BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Który ICOM wybrać?

Zaczęty przez onliest, Luty 24, 2016, 17:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

onliest

Witam

Jaki ICOM polecacie?

Czy A2 różni się czymś od A3 ?

Warto coś takiego zamawiać ?

  •  

damascus7

Każdy ICOM składa się z 3 części: A jednostka główna, B wtyk MOST, C starsze auta 2000-2001.

Różnice:

1. inne firmware
ICOM A i ICOM A2 mają następujące firmware 1.18, 1.33, 1.36, 1.38;
ale już ICOM A3 ma wersję 1.37

2.inny software (choć to nie stanowi żadnego problemu bo można po prostu użyć innej, dowolnej wersji)
ICOM A i ICOM A1 software: ISIS (ISTA-P) i ISID (ISTA-D), ostatnia wersja: 2013.01.
ICOM A2 i ICOM A3 software: ISTA-D ISTA-P (lub Rheingold).
ICOM A2 obecna wersja: 2015.10V ISTA-D 3.51.31 ISTA-P 3.56.5.002
ICOM A3 obecna wersja: 2015.8V ISTA-D 3.49 ISTA-P 3.55.0.400
PS. ISTA D do diagnozowania, ISTA P do programowania.

3. ICOM A2 i A3 mają inne płytki drukowane.

4. inne obsługiwane systemy operacyjne:
ICOM A: tylko Win XP.
ICOM A1: Win XP i Win 7 64 bit
ICOM A2: Win XP i Win 7
ICOM A3: Professional Win7 64 bit (BRAK obsługi Win XP)

5. inne obsługiwane modele:
ICOM A2 i ICOM A3 obsługują te same modele BMW, MINI i Rolls Royce, a ICOM A jest przede wszystkim do starszych modeli BMW.

Ja też chciałem kilka lat temu z Aliexpress kupić ICOM, ale wszystkie zewnętrznym wyglądem się nie różniły.
Zdecydowałem się zakupić pewny i sprawdzony sprzęt od gościa z Kanady który jest specjalistą w BMW a paczka i tak przyszła z Chin( ale PCB jak oryginał a nie tania podróbka z rezystorami zamiast odpowiednich chipów). Z DHL będziesz mieć najprawdopodobniej problemy z odprawą celną jeśli zaniżona będzie wartość przesyłki (standard opcja generalnie) i jak akurat Twoją paczkę wezmą do kontroli.... Najważniejsze to odpowiednio nazwać co zawiera paczka i oczywiście nie nazywa się to sprzęt diagnostyczny do samochodów ani nic z tym związane :D. O ile tego wcześniej nie robiłeś to można mieć pełne portki )://
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się4. inne obsługiwane systemy operacyjne:
ICOM A: tylko Win XP.
ICOM A1: Win XP i Win 7 64 bit
ICOM A2: Win XP i Win 7
ICOM A3: Professional Win7 64 bit (BRAK obsługi Win XP)

Nie wiem jak z A3, ale A i A2 działają na każdym systemie nawet na Windows 10. ICOM A1 - nie słyszałem że coś takiego jest.
ICOM A3 - niema oryginału - to chińska wersja. Na nowszych ISTA-ch jest problem z używaniem tego sprzętu.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

onliest

dzieki za odpowiedz wlasnie potrzebowalem konkretów.
Panowie a macie jakiś sprawdzonych sprzedawców z takim sprzętem?
Na alledrogo te Icomy sa dwa razy droższe niz na ryżowej stronie ale podejrzewam że to dokładnie ten sam sprzęt
Chce kupić coś sprawdzonego co będzie hulało lecz na oryginał nistety mnie nie stać na obecną chwile.
  •  

waco_o2

Też mnie to ciekawi...Sądząc po komentarzach na Aliexpres warto taki sprzęt zakupić zwłaszcza, że kosztuje 1,5tys mniej niż w kraju ;)
  •  

iNTELL

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
ICOM A i ICOM A1 software: ISIS (ISTA-P) i ISID (ISTA-D), ostatnia wersja: 2013.01.

Bzdura. Mój ICOM pierwszej generacji działa bez problemu z Rheingold i ISTĄ-P 2015.5. Dziś robiłem F30 z 2015 roku, bez większych komplikacji.
Pozatym nie ma problemu z współpracą z OSS - BMW Online, choć na razie próbowałem tylko w trybie testowym - nie miałem potrzeby używać tego w konkretnej aplikacji, gdyż zawsze radziłem sobie po swojemu.
  •  

Tomkoff

Chciałbym zakupić ICOM wersja A2 i tu moja prośba o sprawdzonego sprzedawcę oraz drugie pytanie czy będzie on współpracował  ISTĄ 3.52 standalone?
  •  

marecki-b

Koledzy czy padnie konkretna odpowiedź na temat zakupu interfejsu - może ktoś poleci sprawdzonego sprzedawce ?
  •  

Fendt

Nikt Ci ,,sprawdzonego" na 100% nie zagwarantuje. Zagwarantować można jedynie to że zakup w Chinach jest loterią.Albo trafisz dobry albo trefny.Trefny będziesz mógł reklamować na zasadach Aliexpres ,czyli odsyłasz na swój koszt.
  •  

kolega

Po dobrych pieniadzach mozna kupic ori w aso nowa wersja na wifi
  •  

anonymousv

  •  

Alex

ICOM NEXT A kosztuje w granicach 2400 zł, NEXT B jest taki sam jak i w ICOM B2, więc można zostawić stary jak był))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

A jak to WIFI się w nim sprawuje?
  •  

MVVS

Na co zwrócić uwagę kupując chińczyka A2 w Polsce i mając możliwość pomacania i podłączenia przed zakupem? Z czym bywają problemy, jak odróżnić dobrego klona od złego?
  •  

kmgarage


najlepiej taki :)


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
  •