BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Zapytanie o wersje ISTA, która wersja do użytku z ori ICOM'em

Zaczęty przez jacek.m, Październik 18, 2018, 15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jacek.m

Witam,

Mam Ista d / p z której korzystam od 3-4 lat. (na virtualu, ale dość mocny komp i b.dobrze to działa)
Wcześniej z dcanem,potem doszedł enet.
rok temu kupiłem w aso icom'a next.

Chciałbym "ugryźć" nowszą ISTE no i fajnie jakby było po polsku.

Pytania:
1. Jaka wersja jest teraz najnowsza ?
2. Czy najnowsza wersja wyklucza mi wówczas ogarnianie starszej serii E (np. e39?) (najwięcej robie e90/e60 i f10)
3. Która jest ostatnia, lecz stabilna wersja z PL
4. doczytuje, że od 4.05 trzeba zrobić update icom'a bo może ogarniać 3 sesje na raz. Czy jak mam rocznego icoma next to też trzeba robić update? (lub jak to mam zweryfikować?

z góry przepraszam za lamerskie pytania i dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam
  •  

Fendt

1. ISTA P-3.65.2.00 ; ISTA + 4.13.41
2.Najnowsza wersja ISTA P robi tylko serię E,nowsze czyli F i G zostały przeniesione całkowicie do ISTA +. Reasumując do  seri E potrzebna ISTA P oraz ISTA + (
  dawniej zwana D lub Rheingold) .Do seri F,G wystarczy sama ISTA+.
3.Wszystkie wersje są stabilne.Każda ISTA P ma do wyboru język PL. ISTA D -bazy PL są dostępne ale nie jest to w 100% w języku PL. Większość opisów jest w GB,
  nawet gdy dodasz bazy PL(dobre dla tych co się nigdy nie posługiwali się programem -za pomocą tej że tak powiem nie pełnej bazy można trochę się oswoić.).
4.Dla ICOM NEXT raczej nie będziesz musiał robić update,a gdyby nawet tak to jest dostępne.Jak będzie za stare to w ISTA D będzie widać( firmware)
  •  

jacek.m

  •