BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISTA D instrukcja

Zaczęty przez waco_o2, Lipiec 05, 2015, 17:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

waco_o2

Witam. Napisałem podstawową instrukcję ISTA D może komuś się przyda, miło by było kiedyś ją bardziej rozbudować ;)

1.Robimy identyfikacje samochodu
-Operations
-Read Out Vehicle Data
-Complete Identification

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


2. Po zrobionym teście (Complete Identification) mamy w zakładkach :
-Control unit tree (schemat modułów)
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

-Control unit list (klikamy na tą listę, mamy tu spis naszych modułów (sterowników))
3. wybieramy któryś z listy np.:
-DME (zaznaczamy)
W dolnym lewym rogu mamy:
-Call up ECU functions (klikamy po zaznaczonym wcześniej DME lub innego wybranego sterownika)
4. pojawia się lista funkcji do sprawdzenia w DME  takie jak Ciśnienie doładowania, masa powietrza, obroty silnika, napięcie na zaciskach, wtryski itp.
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

wybieramy te które chcemy sprawdzić  po wybraniu możemy jedną wartość lub kilka na raz
-READ STATUS (podgląd wartości i tak za każdym razem )
na moim przykładzie Air mass :
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Miłej zabawy ;)Liczę, że instrukcja się z biegiem czasu rozrośnie :)




  •  

Alex

#1
Popieram!!!! Na reszcie ktoś nie tylko mówi, ale robi)))


Ze swojej strony dodam info jak zmienić jeżyk menu na polski:


Dla tych kto posiada ISPI NEXT idziemy do folderu: C:\Program Files\BMW\ISPI\TRIC\ISTA\SQLiteDBs\


Tam mamy pliki baz danych. Nas interesują z końcówkami ENGB (angielski) lub DEDE (niemeicki):


Żeby mieć polskie menu, a resztę po angielsku zmieniamy tylko ENGB na PLPL czyli:


streamdataprimitive_ENGB.sqlite zmieniamy na streamdataprimitive_PLPL.sqlite
xmlvalueprimitive_ENGB.sqlite zmieniamy na xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite


lub resztę po niemiecki kto jak woli)):


streamdataprimitive_DEDE.sqlite zmieniamy na streamdataprimitive_PLPL.sqlite
xmlvalueprimitive_DEDE.sqlite zmieniamy na xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite


Wchodzimy do ustawień programu i zmieniamy język na polski. Z powodu braku baz polskich mamy tylko menu po polsku.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Alex

Trzeba poprosić waco_o2 żeby zdjęcia na nasz forum dodał.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

waco_o2

Dodam, nie aktywowałem konta na czas i wszystko poszło w... :/
  •  

waco_o2

#4
Kasowanie Inspekcji :

1.Robimy identyfikacje samochodu
-Operations
-Read Out Vehicle Data
-Complete Identification

2. Klikamy w : Vehicle management dalej w Service function
- z funkcji serwisowych które nam się pokazały klikamy w : Maintenance and .....
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


pokażą nam się kolejne funkcje:
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


- z nich klikamy w CBS reset
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

- Dalej wybieramy interesującą nas opcję do skasowania
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


  •  

bsbs

Witam mam problem z rheingoldem w jaki sposób zmniejszyć ekran programu mam zainstalowane na 13 calowym laptopie rozdzielczośc 1366x768 górne okno jest ok ale nie mam wcale dołu
  •  

waco_o2

Tutaj opisali jak zmienić rozdzielczość Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
  •  

kubasta16

#7
Czy ta wersja posiada schematy elektryczne? Jakoś żadnego w niej nie widzę, co prawda robię to bez podłączania autka, ale wg mnie powinny być. Po wpisaniu vinu wyszukuję co chcę, ale schematów brak.
  •  

bsbs

#8
Witam co to może być za błąd w DSC   005F1E 5f1e variantencodierung  anhaenger schlinger logik ueber bład w Rheingoldzie nie wiem jak ma działać to dsc ale tak jakby wcale nie działało obróciło mi samochód na sniegu nie wiem czy tak powinno być
  •  

bsbs

  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Witam co to może być za błąd w DSC   005F1E 5f1e variantencodierung  anhaenger schlinger logik ueber bład w Rheingoldzie nie wiem jak ma działać to dsc ale tak jakby wcale nie działało obróciło mi samochód na sniegu nie wiem czy tak powinno być

A po angielsku co jest napisane, bo po niemiecku nie rozumiem))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

trzeba uwazac bo po przestawieniu na polski potrafia czasem sie tylko wyswietlic puste okna...
zmienilem na angielski spowrotem bo wiecej problemow z tym polskim niz pozytku a z angielskim sobie poradze. ;)
robilem diagnostyke w weekend to wszystko wyglada ok poza jakimis dwoma czujnikami...
ktorys wydechowy i cos tam jeszcze (nie wiem czy nie antena w zderzaku comfort access).
gdzies klikalem glebiej i mi wyskoczylo konkretne info ze to antena w zderzaku ale pozniej nie moglem juz tego znalezc gdzie to sie pojawilo.
fajnie ze wyswietla sie krok po kroku jak dana rzecz naprawic   8)
czy te wszystkie naprawy itp ktore ISTA niby zapisuje to rozumiem dotyczy tylko online co ASO prowadzi, prawda?
  •  

bsbs

 zmieniac nazwe bazy danych tylko można w wersji rheingold od 3.41 do 3.44
już w wersji 3.45 do 3.51 po zmianie bazy danych na PLPL pokazuje błędy przy uruchomieniu i braki w diagnostyce puste okienka
jak ktoś chce miec polski to tylko wersja
3.52.12 do tej wersji są polskie pliki  wypakujemy za pomocą 7-zip
przed instalacją usuwamy całą poprzednia instalacje rheingolda typu odinstaluj
ściągamy wersje gotowca rheingold 3.52.30 lub 3.52.16 i baze 3.52.12 do sqlitedbs
rheingold cleaner , restart komputera , uruchamiamy iste i wklejamy licencje z pliku tam znajdującego
  •  

Alex

Drobna poprawka. Jeśli macie już RG w wersji 3.52 to wystarczy dodać pliki z bazami PL do foldera z bazami. Ponowna instalacja nie konieczna. Bazy nie mają polskiego tylko menu.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

w tej wersji native to dziala?
  •