BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISTA-D RHIENGOLD 4.10.15 STANDALONE!!!

Zaczęty przez Alex, Luty 28, 2015, 17:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

onliest

Czytam i robię tak jak jest w instrukcji lecz nadal nie widzi baz.

Dla testu wrzucilem jeszcze raz 3.56 i ta czyta bazy..

Czy ktoś ma jeszcze taki problem?
  •  

lustek

Alex bazy GLOBAL są jeszcze do ściągnięcia z torrenta tak? Może dlatego koledze nie działa.
Co zrobić z plikiem META xml? gdzie go wrzucić w przypadku standalone?
  •  

Alex

Tak. Były do ściągnięcia, ale żeby nie było więcej pytań wrzuciłem wszystko na serwer bez torrentu, więc jak onliest tego nie zauważył to prosze ściągnąć GLOBAL z megi.
Plik .xml jest do NATIVE wersji, więc dla większości nie jest przydatny)
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

lustek

U mnie wydaje się wszystko działać. Program się ładnie uruchamia ale pod auto jeszcze nie podpinałem.
W tej chwili mam zainstalowane dwa ediabasy - jeden dla inpy,starej ISTA D i drugi dla ISTA P. Zmieniam sobie nazwy katalogów w zależności z czego kożystam. Czy obecna wersja ISTA D wymaga ediabas tego co ISTA P?
  •  

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

lustek

Aha..ok ok. Juz sobie ze wszystkim poradziłem. Wszystko działa. Z autem rozmawia super:)
  •  

Fendt

Bazy PL do 4.01.20 (UWAGA!! bazy nie są oryginalne tylko zmodyfikowane ze starszej wersji).Nie sypią błędami podczas uruchomiania programu.
  •  

Alex

Zapomniałem powiedzieć, że przy instalacji wersji z programowaniem - ISTA będzie potrzebowała stałego napięcia w aucie.
Bez zasilacza nie pójdzie nawet diagnostyka, więc polecam nadal używać ISTA+ do diagnostyki, a ISTA-P do programowania.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Tomkoff

Podręcznik użytkownika ISTY 4 po polskiemu  :)

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
  •  

lustek

Jednak mam mały problem z tą ISTA po przejściu z 3.56. Wersja STANDALONE.

Najpierw usunąłem katalog ze starą wersją, zrobiłem RCclean a następnie skopiowałem nową wersje. Dodatkowo w nowej wersji w katalogu jest jakiś plik dodający coś do rejestru - uruchomiłem go. Niby wszystko ok i super ale jak mam drzewko/listę z dostępnymi modułami to pojawiają się jakieś dziwne moduły z którymi nie ma komunikacji. Np pokazuje mi dwa moduły EGS - z jednym się komunikuje a z drugim nie. Ten błędny ma dodatkowo przy nazwie adres np. EGSx12. i tak jeszcze z kilkoma modułami.
Jak odpalę ISTA bez podpięcia auta i wpisze VIN, przejdę na listę modułów to jest tak samo.
Wydaje mi się, że problem spowodowała poprzednia wersja programu. Może w rejestrze się coś zapisało?
  •  

anonymousv

A to nie jest tak ze pokazuje jakie inne moduły mogą być zamontowane?  :)
  •  

marekhans

Jakoś nie poszła mi instalacja w 3.56 więc wrzuciłem 4. Wcześniej miałem 3.48. Jestem zaskoczony szybkością działania programu. Trójka ładowała mi się z dobre 2-3 minuty, a czwórka startuje praktycznie od razu. Genialne. Korzystam też ze zmodyfikowanych baz PL. Wszystko pięknie śmiga :) Podziękowania :)
  •  

Fendt

 :)Witam!  zapewne już nie długo będzie tutaj 4.01.30 więc dodam zmodyfikowane bazy PL.
(UWAGA!! bazy nie są oryginalne tylko zmodyfikowane ze starszej wersji).
  •  

bsbs

  •  

Fendt

  •