BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Zabezpieczanie przed kradzieżą F10

Zaczęty przez Panajoti, Wrzesień 25, 2015, 19:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panajoti

Moze lepszym rozwiazaniem bedzie przeciecie jakiegos przewodu od galki zmiany biegow. W sumie ona tez jest elektroniczna, to efekt koncowy po odpaleniu auta bylby podobny. A koputerem nie sadze aby udalo sie zmieniac biegi. Albo wymyslic taki uklad ktory za kazdym razem bedzie przelaczal skrzynie w pozycje D
  •  

Alex

Nic nie będzie na 100 km/h. Nie załączy P. Nie pamiętam od jakiej prędkości jest blokada - sprawdź w RG. Tam jest i opis jak to działa i schemat przewodów. Z zegarami ta opcja nie jest związana tylko z kodowaniem. Zaproponowałem takie rozwiązanie dla tego że, te przewody nie mają przy  sprawdzeniu  błędów i nie będą wywalać błędy. Zobacz w RG schematy połączenia ze sterownikami. Takich miejsc powinno być sporo.


Główną sprawą przy kradzieży jest odpalenie auta, więc mają na to metody.. Ja bym akurat spróbował nie dać ruszyć. Myśle że jak odpalą a auto będzie w pozycji P, to nikt nie będzie szukać jak to odblokować i zostawią samochód. Słyszałem że jak w ciągu 5 minut nie mogą ogarnąć samochód, to rzucają. 
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Panajoti

  •  

Alex

Pomyślałem że może też komuś się przyda informacja. A jak coś takiego zrobisz to może podzielisz się jak zrealizowałeś swój pomysł?
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Panajoti

  •  

Panajoti

Alex, da sie zaprogramować tak skrzynie, zeby wlaczac bieg bez naciskania przycisku unlock ?
  •  

grustom

A co sądzicie o blokadzie skrzyni biegów? W poprzednich samochodach Audi i Passat miałemm zamontowaną taką blokadę i pomimo prób kradzieży (Audi 4 razy Passat 1 raz) nie skradziono ich. Audi raz odpalili i zdołali cofnąć ale blokada była na wstecznym biegu i auto zostawili.
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Alex, da sie zaprogramować tak skrzynie, zeby wlaczac bieg bez naciskania przycisku unlock ?

Nigdy nie robiłem takich rzeczy..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

kolega

Witam poszukaj kogos co posiada bmwexplorer oczywiscie orginalny niech w cas zablokuje wolne kluche juz do nie odpala  :D
  •  

Alex

Spróbuj włączyć P na 50 km/h. Pokaże, że nie jest to możliwe). Chyba w instrukcji do auta jest opisane jak to działa i na jaich prędkościach.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

A idzie w jakiś sposób sprawdzić ile jest wolnych miejsc na klucze?
  •  

Alex

W CAS. Jeśli nie myle się to fabrycznie CAS ma pamięć na 10 kluczy. 2 miejsca zajętę pod klucze którę idą z autem. Jeśli nie było kupione nowych kluczy to masz 8 wolnych miejsc. Z tego co wiem jeśli zrobisz LOCK to ta operacja nie jest odwracalna, więc jak zgubisz czy zepsujesz kluczyki, to zamówiony kluczyk w ASO nie zadziała. Musisz kupić inny CAS z kluczykami. Miałem kilka kradzionych aut których znaleziono tylko nie było w nich CICow i różnych innych rzeczy, to CAS mieli fabryczny nie ruszany. Goście mieli swój CAS z kluczykami - robili synchronizację z DME (DDE) i jechali, więc zabawa z blokadą kluczyków wg mnie nie pomoże. W aktualizacji do CAS chyba z 2013 roku BMW wprowadzili zmiany, że nowy klucz bez oryginalnego nie przypiszesz, ewentualnie na stole, ale to już dłuższa zabawa.
Jeśli coś robić to coś nie typowego, ale najperw mieć alarm, ciągle aktualizować CAS i wyłączyć opcję dezaktywacji alarmu po otwarciu kluczykiem mechanicznym.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

leon

#27
Lock i unlock można robić do woli nic sie nie dzieje. Bmw na  cas i smart key jest  dziecinnie prosta na jednym kluczu mozna w ciągu kilku minut 10 bmek odpalić.Gorzej już w np e60 i cas  2 i klucz trumienka trzeba dociąć. Jest też  w cas3+ kryptowanie pliku że maszynki  do kluczy nie zrobią klucza bez  np. działającego klucza od auta lub isn z silnika, ale i to można obejśc.Mowa oczywiscie o serii E, Natomiast seria F jeszcze tak łatwo nie idzie bo z tego co ja wiem  to przynajmniej odczyta z casa potrzebny i reszta po obd. Ale może i inne są już możliwości. Także najlepsze są chyba odcięcia swojej pomysłowości.
  •  

lustek

A ja sobie tak Bawarke zabezpieczyłem ze odciąłem złącze obd i założyłem taka prostokątna wtyczkę jak w radiu. Plus oczywiście pomieszałem kable.

Co o tym myślicie?
  •  

Alex

Głównie nie dać auto otworzyć, no i oszywiście OBD spieprzyć.  Całe OBD myslę że nie koniecznie przerabiać jak lustek, wystarczy założyć przełącznik na jeden pin (zależy od auta). Jestem na jednym forum gdzie są ludzie którzy zajmują się różnym kryminałem z tym związanym.
BMW najtrudniej ukraść))) Opisują jak oni to robią, więc najpierw otwierają w ten sposób:

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się



później podłaczają box do OBD i odjeżdzają autem.


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Zaszkodzić może ciągła aktualizacja CAS))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •