BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Kamera cofania e91 lci cic mid. Możliwe?

Zaczęty przez kubasta16, Styczeń 18, 2016, 20:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kubasta16

Witam.  Tak sie zastanawiam czy jest możliwość montażu kamery cofania do cic mid?  Co trzeba by dołożyć oprócz kamery?  Comboxa mam ale to raczej nie ma znaczenia.. Kodowanie ogarnę sam :)
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Witam.  Tak sie zastanawiam czy jest możliwość montażu kamery cofania do cic mid?  Co trzeba by dołożyć oprócz kamery?  Comboxa mam ale to raczej nie ma znaczenia.. Kodowanie ogarnę sam :)

Combox niema znaczenia. Są kilka jednostek CIC-Mid. Jednę mają możliwość podłączenia, drugie nie mają. Jak masz rozszerzony CICMD z nawigacją to raczej będą wejścia pod kamerę. Sprawdź nr CIC w ETK.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Radek530

Rozumiem że w grę wchodzi tylko i wyłącznie kamera oryginalna i nie ma szans na podłączenie kamery uniwersalnej np w podkładce tablicy rej. ?
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Rozumiem że w grę wchodzi tylko i wyłącznie kamera oryginalna i nie ma szans na podłączenie kamery uniwersalnej np w podkładce tablicy rej. ?

A po co kombinować z ryżowymi produktami jak można podłączyć wszystko oryginalne..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Radek530

#4
Pytam z czystej ciekawości, dla co po niektórych cena oryginalnej kamery może być zaporowa, a chinola kupi za 100 zł.
Dlatego pytam czy możliwe jest wykorzystanie chinola i czy podłączenie jest bezpośrednie.
  •  

Alex

Możliwe. Tylko będzie potrzebny emulator. Oczewiście że będzie taniej, ale chinole nie rysują trajektorji oraz przeszkód, a po drugie bardzo boją się wilgoci i mrozu.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Radek530

Ja mam u siebie CIC ZB No 9257185 ale ani realoem ani etk nie znajdują takiego numeru (czy u mnie da radę). Alex a czy poza kamerą ori jest potrzebny jakiś moduł, o ile dobrze kojarzę to w e70 jest moduł w klapie do którego kamera jest podłączona.
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięJa mam u siebie CIC ZB No 9257185

To nie jest numer części. To jest wersja softu w CIC.

W załączniku EBA po doposażeniu w ORYGINALNĄ kamere.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Radek530

Dzięki Alex zawsze można na Ciebie liczyć  //
  •  

marekhans

Aż szkoda, że mam tylko 606A :(
Alex, czy możesz jakoś podpowiedzieć, skąd brać takie instrukcje do retrofitów? Mam kilka pomysłów na swoje e91 a nie chciałbym za każdym razem zawracać głowy prośbami o kolejne...
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Aż szkoda, że mam tylko 606A :(
Alex, czy możesz jakoś podpowiedzieć, skąd brać takie instrukcje do retrofitów? Mam kilka pomysłów na swoje e91 a nie chciałbym za każdym razem zawracać głowy prośbami o kolejne...

Takie instrukcję są dostępne tylko dla dilerów którę mają dostęp do ASAP. Ja niestety niemam, ale nazbierałem za jakiś czas, więc mogę udostępniać dobrym ludziom)). Robię sam retrofity, więc potrzebuję takiej informacji)). Pisz w razie czego..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

marekhans

Czaję :) Część rzeczy można wywnioskować ze schematów i poszukać w necie, ale gdyby było gdzieś zebrane to byłoby jeszcze lepiej. Jeśli będzie Ci się chciało i znajdziesz czas to na pewno zasłużysz na wdzięczność potomnych :) Na razie przydałby mi się retrofit do czujnika automatycznych świateł i wycieraczki. Wiem, że trzeba wymienić szybę, dołożyć sterowanie (przełącznik) i dołożyć czujnik. reszta to wielka niewiadoma... Jakbyś miał coś takiego to chętnie :) Pzdr i sory za OT.
  •  

Alex

Oficjalnie niema takiego retrofita w BMW.  Musisz jeszcze kupić osbudowe lusterka. W ASO kosztuję około 50 zł. a na allegro 100 zł)))

Podłączenie możesz zobaczyć w WDS lub RG. Robiłem kiedyś w E46. Zajmuję około 2 godzin Najwięcej czasu u mnie poszło na dołożenie bezpiecznika. Później zakodować moduł komfortu i wszystko.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

kubasta16

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięCombox niema znaczenia. Są kilka jednostek CIC-Mid. Jednę mają możliwość podłączenia, drugie nie mają. Jak masz rozszerzony CICMD z nawigacją to raczej będą wejścia pod kamerę. Sprawdź nr CIC w ETK.

Alex jak to sprawdzić? ISTA D da sobie z tym radę?
  •  

Alex

Nie, ale jest bardzo prosta metoda.. Bierzesz ICOM, podłączasz do auta. Dodajesz do FA opcję 3AG i zapisujesz do auta. Odpalasz ISTA-P. i program Ci pokaże jakiego sterownika brakuję  i jaki jest do wymiany. Oczewiście że nie masz ICOM to możesz przez D-can z emulatorem.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •