BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISPI NEXT - ISTA/P 3.62.3.001 STANDALONE

Zaczęty przez Alex, Październik 23, 2015, 16:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Fendt

Odinstaluj Network Tool i zainstaluj od nowa.( podczas instalacji kabel powinien być wpięty do kompa) .Nowo utworzona sieć powinna mieć nazwę USB .Jak będzie mieć inną to trzeba zmienić ręcznie i przypisać dla tej sieci w IPv4 adres :169.254.0.8 . Uruchom od nowa Ediabas 7.3.0.Zapyta czy usunąć czy naprawić?,usuń i później zainstaluj od nowa. Sprawdź czy kabel jest na Com 9. Jak masz inny ediabas (np: stary dla DIS) to przed zainstalowaniem 7.3.0 zmień mu nazwę bo inaczej nałożą się na siebie i wtedy nie będzie działać poprawnie.
Tak dla info to tylko DIS potrzebuje starego ediabas. INPA  chodzi bez problemu na 7.3.0 z paczki dołączonej do ISTA. Wystarczy tylko uzupełnić folder :C/Ediabas /Ecu. Pliki ecu można skopiować  z :Rheingold/ Ecu i wkleić do:  C/Ediabas /Ecu.
  •  

szczepa81

Network tool to czytałem że jest do Dcan kabla a do enet też?
Jak poustawiać ediabas do enetu?
  •  

Fendt

Jak chcesz za pomocą kabla enet to  w ediabas nic nie zmieniasz .Musisz tylko zmienić nazwę swojej karty sieciowej tej od połączeń lokalnych na   Eth0. Następnie :
IP 169.254.1.1  ;mask 255.255.0.0. Jak uruchomisz loader to klikasz na enet emulator.Poprosi o ZGW Twojego auta-uruchom: Ediabas/Hardware/Enet/ZGW_SEARCH i odczytasz ZGW.
  •  

szczepa81

Ok dzięki - działa :)
Zrobiłem update całego auta i wszystko poszło oprócz hu/rad i kombi gdzie wywaliło błąd że się nie da :(
Spróbowałem kilkukrotnie i nic. Później próbowałem e-sysem i też dupa. Nawet nie chciało ruszyć programowanie tyko wywalało takie błędy.
Wiecie o co chodzi? 

  •  

Alex

Bardziej interesuje jaki był błąd w ISTA-P.
Esys Ci napisal co mu nie pasuje. Jak nie znasz angielskiego to przetłumacz w google translate.
VIN wprowadzasz ręcznie czy przez przycisk READ VIN??
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szczepa81

Jeśli chodzi o ista to błąd o nazwie not executable.
Vin przez przycisk read vin.
Angielski raczej znam ale nie mam pojęcia o co może chodzić z właściwym FA z właściwym vin bo chyba powinien być ok.
A jak wyłączyłem vcm update to Fa ma być puste?
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięA jak wyłączyłem vcm update to Fa ma być puste?
Nie musi.. Wybierz Read VIN out of FA i spróbuj.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szczepa81

Dzięki - poszło  :D
Ale czemu przez ista nie poszło?
Kodowanie ukrytych opcji to tylko e-sys czy ista /p też gdzieś to jest?
  •  

Alex

Jak by robiłeś aktualizację przez ICOM wszystko było by OK. Beemerboy88 który zrobił loader napisał w opisie że emulator stosować tylko w celu sprawdzania aktualizacji. Czyli nie wiesz co będzie aktualizowane w twoim aucie, podpinasz przez emulator i sprawdzasz, ale programować jedziesz do gościa który ma ICOM. W twoim przypadku jesze ok, bo robiłeś przez ENET wieć szybko tylko nie wszystkie sterowniki, a jak są starsze wozy z CCC lub CIC to tam D-can`em można i 20 godzin aktualizować i tej procuderu nie odwołasz w ISTA-P bo raczej uwalisz coś.

A później piszą, że ISTA-P gorsza niż WinKFP czy ESYS. ISTA jest przeznaczona do pracy WYLĄCZNIE Z ICOM-em. Żadnych emulatorów pod Dcan lub ENET.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

marekhans

#114
Właśnie wywaliła mi się instalacja 3.59.0 Nowa winda postawiona wszystkie ekstrasy zainstalowane. Jedyne czego brakowało to opcji odblokowania plików pod właściwościami. Może to być wina braku najnowszych aktualizacji do win 7 bo po 4 godzinach czekania nadal nic się nie aktualizowało... Olałem to i być może dlatego nie ma jakichś rozszerzonych opcji - typu "odblokuj".
Generalnie instalator wystartował i wszystko szło dobrze - wszystkie warunki spełnione. Instalacja zakończyła się lapidarnym komunikatem: "nie udało się zainstalować". Odinstalować nie ma jak bo w listingu windy instalacja nie występuje. Czyścić wszystkich wpisów też mi się nie che więc jestem na etapie instalacji windy na nowo. Tym razem z pełnym pakietem aktualizacji.
Moje pytanie brzmi, czy komuś jeszcze wysypała się instalacja 3.59? Czy brak funkcji "odblokuj" może być przyczyną niezainstalowania się softu? Czy w takim razie wpis do rejestru "unblock" rozwiązuje temat czy też służy on do czegoś innego?
  •  

Alex

Nie fakt że UNLOCK pomoże. Czy już była ISTA jakaś zainstalowana wcześniej i jaka??
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

marekhans

No właśnie nie. Czysty sytem na nowym dysku. Kupiłem większy bo na starym nie dało rady zainstalować, a chciałem mieć awaryjny dysk z działającą istą.
  •  

leon

Ja instalowałem 3.59 z tego forum i ruszyła od kopa a wczesniej miałem starszą.A wersje winrara masz świeże?
  •  

Alex

Z ISTA-P są problemy tylko jak małeś wcześniej już zainstalowaną i używałeś w trybie eksperckim i to problem dotyczy tylko update`ów minornych, podstawowym programem nie słyszałem.

Szukaj w problemu w dodatkach. vc_redist, net.Framework i tp.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

marekhans

Na razie winda od wczoraj szuka updatów i niestety brak progresu. Dodatki zainstalowałem z paczki, która była z ista. Wrzucę jeszcze unlocka i zobaczymy. Microsoft od jakiegoś czasu nie wypuszcza już poszczególnych łatek do win 7 tylko jest jedna paczka po sp1 i tyle. Niestety idzie to jak krew z nosa... Ale się nie poddaje
  •