BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISTA-D RHIENGOLD 4.10.15 STANDALONE!!!

Zaczęty przez Alex, Luty 28, 2015, 17:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięWracając do tematu, nowa ISTA D też będzie standalone i będzie umożliwiać programowanie F, G, I serii?

Będzie. Na razie  testuję licencyjną i widze zmiany))).
Program startuję momentalnie. Chyba zmienili ładowanie baz i teraz ISTA ich podciąga w tle, albo ładuje już pod konkretny samochód.
Obsługue 3 ICOMy na raz co jest w opisie załączonym wyżej. Więcej na razie zmian nie zauważyłem.


Do obsługi 3 ICOMów trzeba wgrać do sprzętu nowy soft. Soft jest dostępny: Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Alex

Załadowałem nową ISTĘ na nowy serwer. Cała do pobrania. Hasło to nazwa strony bez domeny.
Najważniesza rzecz. Serwer ma ograniczenie transferu, więc powinno go wystarczyć na wszystkich aktywnych użutkowników, ale jak będziecie ten link udostępniać to raczej nie wszyscy ściągną sobie ten program. Ja zobacze po aktywności transferu i ilości pobrań jak to wygląda w rzeczywistości, bo mogę to kontrolować. Jak na razie to baz jeszcze nikt nie udostępnił na żadnym forum, więc od razu będzie wiadomo)).
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

vinyl

Jak słowo daje. Myślałem, żę znam nazwe naszego forum. :)

Próbowałem na wiele sposobów ale niestety nie działa - ciągle błędne hasło.
  •  

Alex

Poprawiłem. Rzeczywiście coś nie szło
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

waco_o2

Szkoda, że nie współpracuje z bazami PL.
  •  

Jaisu

Czy jest możliwość programowania w ISTA + 4 i wyżej przez ENET? Ewentualnie czy jakiś emulator ICOM może tutaj pomóc?

pzdr
  •  

aramek

Możliwość jest :) ale ryzyko też występuje
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •  

e-daniel

#157
Czyściłem sobie zasoby w komputerze i przy okazji pobrałem najnowszą wersję z tego tematu, czyli ISTA-D RHIENGOLD 4.05.21 w celu wykorzystania wersji bez instalacji. Oczywiście archiwum odblokowane i rozpakowane, Rcelaner również wykorzystany, bazy umieszczone w folderze SQLiteDBs. Po kliknięciu w ISTAGUI.exe komputer coś mieli, ale nie uruchamia programu. Ktoś spotkał się z taką sytuacją? Może coś pominąłem? Komputer z systemem Windows 10 32 bit.
  •  

aramek

A masz zainstalowane wszystkie vcredist ??? Czy wprowadziłeś poprawnie licencje w iste?? Restartowałeś komputer po instalacji??
A tak w ogóle to za chwile będzie dostępny 4.6.2 w wersji standalone bo native juz jest dostępny
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •  

Alex

Jak programujecie ISTĄ D to jest różnica, ale do diagnostyki różnicy żadnej.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

e-daniel

#160
Głównie zależy mi na diagnostyce. Programować nie będę, bo nawet nie mam zasilacza. Rzeczywiście Visual C++ po czyszczeniu padło. Po ponownej instalacji ISTA odpala, jednak mam kolejny problem (o tym niżej). Jeżeli chodzi o licencje to rozumiem, że plik rhiengold-license.txt ma być w folderze Rhiengold, bo jeżeli tak, to jest na swoim miejscu.
Co do problemu, to po uruchomieniu dostaję komunikat "Istniejące bazy danych nie są ze sobą kompatybilne... Ewentualnie doszło do niepełnej instalacji". Bazy oczywiście z linku z pierwszego posta bez potrzeby rozpakowywania tak jak na poniższym zrzucie.

EDIT:

Zauważyłem, że polskie bazy są starsze, więc je usunąłem i ISTA wydaje się działać (później podłączę pod auto). Rozumiem więc, że polskie są do starszych wersji. Dziękuję @aramek za naprowadzenie ;)
  •  

anonymousv

Wyrzuc te polskie bazy. Na nich nie da sie pracowac...
  •  

e-daniel

Jak wspomniałem, tak zrobiłem, bo z nimi ISTA w tej wersji krzyczy, że niezgodne.
  •  

anonymousv

Nawet jakby nie krzyczala. Jeszcze nigdy nie widzialem zeby dało sie pracowac zpolskimi bazami. Jest tyle brakow ze nawet abl'e wyswietlaja sie puste jak nie ma danych i tlumaczenia.
  •  

Krystian

Od kilku tygodni pracuje na wersji 4.05.31 i potwierdzam to co napisał ALEX. ISTA w końcu startuje bez ładowania wszystkich baz.
Na początku pomyślałem, że nigdy nie skorzystam z możliwości przełączania pomiędzy 3 otwartymi sesjami, ale jednak przydaje się na przykład jak się chce porównać schematy elektryczne względem innych roczników.
Jedyne co mnie denerwuje to, że zawartość okien jest często źle wyskalowana i zasłania przyciski na dole ekranu (chyba, że to tylko ja mam taki przypadek). I nie jestem pewien, ale chyba też zginęły pełne nazwy sterowników po najechaniu na nie myszką w widoku drzewa.
  •