BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ICOM Problem z interfejsem

Zaczęty przez mdomel, Grudzień 09, 2016, 18:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mdomel

Witam. Mam dłuższy czas już ICOMa ,chiński klon. Niestety teraz po podłączeniu do auta migną przez chwilę 4 czerwone diody i zero reakcji (wcześniej wszystko było OK). Czy miał ktoś podobny problem? U usunąłem starsza wersję ISTY a zainstalowałem najnowszą. Może problem ze sterownikami? I pytanie jeszcze bo już nie pamiętam, jak podłączycie ICOMa do auta (bez połączenia z laptopem) to świecą się diody jakieś? Czy dopiero po podłączeniu do laptopa?
W jaki sposób wgrywaliście aktualizacje firmware do chińskiego klona, jest to bezpieczne?

Dzieje się tak jak na tym filmiku: Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Z góry dzięki za porady.
  •  

Alex

Po podłączeniu ICOMa do auta zaczyna swiecić/mrógać dioda SYSTEM, a po podłączeniu do laptopa dołącza się LAN.
Na chińczykach raczej nie ma WLAN, a jak zaczyna coś działać wtedy masz mrógającą COMM.

To co w tej chwili masz nie zależy od wersji ISTA. Jak byś miałeś za starą wersję FW to ISTA by napisała, ale diode muszą działać.
Podobnie na flash. Spróbuj połączyć się przez WEB i zobacz co ma w statusie.

P.S. jak aktualizować ICOM jest tu na forum.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

lustek

#2
Hej,

U mnie w chińskim klonie świecą się tylko diody SYSTEM i LAN. Z chwilą gdy icom coś "czyta" mruga dioda LAN. A co z tym COMM? Kiedy ma świecić?

EDIT: jednak wszystko jest OK. Dioda COMM również mryga:)
  •  

Tomkoff

Posiadacze chińskiego ICOMa A2 podpowiedzcie proszę jak powinny zachowywać się diody sytem i LAN.
Od jakiegoś czasu mam problem z działaniem mojego ICOMa.
Dioda system po podłączeniu do auta cały czas miga na zielono, po podłączeniu LAN do komputera windows pobiera adres IP ICOMa lecz bez powodzenia.
Ista nie widzi interfejsu.
Jak to powinno wyglądać? Czy dioda system po podłączeniu do auta miga na zielono i przechodzi w świecenie ciągłe po jakimś czasie?
Czy można jakoś zresetować ICOMa przyciskiem na obudowie?
  •  

Fendt

Sprawdź czy w ITool radar widać ICOMa i czy widoczne tam IP jest zgodne z tym w ediabas. ICOM czasem potrafi zmienić swoje IP
  •  

pablocarcode

U mnie stało się to samo... ITool radar nie widzi icoma. Diody zachowują się normalnie
  •  

Tomkoff

#6
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Sprawdź czy w ITool radar widać ICOMa i czy widoczne tam IP jest zgodne z tym w ediabas. ICOM czasem potrafi zmienić swoje IP

Raz zaskoczył Itool radar i Ista normalnie widziały interfejs. Teraz zaświecą tylko raz podczas podłączenia wszystkie diody na czerwono i interfejs nie działa...
Miał ktoś podobną usterkę? Przypadek taki sam jak kolegi z pierwszego postu.
  •