BMWHELP - Forum dla Profi BMW

DIAGNOSTYKA, KODOWANIE, PROGRAMOWANIE => Pytania i prośby o pomoc od laików => Tema është filluar nga: Blacharzy ne Janar 23, 2017, 19:27

Titulli: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: Blacharzy ne Janar 23, 2017, 19:27
Witam
Czy ktoś z was ma może rozpiskę gdzie w jakim BMW znajduje się złącze OBD oraz złącze MOST ?
Ostatnio nie mogłem i nie znalazłem MOSTA w F30.
Dzięki i Pozdrawiam
Titulli: Odp: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: Alex ne Janar 23, 2017, 20:04
You are not allowed to view links. Register or Login
Witam
Czy ktoś z was ma może rozpiskę gdzie w jakim BMW znajduje się złącze OBD oraz złącze MOST ?
Ostatnio nie mogłem i nie znalazłem MOSTA w F30.
Dzięki i Pozdrawiam

A poco Ci MOST w F30??
Titulli: Odp: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: Pstrag ne Janar 23, 2017, 20:59
Nie ma złącza most w seriach F.


Alex nie łatwiej napisać że nie ma złącza Most ?
Titulli: Odp: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: Blacharzy ne Janar 23, 2017, 21:40
Aż mi głupio  )://
Byłem pewien że w serii F nawigację oraz cała resztę programuje się po moście. . .
Titulli: Odp: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: Alex ne Janar 24, 2017, 08:44
You are not allowed to view links. Register or LoginAlex nie łatwiej napisać że nie ma złącza Most ?

Nie łatwiej, bo MOST jest i "na upartego" można podpiąć się)), a po drugie nie myslałem, że pytania typu ''gdzie szukać OBD'' pojawią się na tym forum. Jeśłi szukamy MOST w F-serii do programowania, to polecam najpierw poczytać o F-serii przed kolejnym pytaniem.
Titulli: Odp: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: Blacharzy ne Janar 24, 2017, 20:01
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginAlex nie łatwiej napisać że nie ma złącza Most ?

Nie łatwiej, bo MOST jest i "na upartego" można podpiąć się)), a po drugie nie myslałem, że pytania typu ''gdzie szukać OBD'' pojawią się na tym forum. Jeśłi szukamy MOST w F-serii do programowania, to polecam najpierw poczytać o F-serii przed kolejnym pytaniem.

Jednak myślę że łatwiej, zapytałem dostałem od kolegi satysfakcjonującą odpowiedź. Nie wiem po co się spinać i robić ze zwykłego pytania taki problem, nic tylko gratulować podejścia do forum i pomocy innym  // 
Titulli: Odp: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: lustek ne Janar 25, 2017, 04:45
A wg mnie w takiej sytuacji ktoś mądrzejszy powinien chociaż w kilku zdaniach napisac o chierarchi i topologii sterowników. Chętnie bym cos takiego poczytał. To jest wiedza którą powinno sie nabyć za nim sięgniemy po Esysa czy iste.

Ze swojej strony dodam ze w serii F występuje moduł ZGW tzw. Gateway. Łączy on ze soba wszystkie sterowniki w aucie - zarówno te po "zwyklym" D can jak i po światłowodzie. Wpinajac sie kablem ENET "wbijamy sie" najpierw do tego sterownika i w zależności co i na którym sterowniku chcemy zrobić ZGW "kieruje" ruch po odpowiednim połączeniu fizycznym - kabelkiem lub światłowodem. Dlatego tez nie ma potrzeby osobnego gniazda MOST.

Jeśli sie pomyliłem to proszę o poprawę.
Titulli: Odp: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: rrafalek ne Maj 23, 2017, 00:02
Witam
Czy ktos moze podpowiedziec gdzie szukać złacza MOST w E70 z 2010 roku ?
Dzieki za pomoc
Titulli: Odp: Złącze diagnostyczne OBD + MOST
Postuar nga: marekhans ne Qershor 01, 2017, 10:41
MOST znajdziesz pod schowkiem pasażera  nad nogami - wyciagasz klapkę i spinasz obie części w jedną wtyczkę. Dalej wpinasz do ICOMa.