BMWHELP - Forum dla Profi BMW

iDrive 6 NBT EVO Fxx

Zaczęty przez Krystian, Październik 30, 2017, 23:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krystian

Witam,

Tak się zastanawiam jak się aktualnie ma temat z retrofitem NBT Evo z iDrive 6 do na przykład F10 LCI? Śledziłem kilka wątków na CT i MHH ale jakoś do tej pory nie potrafię zebrać konkretów.
Głównie chodzi mi o kwestę kodowania i aktywacji FSC.
Z tego co zrozumiałem, NBT EVO z id6 nie lubi zmian FA. Czyli zostaje kodowanie ręcznie każdej opcji?
Aktywacja FSC wygląda normalnie, jak w starszych HU? Wiem, że ktoś ma możliwość dorobienia takich kodów pod konkretny VIN. Czy lepiej pójść w emulator?
Co z działaniem internetowych bajerów? Da się uruchomić moduł ATM w innym samochodzie?

Generalnie w tematach na zagranicznych forach jest ciężko odcedzić co dotyczy samochodów w specyfikacji ECE, a co pozostałych.

Może ktoś zna jakieś konkrety i może się podzieli jakimiś cennymi informacjami? :) Sam nie mam za bardzo gdzie testować bo nie mam na stałe żadnej Fxx, a nic nie rozwija lepiej niż praktyka :P
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięZ tego co zrozumiałem, NBT EVO z id6 nie lubi zmian FA. Czyli zostaje kodowanie ręcznie każdej opcji?

Wyczyść EVO i koduj jak chcesz.

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięAktywacja FSC wygląda normalnie, jak w starszych HU? Wiem, że ktoś ma możliwość dorobienia takich kodów pod konkretny VIN. Czy lepiej pójść w emulator?

Żadnych emulatorów. Tylko FSC. Emulatory zakładają lajki w serwisach którzy nie mają pojęcia o BMW. Z kodami będzie działać jak fabryczny.

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięCo z działaniem internetowych bajerów? Da się uruchomić moduł ATM w innym samochodzie?

Będzie działać jak jest aktywny.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Gibi93

Kolego a możesz podpowiedzieć jak wyczyścić EVO bo mam z nim problem. Będę wdzięczny
  •