BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISPI NEXT - ISTA/P 3.62.3.001 STANDALONE

Zaczęty przez Alex, Październik 23, 2015, 16:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alex


Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Już możemy zaktualizować nasz system ISPI NEXT do najnowszej wersji.   :dance4: 

Pod linkiem plik torrenta. Zawiera ISTA-P oraz ISTA-D. Jak ktoś nie potrzebuję Rheingolda oraz SDP do niego można to wyłączyć w ustawienich i nie ściągać). Wersje STANDALONE, bo instalacyjne już nie działają z Loaderem tak jak trzeba. W środku wszystko co trzeba. Rozpakować za pomocą 7-zip 18.01 lub nowszy.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc

Alex

Link zaktualizowałem. Wersja najnowsza 3.57.1.001.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

waco_o2

Można instalować ten główny update, bez wcześniejszych miniornych??
  •  

Alex

Instaluję się po 3.57.0.400. Czyli tak: Wszystko co jest w folderze na Mega musi być zainstalowane. Co było wcześniej niema znaczenia.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

waco_o2

Dzięki, wrócę z urlopu i zainstaluje. Zobaczymy czy jest coś nowego do mojego wozu ;-)
  •  

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Alex

Aktualizacja do 3.57.2.002 już ładuję się na serwery))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Alex

Dostępna aktualizacja do 3.57.3.002..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Alex

Nie sprawdziłem jeszcze na żadnym aucie co to jest za update, ale jak jest release notes z BMW mam nadzieję że jakaś drobna poprawka.
Za mały rozmiar pliku, ale z opisu RN wynika że zmiany są wizualne w top-up wiadomościach. I-level na wszystkich autach został ten sam. Jak ktoś sprawdzi prosze o opinię))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szachmat

Czy ISPI NEXT to jest coś w rodzaju ISTY P + D?
W tym temacie jest tylko aktualizacja, do jakiejś istniejącej instalacji czy można to zainstalować od zera?
  •  

Alex

Tak jak ISTA/P-D. Z wersji 3 zmieniła się nazwa na NEXT.
Jak otworzysz link zobaczysz. Na serwerze folder zawiera wszystko co musisz ściągnąć i zainstalować (oczewiście po kolei)).
Już nie raz pisałem jak trzeba instalować, ale ciągle tę same pytania.. dla tego wrzuciłem wszystko w jedno miejsce.. Wszystko co tam jest instalujesz i masz szczęście)). 
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szachmat

Ok dzięki.

Wiesz, rozumiem, że większość pytań już gdzieś była i były na nie odpowiedzi, ale po prostu często jest to chaos. ISTY są w dziale płatnym i zwykłym. Instrukcje co i jak z tym zrobić pewnie były przy starszych wersjach, później są wrzucane np aktualizacje.
Dla kogoś początkującego jak ja, to jest po prostu zamieszanie.

Mam jeszcze pytanie, czy do tego potrzebny jest interfejs ICOM? Czy diagnozować i kodować można na normalnym kablu?

Prawdopodobnie na dniach zacznę zabawę z tym, jeżeli tak to postaram się robić screeny i zrobić jakąś instrukcję z procesem instalacji itp i wrzucę to na forum.
  •  

Alex

Diagnozować i kodować można przez zwykły kabel.
W DP są ISTY nowsze. W zwykłym stare. Jak wychodzi nowsza trafia do DP a poprzednia do zwykłego.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

marekhans

#13
Mam małe pytanie bo nigdzie na serwerze nie mogę znaleźć tych 5 plików xml, które wrzuca się do folderu "isipi admin client". Czy ktoś może mnie tym poratować? No i druga prośba, plik volume id by się też przydał do instalacji - przynajmniej tak wynika z opisu i filmiku. Chyba, że tu wystarczy zmienić volume id za pomocą softu: volume serial number editor np.
Nie do końca rozumiem jeszcze jedną kwestię. Rozumiem, że nowa nazwa to ISPI NEXT i powyżej wspominacie że to jedno i drugie. Natomiast w plikach na serwerze są tylko instalki do P. Ergo ista D musi być wrzucona z osobnej instalki lub jest zintegrowana z instalką P. Nie doszedłem jeszcze do punktu odpalenia softu więc nie wiem czy tam się wybiera d lub p więc pytam. Lepiej raz za dużo niż za mało chyba :)
Jako świeżak muszę mieć różne kwestie doprecyzowane czasem nawet do przesady :)
  •  

Alex

ISTA-P i ISTA-D są osobno. Wrzuciłem na serwer folder Tools. Tam wszystko co potrzebne. ISTA-D ma swoją instalke i instaluję się oddzielnie.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •