BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Uszkodzony ICOM A1 potrzebny schemat

Zaczęty przez Tomkoff, Grudzień 17, 2017, 16:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomkoff

Witajcie!
Posiadam ICOM A1 - niestety niesprawny. Uszkodzony jest jeden element na płytce z elektroniką oznaczony C22. Nie znam jego wartości i nie wiem jaki element dokupić.
Czy jest ktoś z Was w posiadaniu schematu tego interfejsu a może ma ktoś uszkodzony zupełnie niepotrzebny i chciałby pozbyć się za sześciopak wtedy mógłbym przelutować uszkodzoną część i wskrzesić ICOMa do życia?
Swoją drogą jak rozpoznać oryginał od chinola?
  •  

alb3rt

Daj zdjęcie tego elementu z orientacją na płycie.
  •  

Tomkoff

#2
Element C22

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


duże zdjęcia:
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
  •  

alb3rt

To jest kondensator. Cholera mój miernik nie posiada funkcji pomiaru pojemności. Spróbuję go zmierzyć w swoim Icom i ci napisze jaka wartość. Pomiar w układzie może być niepewny.
  •  

Tomkoff

Dzięki bardzo!!
Faktycznie pomiar w układzie może być fałszywy ale lepsze to niż nic. //
  •  

alb3rt

Otóż podjąłem próbę pomiaru. Wartość 13uF. Ale nie wiem na jakie napięcie. Nie da się też sprawdzić pojemności i napięcia wg.katalogu. Z tego co udało mi się ustalić to wymiar 1210(3225) 3,2mm/2,5mm/1,5mm. Tabela pokazuje od 1V do 1kV i od 1nF do 100uF. Tak, że nie ma szans na znalezienie odpowiednika bez pomiaru wartości dobrego. A ja nie chce u siebie wylutowywać.
Pozdr.
  •  

Tomkoff

Dzięki bardzo za pomiar, nie wyobrażam sobie żebyś wylutowywał :mega_shock:
Powinienem sobie poradzić, poinformuję o efektach. Jeszcze raz dzięki serdeczne.
Jeszcze jedno pytanie do Ciebie  - jak sprawuje się Twój ICOM? Możesz polecić jakiegoś sprzedawcę?
  •  

alb3rt

Kupowałem w PL. Sprzedawcy nie pamiętam. Wiedziałem, że to loteria ale trafiłem na dobry klon A2. Miga mi pomarańczowa kontrolka SYSTEM.
Jest błąd od Wlan i fan których nie ma. Chyba stało się to po aktualizacji firmware. Najważniejsze, że sprzęt działa.
  •