BMWHELP - Forum dla Profi BMW

E91 318d "preLCI"

Zaczęty przez Radek530, Czerwiec 11, 2016, 21:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radek530

Witajcie, chyba już czas najwyższy przedstawić Wam moje autko. Jest to e91 318d z 1 grudnia 2006r. Lista fabrycznego wyposażenia jest bardzo krótka : podgrzewane fotele, mulf ... i to by było na tyle. Zaraz po zakupie postanowiłem furkę spersonalizować, no i się zaczęło.

- po pierwsze przeróbka na LCI, przy czym nie zapomniałem o listwach progowych, lusterkach a nawet o włączniku świateł i relingi.
- po drugie wnętrze, które po prostu mi się nie podobało, fotele były czarne szmaty i szary sufit. Kupiłem kompletne wnętrze beżowe z fotelami w  "skórze" i zrobiłem czarno-beżowego miksa (tapicerki drzwi składałem 1 z 2)
  do tego koła które widać na zdjęciach, bo stała na stali.
I już auto mi się podobało  :D

No i w końcu wziąłem się za doposażenie mojego golasa.
Na pierwszy ogień poszła nawigacja, początkowo mask, później CIC, co jak wiadomo wiąże się z wymianą deski. Obawiałem się że stary mulf  nie będzie chciał współpracować z CIC ale działa i jest ok.
Następnie RLS i oczywiście wymiana szyby czołowej, dlatego też wymieniałem włącznik świateł. Jak już wymieniłem szybę pomyślałem o  asystencie świateł drogowych i tak też się stało. Lusterko oczywiście z fotochromem.
Następnie tempomat, PDC tył, kiera i gałka m-pakiet, tylna lampka w suficie z lampkami do czytania, podświetlane klamki zewnętrzne, lampki nad nogami i w drzwiach od dołu led ori z f34 i jak wiecie zegary sport.
Wszystko fajnie ale mało mocy, więc zacząłem od przeróbki na 320d, więc wymieniłem wtryski, turbo i sterownik silnika. Kolektor ssący został  z 318d (bez klapek) a żeby nie generował błędów  podłączyłem elektrozawór na krótkich kablach i leży sobie obok ecu, po tym zabiegu kumpel  zrobił mi EGR off i mapy i na pomiarach silnik miał 198km i 460nm. No i fajnie.
Poza chipem, wszystko robiłem sam więc wiem, że jest zrobione porządnie, nienawidzę partactwa i druciarstwa.
W planach mam wymianę wnętrza tym razem na m-pakiet z fotelami w alcantarze, dpc przód, DWA ori i marzę o ksenonach.   
Pare fotek 8)

   Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Nerki są oryginalne polakierowane w kolor nadwozia a żeberka nie są oklejone tylko też lakierowane.
Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

W tylnych drzwiach dołożone głośniki wysokotonowe, wszystkie głośniki wymienione na hi-fi, a na cały zestaw logic7 też przyjdzie czas.
Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Czekam na wasze opinie i sugestie  :D
  •  

waco_o2

Świetne mody ;) Jedynie co bym zrobił inaczej, to zakupił fotele sportowe w pełnej elektryce :P
  •  

Radek530

Taki właśnie mam plan i stawiam na alcantare  :D
  •  

waco_o2

Też myślę nad alcantarą... ale narazię muszę się zadowolić obszytą podsufitką ;) Teraz na plan idą fotele komfort  8)
  •  

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

jakbys chcial DWA dokladac to mam syrene 2011 z czujnikiem, nowka OEM wkladka z czujnikami w podsufitke (lampke), mocowanie syreny.
Chciałem u siebie dokładać ale za cholere nie mogę samej wiązki do doposażenia znaleźć a nie chce mi sie chyba aż tak bardzo dłubać to wszystko... :/
  •  

Radek530

Do DWA brakuje mi tylko beżowego plastiku do tylnej lampki z otworami  pod sensory ultradźwiękowe. 
Ale bardzo Ci dziękuję że pomyślałeś o mnie.
  •  

anonymousv

masz wiazke? czy kupiles caly retrofit kit?
  •  

Radek530

Mam piny i sam robie wiązki  :)
  •  

anonymousv

A zaslepki, kostki itp? Zbyt dużego lenia mam żeby się za to wziac. U mnie wiązka i lampka mpakietowa tylna potrzebna i mam komplet.
  •  

Radek530

Kostki pozyskuje z rozbitków.
  •  

anonymousv

na wlasnie nigdzie nie moge namierzyc jakiegos e90 na czesci w mojej okolicy... :( (WWA)
  •