BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Uzyskanie Kodu FSC do CIC w Exx za pomocą kabla ENET (nie potrzeba ICOM)

Zaczęty przez danzer89, Styczeń 18, 2016, 10:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danzer89

Witam
Jako że przeszukałem wiele polskich forum i nikt nie chce się podzielić wiedzą, zacząłem grzebać na zagranicznych forach.
Sprawa z generowaniem kodu w modelach Exx z nawigacja CIC wygląda następująco.
Nie jest prawdą że niezbędny jest ICOM który kosztuje całkiem sporo.
Okazuje się że wystarczy kabel ENET.

Instrukcja:

1. Potrzebujemy kabel ENET. Można kupić lub zrobić samemu (widziałem chyba nawet instrukcje tu na forum)
2. Przechodzimy do Panel sterowania->Sieć i internet->Połączenia sieciowe->Połączenia lokalne->Właściwości->Protokół internetowy 4(TCP/IP)
3. Ustawiamy: Użyj następującego adresu IP
IP: 169.254.199.98
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama Domyślna: 169.254.199.99
DNS: Obojętnie
4. Podłączamy się do samochodu za pomocą kabla i kluczyk na pierwszej pozycji nie musi być na zapłonie.
5.W przeglądarce internetowej (najlepiej w Internet Explorer) wpisujemy Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
6.Jeśli poprosi o hasło (w moim przypadku nie prosiło) wpisujemy  user name : "root", hasło : "Hm83stN)" albo "cic0803"
7.następnie kierujemy się do HBpersistence-->normal
8. Następnie ściągamy plik   "generalPersistencyData_DiagnosticSWTController" poprzez ,,Zapisz Jako"
9.Należy otworzyć plik i edytować za pomocą edytora HEX   Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
10.Wciśnij CTRL-F żeby przeszukać, zmień filtr szukania na  "Hex" i wpisz  "01 01 00 1B?
11.Zaznacz wszystko przed "01 01 00 1B? i usuń.
12. Przejdź do lini 130 (offset) i zaznacz ostatni blok z tej lini i wszystko co jest na dole. usuń
13.Zapisz jako a.hex , plik powinien mieć dokładnie 319 bajtów.
14.Kopiujemy plik do folderu w którym mamy fsc.exe i generujemy kod.
  •  

filar2012

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Witam
Jako że przeszukałem wiele polskich forum i nikt nie chce się podzielić wiedzą, zacząłem grzebać na zagranicznych forach.
Sprawa z generowaniem kodu w modelach Exx z nawigacja CIC wygląda następująco.
Nie jest prawdą że niezbędny jest ICOM który kosztuje całkiem sporo.
Okazuje się że wystarczy kabel ENET.

Instrukcja:

1. Potrzebujemy kabel ENET. Można kupić lub zrobić samemu (widziałem chyba nawet instrukcje tu na forum)
2. Przechodzimy do Panel sterowania->Sieć i internet->Połączenia sieciowe->Połączenia lokalne->Właściwości->Protokół internetowy 4(TCP/IP)
3. Ustawiamy: Użyj następującego adresu IP
IP: 169.254.199.98
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama Domyślna: 169.254.199.99
DNS: Obojętnie
4. Podłączamy się do samochodu za pomocą kabla i kluczyk na pierwszej pozycji nie musi być na zapłonie.
5.W przeglądarce internetowej (najlepiej w Internet Explorer) wpisujemy Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
6.Jeśli poprosi o hasło (w moim przypadku nie prosiło) wpisujemy  user name : "root", hasło : "Hm83stN)" albo "cic0803"
7.następnie kierujemy się do HBpersistence-->normal
8. Następnie ściągamy plik   "generalPersistencyData_DiagnosticSWTController" poprzez ,,Zapisz Jako"
9.Należy otworzyć plik i edytować za pomocą edytora HEX   Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
10.Wciśnij CTRL-F żeby przeszukać, zmień filtr szukania na  "Hex" i wpisz  "01 01 00 1B?
11.Zaznacz wszystko przed "01 01 00 1B? i usuń.
12. Przejdź do lini 130 (offset) i zaznacz ostatni blok z tej lini i wszystko co jest na dole. usuń
13.Zapisz jako a.hex , plik powinien mieć dokładnie 319 bajtów.
14.Kopiujemy plik do folderu w którym mamy fsc.exe i generujemy kod.

Witam w moim przypadku potrzeba login i hasło ale żadne nie chce wejść z wymienionych ???? Ktoś robił i tak samo było ??  proszę o pomoc.
  •  

sznels

  •  

Dr_wirus

  •  

gator9

wg mnie temat powinien trafic do działu z manualami - bardzo przydatna sprawa

co do wyciągania 1B(HEX) w ten sposob, to udalo mi sie tym sposobem aktywować navi CIC w E92 LCI 2010.05 USA, oraz F13 2012.09 USA  - wiec u mnie na F dało się

PS: polaczenie po IE u mnie nie szlo, ale przez Firefox bez problemu   
  •