BMWHELP - Forum dla Profi BMW

BMW Road Map Europe West East Motion 2018-1

Zaczęty przez Lechu, Grudzień 03, 2017, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lechu

Witam

BMW Road Map Europe West i East Motion 2018-1
  •  

pablocarcode

mozesz wrzucic torrenta bo te linki cos nie działaja...
  •  

Lechu

witam

Otwierasz program np. uTorrent klikasz plik i wybierasz dodaj torrent z adresu i wklejasz link
  •  

e-daniel

#3
Koledzy, podjechało do mnie jakiś czas temu F11 z 2011 z CIC Bussiness, czyli S606A na aktualizację map. Oryginalnie były Road Map Europe Motion West 2012-1. Po włożeniu pendvrie z mapami w wersji 2017-2 oczywiście komunikat z wprowadzeniem FSC i po wprowadzeniu dłuugi czas nic. Wchodząc w nawigację wyświetla się komunikat, że nawigacja niedostępna i prośba o wprowadzenie pamięci USB z mapami. Mimo, że mapy włożone i sprawdzone na innym aucie nie ma postępu aktualizacji. Wtedy nie było więcej czasu żeby drążyć temat, więc sprawa aktualizacji została odroczona. Dziś auto miałem kolejny raz i posiadając już mapy 2018-1 przystąpiłem ponownie do aktualizacji. Po włożeniu pamięci ponownie komunikat o żądanie kodu FSC, po wprowadzeniu ponownie żadnej informacji o postępie. W pozycji nawigacji nadal ten sam komunikat. Wprowadzone kody raczej poprawne, bo przy pomyłce był stosowny komunikat. Na wszelki wypadek w załączniku plik *.fsc z auta. Wygenerowany kod dla 2018-1 to 54FYEU2MZ5J7AACHAAWQ.
Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?
  •  

LogiHuś

#4
Mapy motion itp aktualizują sie w ruchu, albo toolem32 wymusić to trzeba.
Jak będę miał chwilkę to mogę zrobić poradnik jak to zrobić.
Staraj się nie wyjmować i wkładać pena podczas aktualizacji, bo cic może już zacząć coś robić i potem będzie problem.
  •  

e-daniel

Co znaczy w ruchu? Nie robiłem tego setki razy ale w kilku przypadkach z jakimi miałem do czynienia postęp zawsze był widoczny. Obecnie pamięć z mapami na wszelki wypadek została w porcie USB a auto pojechało w trasę.
  •  

LogiHuś

To jak wpisałeś fsc i pen został to powinny się zaktualizować same podczas trasy, chyba że tym wyjmowaniem pena coś nabroiłeś.
  •  

e-daniel

#7
Nie powiem, że nie. Po kilkunastu minutach bezczynności wyjąłem pendrive, jednak ostatecznie włożyłem i auto w trasie. Po 30 minutach dostałem informację,że było bez zmian. Co do Tool32 coś kojarzę, że trzeba zmodyfikować plik CICM lub o podobnej nazwie, jednak nigdy z tej wiedzy nie miałem okazji korzystać i nie pamiętam szczegółów ani wartości, więc podpowiedź się przyda ;)

EDIT: Widzę już poradnik. Jak auto wróci zajmę się tym. Dzięki bardzo za pomoc :)

EDIT: Finalnie kolega pojeździł po mieście i aktualizacja poszła. Mimo to jeszcze raz dziękuję za naprowadzenie.
  •