BMWHELP - Forum dla Profi BMW

SWID READER (1B) CIC

Zaczęty przez Alex, Listopad 16, 2014, 19:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radek530

A ze sprzętu to na razie mam laptopa z XP starszego od węgla, stary pakiet INPA 4.4.7 z EDIABAS 6.4.3 i dkan
  •  

Alex

#61
Musisz ogarniać FSTool. Bez niego nawet jak będziesz miał kod do aktualizacji nic nie zrobisz.


SWID Reader wyciąga kod FSC bez problemu. Wczoraj miałem e60 z dołożonym CIC-em. SWID wyciągnał FSC tak jak na innych autach z oryginalnym CIC. ENET do tego nie jest potrzebny. Robiłem ICOM-em. U kogo nie działa SWID ma coś nie tak w ustawieniach.)
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Radek530

No to lipa, w życiu tego nie robiłem :scratch_one-s_head:
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięA ze sprzętu to na razie mam laptopa z XP starszego od węgla, stary pakiet INPA 4.4.7 z EDIABAS 6.4.3 i dkan

Jak pisałem wyżej są różne Dcan-y. Z jednym współpracuję SWID z drugim nie. W piątek będę miał kolejną E60 tylko nie wiem czy ma CIC. Jeśli będzie to sprawdzę na swoim Dcan-e
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Radek530

Alex a co sądzisz o połączeniu kablem ENET jak opisał to kolega denzer89 ?
  •  

Alex

Nigdy nie próbowałem, ale ty nie masz ENET w aucie. Jak ty chcesz przez niego połączyć sie? Wątpie żeby Ci dołożyli ENET przy doposażeniu.. Większość aut z doposażonymi CIC nie mają nawet USB w schowku.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Radek530

#66
Doposażenie sam robiłem (jak zrobisz sam to wiesz że jest dobrze zrobione, jestem bardzo uczulony na nieoryginalne śruby i wkręty lub ich brak) a navi u mnie w ogóle nie było więc i deche wymieniałem. USB w schowku też mam, a kumpel aktywował mi navkę. Nie wiedziałem że jest jeszcze ENET. A możesz mi powiedzieć czy ENET idzie bezpośrednio z CIC do złącza diagnostycznego, czy jest jeszcze jakiś moduł po drodze ?
Jak napisałbyś mi jeszcze numery pinów to będę bardzo wdzięczny  :)
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięJak napisałbyś mi jeszcze numery pinów to będę bardzo wdzięczny

A samemu poszukać religia nie pozwala?? Otwierasz WDS lub RG i szukasz. Informacja ta jest dostępna dla wszystkich. I tak nie będziesz tego robił.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

k1alek1

Genialny ten program Dr.Gini. W kilka sekund odblokowałem DVD i zmieniłem język na polski w moim CICie. Niestety udało mi się połączyć tylko po DCANie bo mój ENET za nic nie chce się połączyć z autem. Co prawda ENET mam z Chin ale sprawdzałem go miernikiem i wszystko styka. Jedynie rezystor może być padnięty i nie uruchamia ENETU we wtyczce obd choć nie chce mi się w to wierzyć.

W każdym razie mam olbrzymie problemy ze zaczytaniem tego HEXa 1B. Po DCANie normalnie programowałem sterowniki i kodowałem moduły żeby ustawić auto pod siebie a tu taki jeden mały szkopuł mnie tak denerwuje. Szkoda że 1B nie da się ściągnąć po DCANie bo już bym go dawno miał.

Czy wy po podłączeniu ENETU ustawiacie na sztywno adres i bramkę czy pozostawiacie aby ustawiło się to z automatu. Mi po podłączaniu tego kabla, chwile mieli ikoną w systrayu az pojawia sie komputerek z żółtym wykrzyknikiem czyli mniej więcej tak jak powino być. Adres ustawia się 169.254.134.116 (o ile dobrze pamietam) czyli też mniej więcej ok a jednak ani SWID ani ten program Dr Gini ani ZGW Search nie może się połączyć. Nie wiem co jeszcze moge zrobić. Ten patent z ustawieniem i wejsciem na auto w trybie FTP też niestety nie działą
  •  

Alex

A co ty szukasz przez ZGW Search jak ty nie masz tego sterownika? ENET tylko do bezpośredniego podlączenia z CIC (jesli był fabrycznie).
Najpierw poczytaj jak wszystko działa w twoim aucie, a nie bierz instrukcję z F-serii.

P.S. gdzieś tu jest instrukcja jak wyciągnąć FSC z CIC po ENET w E90. Trzeba tylko poszukać.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

Enet pewnie dziala tylko na sztywno adresy ip musisz ustawic...
  •  

slawek

#71
Witam, koledzy auto F48 (mapa Road Map Europe 2019-2 Route) potrzebuje aplikację do wyciagniecia fsc.
Dzieki.
  •  

Alex

Nie wiem co Ci to da, ale FSC możesz wyciągnąć przez ESYS  :D
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •