BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Urządzenia multimedialne nie fabryczne

Zaczęty przez tom9933, Listopad 04, 2016, 23:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tom9933

Zacząłem się bawić e-sys`em...
Wszystko ładnie się łączy i stanąłem na dwóch modułach na których mi zależy: KOMBI i ENTRYNAV
log:

Transaktions-Report:       Aktion: Codierdaten lesen


HU_ENTRYNAV [63] [ tu VIN]
readCPS o.k.
CAFD_00000DED_003_015_022 Fehler:
NCD read from ECU "ECUId:HU_ENTRYNAV_0x63" for CAF "cafd_00000ded-003_015_022" failed! [C069]
negative response error:
code: TIMEOUT P2/T2 occurred
description: P2 timeout on Service RDBI_PLAIN has error in result: [Severity=2051][ErrorCode=58640][ErrorCodeDescription=resource not available][VendorCode=2142][VendorCodeDescription=P2 timeout occured]; ECU: HU_ENTRYNAV_63_ETHERNET
severity: ERROR
[2130765072]

Błąd przy próbie "read coding data".
Przy KOMBI to samo... Odczyt SVT przez ECU daje o te 2 moduły mniej... Pozostałe działają...
Auto F10 520xD rok bieżący...
E-Sys 3.27.1 + data 3.59.5...
Any help??
  •  

Alex

Z autem jest wszystko OK?? Chcesz tylko coś zakodować?
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

tom9933

Z autem wszystko super.
Ma wstawiony większy ekran zamiast fabrycznego 6,5 cala - pełne 10,2 ale pod kontrolą androida. Wszystko działa jak trzeba - denerwuje mnie tylko pasek po prawej stronie ekranu (na fabrycznym menu) z elektroniczną prędkością i widokiem otwartych drzwi :) Widziałem opcje przestawienia w HU_ENTRYNAV na większy ekran z nadzieją, że 10 cali będzie wyglądało jak fabryka :)
  •  

anonymousv

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj siępełne 10,2 ale pod kontrolą androida
ale że jak? :)
  •  

tom9933

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się



A takie coś. Poza tym normalnie działa wszystko z menu BMW.
  •  

e-daniel

Czy to przypadkiem nie jest sprzęt ze stajni Naviav, lub pochodnych? Jeżeli tak, to na stole prawdopodobnie bym to ogarnął.
  •  

anonymousv

To chińska wkladka zamiast navi bmw czy jak? Sterowanie jest z kierownicy i kontrolera idrive?
  •  

e-daniel

#7
Jeżeli to jest to co myślę,  to jest to zamiennik oryginalnego ekranu z wbudowanym urządzeniem typu tablet. Sterownik jak i całe urządzenie multimedialne pozostaje fabryczne i za pomocą odpowiedniej przejściówki wpina się taki sprzęt z wyświetlaczem. Urządzenie oczywiście jest sterowane z iDrive (BMW) ,  z kierownicy, dotykowo,  lub pilotem i co najistotniejsze po podpięciu osobnego zasilania może działać niezależnie nawet w przypadku awarii sterowników CIC,  NBT  w BMW. Decydując się na montaż takiego sprzętu można go łatwo rozbudować o moduły WiFi (jeżeli nie ma),  modemy,  dekodery i inne urządzenia peryferyjne. W tego typu urządzeniach nie zmieni się ustawień wyświetlania zawartości za pomocą E-sys i zmian w sterowniku. Tutaj wymagana jest ingerencja w soft samego tableto-ekarnu. Instalacja takich urządzeń odbywa się na zasadzie plug&play a korzystanie np. z navi wymaga osobnego odbiornika gps dołączonego do zestawu. Kiedyś montowałem sporo takiego sprzętu w autach różnych marek. Kiedyś,  bo teraz zajmuje się inna branżą.
Reasumując,  jest to dedykowany ekran z w budowanym tabletem. Tego typu sprzęt od wielu lat oferuje Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się Eonon i Naviav jako alternatywa dla sprzętu fabrycznego.
  •  

tom9933

Bardzo blisko jeśli chodzi o urządzenie...

Moduł do schowka zawierający tablet androida, wejścia-wyjścia, napęd dvd. Integracja w i-drive - działa pokrętło i klawisze. Działa kierownica. Ekran - osobne menu androida i osobne menu BMW - zmieniane idrive`m. Moduły GPSu i WIFI wbudowane. Kabel do dongla z 4G jak ktoś chce. Tuner TV podpinany po AV + pilot. Wszystko z idrive`a się odpala...

A moja teoria - jakiś sterownik musi mieć zaprogramowaną wielkość ekranu który był (6,5`). Teraz ekran jest większy, proporcje są zachowane ale po prawej stronie w menu BMW mam elektroniczny licznik prędkości i widok z góry do zamknięcia drzwi.... Chciałbym zakodować pełny rozmiar ekranu...
  •  

anonymousv

fajne by to bylo gdyby bylo rownolegle do systemu BMW.
czyli mam IDRIVE BMW, wchodzę np w TV i odpala sie ten system.
Jednym kliknieciem wracam do navi lub kontaktow w telefonie lub odbieram telefon.
Nie da sie tak?
  •  

tom9933

Ale jest tak jak piszesz...
Wszystko odpalam z manipulatora idriva, poruszanie się miedzy systemami BMW i androida jest przez idriva, przeskakuje z muzyki, TV, nawigacji wyłącznie idrivem...

Można sobie pomagać dotykowym ekranem w androidzie bo jest szybciej...
Jedyny minus to to że dźwięk z androida idzie tak naprawdę analogowo... Co nie zmiania faktu, że mogę słuchać muzyki z iphona i w tym czasie widzieć ekran navi i janosika... Rozmowy przechodzi na głośnomówiący w każdym trybie... Bardzo fajna zabawka. Jestem bardzo zadowolony - na pewno bardziej niż z fabrycznej navi - zresztą to mój świadomy wybór przy zamawianiu auta ;)
  •  

e-daniel

#11
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięModuł do schowka zawierający tablet androida, wejścia-wyjścia, napęd dvd

Czyli masz starszą wersję tego typu urządzeń działających jeszcze pod kontrolą Androida 4.4. W nowszych wydaniach cała elektronika jest przy ekranie a całość działa pod kontrolą Androida 5.1 lub wyższym. Nie mniej zasada integracji z autem identyczna.

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięBardzo fajna zabawka. Jestem bardzo zadowolony - na pewno bardziej niż z fabrycznej navi

Z pewnością Android zintegrowany z autem to niemal nieograniczone możliwości. Jedyną wadą w pierwszych wersjach nakładek imitujących menu BMW w tym urządzeniu był brak obsługi w języku polskim. Podejrzewam, że u Ciebie jest podobnie. Chyba, że w u Ciebie menu BMW leci w oryginale z CIC, bo też gdzieś takie widziałem, ale to jakieś no name i lipa, bo o ile w takim przypadku dotyk działał na Androidzie to na menu BMW już nie reagował z prostej przyczyny.

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięzresztą to mój świadomy wybór przy zamawianiu auta

Możesz wyjaśnić?

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięA moja teoria - jakiś sterownik musi mieć zaprogramowaną wielkość ekranu który był (6,5`). Teraz ekran jest większy, proporcje są zachowane ale po prawej stronie w menu BMW mam elektroniczny licznik prędkości i widok z góry do zamknięcia drzwi.... Chciałbym zakodować pełny rozmiar ekranu...

Czyli tylko menu BMW wyświetla się niepoprawnie a reszta jest ok? Zrób zdjęcie.

  •  

anonymousv

Nagraj jakis filmik na yt jak to wygląda. Co to dokładnie jest? Nie da się tego podłączyć tak aby ekran oryginalny nawigacji pozostal?
  •  

tom9933

CytatCzyli masz starszą wersję tego typu urządzeń działających jeszcze pod kontrolą Androida 4.4. W nowszych wydaniach cała elektronika jest przy ekranie a całość działa pod kontrolą Androida 5.1 lub wyższym. Nie mniej zasada integracji z autem identyczna.

Jak piszesz - wersja 4.4.2. Całość w monitorze a kable?? I tak trzeba gdzieś wypuścić kable więc przewaga??

CytatZ pewnością Android zintegrowany z autem to niemal nieograniczone możliwości. Jedyną wadą w pierwszych wersjach nakładek imitujących menu BMW w tym urządzeniu był brak obsługi w języku polskim. Podejrzewam, że u Ciebie jest podobnie. Chyba, że w u Ciebie menu BMW leci w oryginale z CIC, bo też gdzieś takie widziałem, ale to jakieś no name i lipa, bo o ile w takim przypadku dotyk działał na Androidzie to na menu BMW już nie reagował z prostej przyczyny.

Nie wiem czy się do końca rozumiemy - są 2 menu - jedno to z BMW - domyślne, w pełni funkcjonalne, bez dotyku.
Android - menu imitujące idrive - podobny wygląd - działający idrive i dotyk. Wgrałem już nakładkę dotykową ze skrótami bo zabawa z idrive`em jest czasochłonna.
Wyświetlają się zamiennie - zmiana z idrive`a.
Dotyk w menu BMW?? po co??

CytatMożesz wyjaśnić?

Wydawać 10k na mapę za którą po 3 latach mam znowu co rok płacić? Funkcjonalności marne...

CytatCzyli tylko menu BMW wyświetla się niepoprawnie a reszta jest ok? Zrób zdjęcie.

Postaram się coś wrzucić wieczorem.
  •  

e-daniel

#14
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięNie wiem czy się do końca rozumiemy - są 2 menu - jedno to z BMW - domyślne, w pełni funkcjonalne, bez dotyku.

Zakładałem,  że masz takie rozwiązanie i wspomniałem o tym. Czyli problem dotyczy źle wyświetlanego oryginalnego menu BMW, czy tak?

Co do dotyku,  to kwestia gustu, jednak producenci i tak już nakreślili nam przyszłość kontrolerów (gesty,  rozpoznawanie mowy i dotyk). NBT 2,  czy jak kto woli NBT EVO posiada wszystkie wymienione.

Ja montowałem mniej więcej takie cuda jak na poniższym filmie, ale z nowszym softem,  wsparciem dla j. polskiego i Androidem. To na filmie to prawdopodobnie Windows 5.0. Niestety bardziej aktualnego na YT nie znalazlem Sprzęt z dystrybucji włoskiej,  jednak w przypadku dedykowanego dla BMW produkowany w Chinach.

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

  •