BMWHELP - Forum dla Profi BMW

problem z aktualizacją MOTION MAP SA606A

Zaczęty przez Btelega, Marzec 20, 2018, 15:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Btelega

Witam,
Mam problem z swoją navi cic mid 606A.
Navi jest aktywowana skryptem i zachciało mi się zaktualizować mapę MOTION do wersji 2018-1.
Za pomocą FSTool-a wykonałem FSC Check a następnie włożyłem pendrive do portu USB. Po chwili poprosił o kod FSC, który zaakceptował ale nic się nie działo. Doczytałem się że aktualizacja rozpocznie się jak tylko samochód będzie w ruchu (min 10km/h). Za pomocą Tool32 chciałem to ominąć (zgodnie z instrukcją z forum). Wynik polecania był ?OKAY?, navi uruchomiło się ponownie ale nic się nie działo. Na wyświetlaczu widnieje ciągle napis ?Trwa uruchamianie Nawigacji?. Czekałem ok. 10-15 min ale nic się nie zmienia. Gdy wyciągnę pendrive to otrzymuje komunikat że mam włożyć ponownie usb aby kontynuować aktualizacje. Po restarcie CIC navi uruchomiło się ale wygląda to tak jakby ciągnął mapy bezpośrednio z pendrive. Gdy wejdę w opcje i wybiorę ?Navigation System Version? to otrzymuje pustą stronę.
Co zrobiłem źle ?? ?
  •  

e-daniel

Przede wszystkim sprawdź czy argument, który modyfikowałeś został rzeczywiście zmieniony. Potwierdzenie z programu, czy restart sterownika nie zawsze jest tożsamy z powodzeniem operacji.
  •  

LogiHuś

Wykonaj proces od początku na spokojnie i czekaj. Tam nie widać postępu wgrywania tak odrazu, tylko trzeba na maxa w prawo wejść i na sam dół.
Pewnie już zaczęło nadpisywać starą mapę i teraz nie ma żadnej.
  •  

Btelega

#3
w załączeniu wysyłam zrzuty ekranu.
Od początku nie mogę już tego wykonać. Gdy się navi uruchomi i wyjmę pendrive to otrzymuje komunikat jak na załączonej fotce i Idrive wraca do głównego menu. Na mhhauto znalazłem bardzo podobny wątek i okazało się że jednak trzeba było jeżdzić autem w trakcie aktualizacji. Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

W Motion pojawi się jakiś pasek postępu ?? i w ogóle aktualizacja sama się uruchomi czy muszę w Opcjach ją ręcznie wywołać ?.

Szukając rozwiązaniu mojego problemu znalazłem info że CIC-mid wychodziły dwie wersje, jedna z 8gb pamięci a druga z 16gb pamięci. Do 02.2010 niby wszystkie cic-mid miały 8gb i jesli spróbuje zaktualizować mapę wersją 2014 lub nowszą to trwale uszkodzę navi. Może to ktoś potwierdzić ?. Moje cic to retrofit z angola e90, VIN dawcy to A911629 i wyprodukowany był 05.2010 więc niby powinno już być 16gb ale czy można to jakoś sprawdzić ?, np. za pomocą tool32 ??
  •  

LogiHuś

Włóż pena, wymuś aktualizację poprzez tool32 i czekaj.
Wtedy na prawo tam pod wersją będziesz miał postęp wgrywania czy jakoś tak.
Mapa ma 5GB, to myślę że do 8 czy 16GB to nie ma znaczenia.
Aktualizacja się zacznie po restarcie który zrobi się po wymuszeniu w tool32.
Trzeba czekać, mi się wgrywały jakieś dobre 20minut. Po tym nawigacja się zrestartowała i mam 2018-1.
  •  

Btelega

dokładnie tak próbowałem zrobić ale o ile za pierwszym razem po wymuszeniu aktualizacji poprzez tool32 Navi się uruchomiła ponownie to teraz nie daje to już żadnego efektu. Jutro spróbuje jeszcze raz. Mapy mają 5gb to się zgadza ale podczas aktualizacji podobno stare nie są usuwane a łącznie jest tam tylko 8gb albo 16gb pamięci. Navi była w aucie z 05.2010r więc zakładam że ma już 16gb pamięci.
postęp wgrywania będzie w zakładce "wersja systemu nawigacji" ??
  •  

Btelega

#6
Ściągnąłem dziś wersję 2017-2, skopiowałem na pena, radio poprosiło o kod FSC ale nie chciał go zaakceptować więc ponownie skopiowałem wersję 2018-1 na pendrive, wpisałem kod FSC i został zaakceptowany. Navi uruchomiła się ponownie ale nic się nie zaczęło aktualizować. Przy próbie wejścia w 'Nawigacja' otrzymuje komunikat jak na załączonej fotce. Zostawiłem go w takim stanie na 20min ale nic się nie zmieniło.
W tool32 "status_kartenupdate_usb" ma status 1.

Jakieś rady ?


//////////////////

Temat do zamknięcia.
Dla potomnych: zgodnie z informacją znalezioną na cartechnology musiałem ściągnąć Motion Map 2017-1, która ma 4.85GB i ta wersja zainstalowała się bez problemu.
  •