BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Aktualizacja Map po skryptowaniu

Zaczęty przez Alex, Listopad 03, 2015, 15:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hdl

#15
hm, a więc może ktoś wrzuci fstool w dziale "FSC-kody, programy itp."
Dla mnie na pewno się przyda, pamiętam, że już wcześniej szukałem tego programu i mało kto się nim dzielił, w końcu udało mi się go zassać, ale jeszcze nie zdążyłem się nim pobawić i nie wiem czy mi gdzieś nie przepadł... fajnie aby ktoś wrzucił sprawdzoną sztukę i trochę info o korzystaniu, byłoby miło.

A tak na marginesie waco_o2, mówisz o tym samym co Alex?  Programem dr. Gini "uaktywniasz kody" i później puszczasz update mapy (wtedy chyba nawetg bez wpisywania kodu przez idrive [tak?]), czy mówisz o wygenerowaniu samego kodu tak jak w przypadku wstawionych na forum generatorów z fsc wyciągniętego z cica? Bo w skryptowanym samo to generowanie nic nie daje. Uporządkujmy to bo łatwo się pogubić. :scratch_one-s_head:
                A skoro Alex pisze, że procedurę trzeba powtórzyć każdorazowo, więc ten dr. Gini musi mieć w sobie funkcje fstoola. Wtedy też miło by było gdyby ktoś się nim podzielił.
(wiem, że te programy można znaleźć samemu, ale nie chodzi o ściąganie niesprawdzonych śmieci, tylko aplikacji sprawdzonej przez osoby z forum)


  •  

anonymousv

  •  

hdl

 :scratch_one-s_head:
faktycznie dr gini jest, info jest takie że program jest na tyle prosty że nie potrzebuje instrukcji, spróbujemy...
  •  

hdl

a tak przy okazji mogę prosić o skrypt do cica? z ciekawości chciałbym go obejrzeć... (Alex?)
  •  

Alex

Proszę uprzejmie do wglądu. Jest to wersja jedna z wielu. Osobiście używam innej, ale jeden raz sprawdzałem i ta też działa.
Usunięto kilka parametrów, ale jak masz pojęcie w tym to bez problemu zrozumiesz o co chodzi.
Skrypt nie do użycia!!!!!! Proszę nawet nie próbować wgrywać zawartość do CIC. Jest to plik tylko do wglądu.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

hdl

Dzięki. Spodziewalem sie czegos skomplikowanego a to wyglada jak zwykly skrypt tak jak pod bash.
Nie mam zadnej wiedzy odnosnie skryptowania cic, czy da sie z cica wyciagnac obecny skrypt wlasnie w takiej formie (zwykly tekst)???
Bawilem sie w programowaniem uC i wyciaganie wsadu zrobisz, ale w hexie i jak znasz assembler to mozna sie pobawic. Gdyby wsad ze sterownika bmw byl w tak prostej formie to mozna sie pobawic.
A jesli nie to czym to sie kompiluje do odpowiedniej formy?
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięczy da sie z cica wyciagnac obecny skrypt wlasnie w takiej formie

CIC działa na OS Unix i nie posiada żadnego skryptu. Jak chcesz pobawić się to podpinaj się pod CIC-a ściągaj pliki i dzialaj. Jedynie co to że nie wszystko ma prawa na R-W. Niektórzy pliki mają tylko odczyt i nie da sie żmienić przez telnet, albo ja nie umiem)
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

hdl

Moze sa w uzyciu albo nie dales "sudo" przed komenda?
  •  

Alex

Bawiłem się rok temu w takie rzeczy - nie pamiętam już, ale wydaje mi się, że próbowałem wszystko i nawet znalazłem programistów z UNIX. Powiedzieli że to nie jest możliwe jak zaczeli grzebać sami.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

e-daniel

#24
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięCIC działa na OS Unix

Unix to szerokie pojęcie, bo dotyczy wielu dystrybucji.  Tutaj zastosowano system operacyjny QNX a dokładniej jego odmianę przeznaczoną na samochodowe urządzenia  multimedialne,  czyli QNX Car. W tym roku już nie zdążę,  ale jeżeli czas pozwoli na początku następnego zamierzam "powalczyć" z tą platformą,  zwłaszcza,  że stosuje ją wielu producentów aut i już liznąłem temat przy modyfikacjach aplikacji pod ten system. Co ciekawe właścicielem licencji tego systemu od paru lat jest BlackBerry i również w urządzeniech tego producenta ten system jest obecny ;)
  •  

hdl

Ale ten fragment piliku to skrypt pod korn
  •  

Alex

Pod co))) Może Pop corn miałeś na mysli?)))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

koder88

Odnośnie Dr. gini , działa fajnie ale po odczycie FSC z CIC , nie mam mapy 2017 europa premium , da się to jakoś zaktualizowac ?
  •  

Alex

Tak samo jak i zwykle. Dr. Gini nie ma swojego generatora i używa zewnętrznego generatora, który dziala przez lookup.xml
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

hdl

"Korn shell" powłoka unix, w twoim pliku widac to na poczatku (bin/ksh),
Albo dalej po sposobie definicji tablic charakterystyczne dla korna, a przynajmniej tak mi sie wydaje.
W ogarnianiu BMW kompem dopiero raczkuje. (Niektorzy wiedza).
Prosze mi wytlumaczyc kiedy sie myle.  Wysmiewanie nigdy nie pomaga.
Chcialbym sie troche glebiej wgryzc w temat cic glownie pod katem wgrywania nowych map.
Ale chodzi mi o materialy. Ktos w koncu wymyslil te cale wyciaganie fsc z cica, generowanie kodow ze juz nie wspomne o tym tzw. skryptowaniu. Skad wziac rzetelne materialy do tego.
Ktos ma? 
  •