BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISTA-D RHIENGOLD 4.10.15 STANDALONE!!!

Zaczęty przez Alex, Luty 28, 2015, 17:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

marekhans

Update poszedł ok, choć musiałem przywrócić standardowe IP. Niestety coś nie tak jest z tą ISTA. Program działa ok i wszystko hula, ale nie chce się zamknąć jak należy. Można klikać zamknięcie sesji w nieskończoność ale i tak się nie zamyka. Radę daje dopiero manager zadań win. Chyba wrócę do 4.02 bo tam działało spoko.
  •  

Fendt

  •  

marekhans

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
:dance4: 4.04.12 zainstalowana z Launcher  :D
No graty :) Może też bym się skusił na taką instalację. Możesz udostępnić jakiegoś linka?
  •  

Fendt

Potrzebna jest Lcencja do AdminClient inaczej nie ruszy Launcher
  •  

Fendt

  •  

mdomel

Plik "DiagDocDb.sqlite"  z folderu SQLiteDBs za co jest odpowiedzialny?
I skąd go wziąć do danej wersji ISTY? Bo nie wiem czy mam poprawny.
  •  

maksymw

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięPlik "DiagDocDb.sqlite"  z folderu SQLiteDBs za co jest odpowiedzialny?
I skąd go wziąć do danej wersji ISTY? Bo nie wiem czy mam poprawny.


To jest plik z archiwum pakietów językowych OTHER. Bez niego nie uruchomisz Rheingold, w sumie uruchomisz ale nie będziesz miał napisów. Kolega powyżej dał link do ISTY, tam masz pakiety językowe i między innymi OTHER. Rozpakuj i będziesz miał plik DiagDocDb.sqlite
  •  

Blacharzy

Pytanko, czy ktoś z was może posiada pełen pakiet języka Polskiego do 4.04.20 ?
  •  

Alex

Szanowni koledzy,
Już jest w testowaniu wersja 4.05 która wymaga aktualizacji softu w ICOM. Po aktualizacji ICOM możliwe jest programowanie do 3 aut na raz jednym programem, czyli obsługa 3 ICOMów jednym programem. Również zostaną wprowadzone zmiany do ISTA-P z wersji 3.62 będą prawdopodobnie programować tylko wersji E, do F i G będzie trzeba używać ISTA+   
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

vinyl

Koledzy. Przeczytałem cały post. Będę dopiero walczył z ISTĄ ale widziałem, że wielu ma problem ze ściąganiem z mega - do póki nie ogarniemy jakiegoś innego rozwiązania(może postawie serwer na swojej malinie) to proponuje korzystać z aplikacji w załączniku. Bardzo polecam - wklejacie link i reszta dzieje się sama!!
  •  

Alex

No i teraz mam problem. Jest już wersja 4.05 (nie długo dodam do foldera). Od tej wersji BMW zaleca programowanie aut serii F, G, I.
ISTA-P 3.62 nie będzie obsługiwać tych serii i będzie przeznaczona wyłącznie pod serie E. Problem polega na tym że teraz program jest tylko w dziale diagnostyki, ale potrafi programować)). Zrobię cyba odzielny dział ISPI NEXT i tam będe wrzucać wszystkie ISTY)

W załączniku instrukcja obsługi nowej ISTY-D
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

A ja Was zapytam o jedna rzecz. Jak pojawila sie wersja 4 to np przy kasowaniu bledow ista sama sterowala zaplonem wylaczajac go i wlaczajac ponownie, a teraz wyskakuje komunikat aby zrobic to recznie i po wyłączeniu i wlaczeniu zaplonu nic sie nie dzieje i moge tylko anulowac okno i dalej od nowa zrobic test auta gdzie juz bledy sie skasowaly. Tez tak macie czy cos sie przestawilo u mnie? Nie przeszkadza mi to zbytnio ale nie ukrywam bylo to ciekawe i wygodne. :)
  •  

Alex

Nadal steruję zapłonem. Działa to tylko w F, G, I seriach. Na E serii trzeba go wyłaczać ręczne
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

lustek

Potwierdzam, u mnie tez tak jest. Wiem ze jest jakiś programik do tego - daje ISTA fakeowe info, ze zapłon został wyłączony i włączony. Wtedy to okno sie zamyka samo.
  •  

anonymousv

Qrcze wydawało mi się że u mnie w e90 LCI też z automatu zapłon się wyłączał i włączał ale może pokręciłem (za dużo tego ostatnio w E seriach robiłem). :)
Wracając do tematu, nowa ISTA D też będzie standalone i będzie umożliwiać programowanie F, G, I serii?
  •