BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISPI NEXT - ISTA/P 3.62.3.001 STANDALONE

Zaczęty przez Alex, Październik 23, 2015, 16:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szczepa81

dzięki
a instalacja musi być na c czy jak w wersji standalone na jakimkolwiek dysku?
  •  

Alex

Wszystko co jest do BMW instalujemy na C:/ jak poźniej nie chcesz poprawiać ścieżki w innych programach.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szczepa81

Mam problem:
Zainstalowałem 3.59.0.600 bez problemu, odpala się ale tylko za pomocą loadera, bez tego mówi że: "the device is not registred in the ISPI Admin Client. Starting ISTA/P is not possible".
Próbuję zainstalować 3.59.1.003 i nie idzie wysypuje się na   "obliczaniu procesu instalacji" komunikatem "Nie można było prawidłowo zainstalować ISTA/P." dodam tylko że wcześniej przez pomyłkę próbowałem zainstalować 3.59.2.001 która się oczywiście wysypała.
Co może być powodem?
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Mam problem:
Zainstalowałem 3.59.0.600 bez problemu, odpala się ale tylko za pomocą loadera, bez tego mówi że: "the device is not registred in the ISPI Admin Client. Starting ISTA/P is not possible".
Próbuję zainstalować 3.59.1.003 i nie idzie wysypuje się na   "obliczaniu procesu instalacji" komunikatem "Nie można było prawidłowo zainstalować ISTA/P." dodam tylko że wcześniej przez pomyłkę próbowałem zainstalować 3.59.2.001 która się oczywiście wysypała.
Co może być powodem?

Bez loadera nie uruchomisz, bo nie masz licencji.
Przy uruchomieniu loadera wprowadzałeś dane i wybrałeś tryb EXPERT. Ten loader jest dobry, ale strasznie pieprzy rejestr. Żeby zainstalować wszystkie ISTY-P musisz skasować najpierw wszystkie ISTY-P i zqcząć od nowa bez uruchomienia loadera. Jak już wszystko zainstalujesz, to wtedy możesz uruchomić i zarejestrować..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szczepa81

Dzięki. Pomogło, ale nie do 3.59.3.002 ta nie poszła  :cray: . pytanie czy wnosi ona coś do f10?
  •  

Alex

Do F10 nic nowego, przynajmniej do 535iX. I-level zmienił się.
Za kilka tygodni będzie ISTA 4, tam będzie wiecej poprawek do F serii oraz programowanie przez ISTA-D.
Nie wiem jak będzie z ISTĄ-P bo przy instalacji ISTA-D 4.1.21 zmienia się ISTA-P na 3.59.4.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szczepa81

 A jakie jest twoje przekonanie do updatu? robić czy nie warto? bo bardzo różne są zdania w śród mechaników, elektroników czy nawet ASO.
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
A jakie jest twoje przekonanie do updatu? robić czy nie warto? bo bardzo różne są zdania w śród mechaników, elektroników czy nawet ASO.

Czasem sypią się sterowniki lub w BMW coś napieprzą i może być gożej niż było dla tego i ASO i mechaniki boją się.
Ja osobiście nie popsułem ni jednego auta i wszyscy kto robił u mnie aktualizacji były zadowoleni. Sypali się sterowniki - to tak, ale były postawione i wszystko ok. Jeśli mówimy o F10 to nie miałem z nimi problemów żadnych. Wszystko idzie elegancko i szybko. Ja swoję ciągle aktualizuję.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szczepa81

Ale pewnie wszystko po icom-ie nie po e-net? jak to z tym e-netem jest jeśli chodzi o update? i czy czujesz poprawę po updatach?
  •  

szczepa81

A i co robiliście żeby przywrócić co życia padnięty sterownik?
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Ale pewnie wszystko po icom-ie nie po e-net? jak to z tym e-netem jest jeśli chodzi o update? i czy czujesz poprawę po updatach?

W F-kach i tak wszystko idzie po ENET tylko że ISTA-P nie działa z żadnymi kablami oprócz ICOM. Kablem ENET możesz to robić przez ESYS, tylko że tam wszystko ręcznie jak przez WinKFP. Poprawę czuć jak jest update do takich sterowników jak EGS, ICM, DME (DDE), nawet jak wzmacnicz aktualizuję się to czuję czasem różnicę, reszta sterowników po update dla mnie nie odczuwalna, ale może być tak że z nowym softem pojawią się dodatkowe opcję których wcześnie nie było.

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
A i co robiliście żeby przywrócić co życia padnięty sterownik?

Zależy co popsułeś. ISTA może go też czasem naprawić, a jak nie, to ESYS lub WinKFP zależy od serii. Jęsli to nie pomoże na stół do lekaża))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

szczepa81

Czyli ISTA P nie połączy się po enet? Bo rheingold się łączy.  Własnie robię reinstalkę bo nie mogłem się połączyć jakiś błąd komunikacji wywalało. I nadal 3 update nie idzie nie wiem co jest nie tak. A jaki icom polecasz, chińskie są ok?
  •  

anonymousv

Polaczy przez enet i dcan ale musi byc odpalona przez emulator. ;)
  •  

szczepa81

czyli loader? czy co masz na myśli?
  •