BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISTA D - 4.05 nie można uruchomić

Zaczęty przez chudy1316, Lipiec 22, 2017, 12:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chudy1316

Panowie

Poradźcie co może być nie tak

ISTA pobrana z tego linku

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Laptop Win 8.1 x64

Zainstalowany edibas 7.3.0
Zainstalowane net frameworks (przy próbie odpalnie ISTY zawołał że nie ma i czy zainstalować)
zrobiony oczywiście Unlock przed rozpakowaniem

I teraz jest tak że jak kliknę ISTAGUI to chwilę pokręci kółkiem i nic - nic się nie odpala nic się nie dziej.....

Wiem że download działa bo na stacjonarce z W7 x64 ruszył od pierwszego strzała, więc podejrzewam że na laptopie czegoś jeszcze mu brakuje...... Tylko czego??
  •  

piotr61

Pobierz to

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Dociagnie ci wszytko czego ci brakuje i ruszy, miałem wczoraj to samo
  •  

chudy1316

#2
Dzięki za info

Pomogło działa  8)

jeden problem rozwiązany to pojawił się kolejny......

nie wykrywa wogóle kabla enet..... tam jeszcze coś trzeba pozmieniać w opcjach żeby zadziałał??
  •  

piotr61

  •  

anonymousv

Wystarczy wejsc w ediabas i tam jest hardware czy cos takiego i wybiera sie miedzy enet a dcan
  •  

chudy1316

No spróbowałem i wszystko się rozwaliło :)

Edibas w ogóle już nie startuje, a Ista zaczeła nagle wywalać błąd baz sql.... usunąłem te z rozszerzeniem PL i niby się uruchamia, ale enet'a i tak nie widzi
Dzisiaj wyczyszczę wszystko i spróbuję jeszcze raz.....
  •  

piotr61

w lokalizacji

C:\EDIABAS\Hardware\ENET masz ZGW_SEARCH po podłączeniu do auta, zobacz czy wykryje ci auto, jakby zgw nie chciało się uruchomić spróbuj  w trybie zgodnosci xp sp3
  •  

chudy1316

#7
po przeinstalowaniu EDIBAS i zmianie w notatniku na ENET wyświetla takie info

State        = 1
RemoteHost   = 169.254.255.255
RemoteHostIP =
RemotePort   = 6811
LocalHostName= ASUS
LocalIP      = 169.254.111.62
LocalPort    = 60500


W ISTA ciągle nic :) coś popieprzyłem chyba....


poprawka - raz wyświetlił..... teraz cały czas puste pole....
  •  

Borek

Żeby nie rozpoczynać nowego tematu, mam podobny problem co kolega z pierwszego postu. Mam laptopa na win7 sp1 64bit, sprawny pakiet standard tools, skorzystałem też z pomocy kolegi na temat pobrania programu aio runtimes - wszystkie frameworki itd zainstalowane poprawnie, ale mimo wszystko instalacja isty (ISTA D 4.01) nie rusza. Klikam ISTAGUI.exe, chwilę pokręci i wyrzuca "Program ISTAgui przestał działać". Wie ktoś co zrobić? Czy może pobrać inną wersję isty?
  •  

rychulja

Klucz do rejestru dodałeś dla swojej wersji ?
Bazy podstawowe potrzebne do diagnozy wrzuciłeś?
  •  

Borek

#10
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Klucz do rejestru dodałeś dla swojej wersji ?
Bazy podstawowe potrzebne do diagnozy wrzuciłeś?
Pobrałem kompletną istę z (nie wiem czy można pisać skąd pobrałem, ale z ******park.pl), robiłem wszystko wg instrukcji ze strony, były pliki z dodawaniem do rejestru, wszystkie dodałem. I dalej nie śmiga. I nie wiem co tu dalej począć, chciałem zassać coś z forum, ale marnie idzie.
EDIT: Ruszył w końcu download ISTy 3.45.40 z forum, spróbuję uruchomić tą na razie.
  •