BMWHELP - Forum dla Profi BMW

E60 2008 Podgrzewane fotele

Zaczęty przez wypire, Styczeń 14, 2016, 19:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wypire

Postanowiłem zamontować podgrzewane siedzenia, kupiłem matę grzewczą, przyciski oraz czujnik temperatury.Pod siedzeniem mam wtyczkę trzy przewody żółty, brązowy i biało niebieski.
Czujnik temperatury podłączyłem do biało-niebieski i masa.Sprawdziłem w Rheingold i temperatura jest wyświetlana natomiast grzanie (0). Przewód żółty i brązowy podłączyłem do maty.
Gdy przyciskam przyciski grzania fotela w programie jest reakcja z( nicht betatigt na betetigt czyli nieuruchomiony uruchomiony). W FA dodałem $494 i zakodowałem moduł CAS pustym plikiem FSW_PSW.man. Dodam że bezpieczniki 31 i 33 od grzanie fotela są puste.
Ale czytałem na forum że grzanie fotela działa bez tych bezpieczników i chyba tak mam bo napięcie do modułu dochodzi.
Co jest nie tak że nie działa.
  •  

Alex

#1
Myślę że bezpieczniki muszą być, bo są na schemacie. Jak u kogoś działa bez nich to nie oznacza  że tak trzeba. Beżpieczniki są na 30A - to dużo.
Wątpie żeby w BMW tak ryzykowali.. Raczej gość który to napisał podpiał fotele gdzie indziej. Chcesz spalić auto-szerokiej drogi))..

P.S. to że sterownik odpowiada już dobrze, ale wg mnie prąd powinien iść przez bezpieczniki. Sterownik daje tylko polecenia.
Dla czego ruszałeś CAS? Na schemacie BGM.


Popatrz tu: Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

wypire

Do żółtej kostki nie dochodzi przewód 2.5 czerwony ani brązowy tylko cienkie do elektryki fotela, w gnieździe też nie ma żadnych wyjść gdzie mógłbym się podłączyć ale jak patrzę na rysunki WDS to gniazdo podgrzewania siedzeń jest z bezpiecznika 31 do gniazda  X13989 i tu mam napięcie i stąd x13985 i x13987 do mat i tu gdy podłącze czujnik temperatury to mam odczyt. Mata jest nieoryginalna może to problem.
Cas zakodowałem bo miałem taką instrukcje że jak dodam sprzęt to trzeba zakodować ale to chyba niepotrzebne. 
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięCas zakodowałem bo miałem taką instrukcje
Czyli dodałeś opcję do FA? Trudno powiedzieć co ty tam narobiłeś i dla czego to nie działa.. A link co ja podałem nie pomóg?
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

wypire

FA A494 dodane, przyciski reagują, temperatura jest mierzona. Do żółtej wtyczki nie mogę dodać zasilania jak na focie 2 z twego linku bo w gnieździe nie ma wyjść. Po wyjęciu tej wtyczki nie działa elektryka fotela dlatego do grzania chyba są nie potrzebne. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić. Może jest mierzony opór maty i jak jest zły to nie załącza.
  •  

Alex

Myśle że producent maty musiał to uzwględziać przy produkcji, więc raczej niema zasilania mat.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

wypire

A może jeszcze muszę zakodować CCC żeby było widoczne grzanie foteli, bo teraz nic takiego nie mam w CCC i dopiero wtedy zaczną działać przyciski.
  •  

Alex

Spróbuj oczywiście, ale raczej to nic nie da, bo steruję akurat nie CCC. Miałem auta które nie mieli włączonej opcji w CCC, a grzanie było, ale zawsze warto spróbować. Ja w swoim starym e46 jak doposażałem w podgrzewane fotele ciągnąłem całą wiązkę i miałem po 2 grubych kabli do bezpieczników na 30A.
Bardziej stawie na to że ty nie masz zasilania, sam mówisz że odpowiednie bezpieczniki są pustę. Na co liczysz? Że masz maty które pobierają prąd z powietrza.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

wypire

I to był problem zakodowałem CCC pokazał się obraz foteli w nawigacji i zaczęło działać. Mam grzanie foteli za 30 euro + 100 zł za włączniki.
Alex dzięki za pomoc.
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
I to był problem zakodowałem CCC pokazał się obraz foteli w nawigacji i zaczęło działać. Mam grzanie foteli za 30 euro + 100 zł za włączniki.
Alex dzięki za pomoc.

Dziwna sytuacja, ale dobrze że się udało. Chyba auto było przygotowane do podgrzewania.. Napisz dokładnie co za maty i co robiłeś jak nie trudno. Może przyda się komuś..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

wypire

Właściwie to wszystko jest opisane dodam że maty to KFZ Carbon Sitzheizung Universal Heizmatten, przyciski kupiłem na allegro a czujnik temperatury to Termistor NTC 10 K.Jeden komplet składa się z dwóch mat (oparcie i siedzenie) ja użyłem jednego kompletu i wsadziłem go do dwóch foteli. Dla mnie grzanie od spodu w  zupełności wystarczy, podłączyłem pod moduł i zakodowałem NCSEXPER pustym plikiem FSW_PSW.man. Zakodować na pewno trzeba  CCC ja kodowałem jeszcze CAS, SZM. Wyświetlają się trzy błędy szybkiego grzania fotela  żeby je usunąć trzeba podłączyć jeszcze jedną matę pod białą kostkę.
Wszystko to udało się zrobić bez wyciągania foteli, z obecną wiedzą 2 godziny pracy.
  •  

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •