapy zrobił mi facet za 200zl icomem. Problem tkwi wiec w programie. Obstawiam ze fstool poradzi sobie z tematem. Czy posiadaczy aut po przekladce jest tak wielu zeby robic z tego tajemnice?

Skrypt jest do aktywacji nawigacji. W twoim przypadku z tego co rozumiem nawigacje masz aktywną, więc lub FSC lub Emulator lub Skrypt.
Jak by był emulator lub FSC to aktualizacja map jest zwykła: wkładasz pendrive wpisujesz kod i jazda. W przypadku skryptu musisz uaktywnić kody w nawigacji za pomocą w/w FSTOOL i potem aktualizować mapy. Bez tej procedury kod do aktualizacji map nie będzie przyjmowany.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

hdl

Czyli w skryptowanej wersji procedurę z fstoolem powtarzamy każdorazowo przy kolejnych aktualizacjach map?
  •  

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •