BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Kamera cofania e91 lci cic mid. Możliwe?

Zaczęty przez kubasta16, Styczeń 18, 2016, 20:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radek530

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięNa razie przydałby mi się retrofit do czujnika automatycznych świateł i wycieraczki.

Jeśli chodzi o LRS (czujnik deszczu i zmierzchu) to wiązka od niego idzie tylko do modułu dachu, jak nie masz lusterka z fotochromem to też od razu zamontuj, to ta sama wiązka. Przerabiałem ten temat u siebie. Do tego przełącznik świateł z funkcją AUTO i kodowanie.
  •  

Btelega

który fbas jest aktywny w CIC-MID (922634701) ??.
Kupiłem emulator kamery (chińczyk) + Kamerkę, dodałem VO $3AG do CAS i NFRM. przekodowałem PDC I CIC. W CIC ustawiłem następujące wpisy:
MACRO_PDC
aktiv
MACRO_REARVIEW
aktiv
RVC_CIC
wert_23
MACRO_L6_PARKMENU
aktiv
PDC_DIRECTION
vertikal

kabel sygnałowy zgodnie z wert_23 podłączyłem pod pin21(+) i pin 24(-). Gdy przełącze na wsteczny pojawia mi sie menu kamerki cofania ale wszystkie ustawienia (jasność kontrast itd) są nieaktywne i nie mam obrazu. Wygląda to jak na tym filmiku w 27 sekundzie:
https://www.youtube.com/watch?v=1_Ub1EagHgc

próbowałem również z wert_21 (pin 18 i 28) oraz z wert_22 (pin 19 i 26) ale bez efektu.
Kamerkę sprawdziłem pod laptopem i jest sprawna.

Jeśli ustawię RVC_CIC na wert_41 albo wert_31 to mam aktywne opcje ustawienia jasności, kontrastu itd ale z kolei zamiast obrazu z kamery mam w tynm miejscu zieloną plamę.

Czyżby CIC-MID nie był przystosowany do kamerki cofania ??

na WWW znalazłem taką fotę
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

wynika z niej że tylko wert_23 jest obecny w CIC-MID, może to ktoś potwierdzić ??
  •  

koder88

ostatnio widziałem w e71 w małym CIC-u kamere cofania i to ori,
  •  

Btelega

w takim razie mi nie działa albo z powodu chińskiego emulatora albo zwyczajnie ten CIC-MID nie ma takiej funkcji.
  •