BMWHELP - Forum dla Profi BMW

BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2017-2

Zaczęty przez waco_o2, Październik 20, 2016, 10:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

anonymousv

w 2017-1 PREMIUM jest 2.10. To dobrze czy źle bo już nie rozumiem... :scratch_one-s_head:
  •  

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

e-daniel

Plus całego zamieszania jest taki, że w przypadku aktualizacji do wersji finalnej nie będzie ponownego żądania kodu FSC ;)
Minus, to fakt, że jeżeli plik Info_Map.img w wersji finalnej będzie identyczny z tym w wersji testowej system może nie przyjąć aktualizacji :/ . Ale to zdaje się można obejść. Czekamy więc na wersję finalną :)
  •  

chudy1316

Zrobiłem update z czwartego postu (nie wiem jaką ma końcówkę) i przejechałem na tym 2000km - wszystko działa i pokazuje jak należy.

Instalacja trwała około 50 minut - nie żądał kodu FSC przy aktualizacji....
  •  

e-daniel

#19
W czwartym poście jest ten sam link co w pierwszym. Oczywiście, że działa jak należy. Nie zmienia to faktu, że rzekomo nie jest to wersja finalna. Jeżeli nie było żądania kodu FSC opcje są trzy - albo auto jest młodsze jak trzy lata (bezpłatna aktualizacja), albo w poprzednich aktualizacjach ktoś potraktował twój NBT tzw. wiecznym kodem. Trzecia opcja - NBT nie prosi o kod FSC po pierwszym uruchomieniu nawigacji. Może być tak, że poprosi jeszcze. Np. mi przy aktualizacji do Next 2016-1 prośba o podanie kodu ukazała się po dwóch dniach, w następnych po drugim uruchomieniu.

P.S. Mam lepszego pena - u mnie aktualizacja trwała 25 min  :D
  •  

aramek

Czemu rzekoma ????? Lubie jak ktoś drwi z wiedzy innych forumowiczów bez wiedzy albo chociaż krzty poprawia dla swoich wypowiedzi...... Wersji finalnej jeszcze nie ma !!!!!!!!!!!!! To jest wersja beta z która bmw dopracowuje przed wypuszczeniem, wystarczy zobaczyć w pliki data mapy i przekonać się samemu......
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •  

e-daniel

#21
Szanuję wiedzę innych, więc jeżeli stwierdziłeś taki fakt, lub pozyskałeś takie informację, to nie neguję tego. Piszę "rzekomo", bo z braku czasu nie sprawdzałem tego faktu osobiście i swoją wypowiedź opieram na informacjach z tego forum. Następna sprawa - nawet jeżeli pliki mają wspólne nazwy z poprzednią aktualizacją to nie jest jeszcze potwierdzeniem, że mamy do czynienia z poprzednią, lub niedopracowaną wersją. Aby to stwierdzić trzeba by porównać zawartość plików i folderów a nie ich nazwy. Wyjaśniliśmy, że oficjalnie takiej aktualizacji nie ma, jednak być może wersja finalna będzie miała taką samą zawartość jak obecna a tego nie wiemy.  Moim zdaniem stwierdzenie "rzekomo" jest tutaj na miejscu a za razem moja wypowiedź nie jest drwiącym przekazem z czyjejś wypowiedzi.
  •  

aramek

Pytanie do Alexa?? Czy może juz w HDD UPDATE pojawiło sie cos nowego z mapami NEXTA na 2017???
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •  

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

anonymousv

jakaś lipa... )://
pendrive 32GB sformatowany w FAT32, chce przerzucić mapę i wywala bład że brakuje na dysku jeszcze 60MB... co jest? :/ 64GB musi pendrive być??
  •  

e-daniel

Sformatuj do NTFS (na NBT też pójdzie) i wtedy wrzuć. Powinno się zmieścić.
  •  

anonymousv

NTFS? Jesteś pewien? Ktoś to potwierdzi? :)
  •  

e-daniel

#27
Ja mam NBT w F30 i na 100% idzie również z NTFS. Wprawdzie aktualizowałem z pendrive SanDisk 64GB, ale zdaje się wybierając format plików NTFS uzyskasz dodatkowo kilkadziesiąt MB. exFAT również jako pamięć rozpoznaje, ale niestety mapy na tym formacie plików u mnie nie poszły. Jeżeli po zmianie formatu na NTFS również się nie zmieści  sformatuj ponownie, ale z mniejszym rozmiarem jednostki alokacji. W NTFS można zmniejszyć bodajże do 512 bajtów, ale wybierz np. 2kB  (2048 bajtów). W FAT32 minimalny rozmiar to około 8kB co w przypadku dużej ilości plików powoduje, że pamięć nie jest w całości wykorzystywana.

Reasumując, sformatuj pendrive do NTFS z rozmiarem jednostki alokacji (minimalna wielkość klastra) 2048 bajtów i wtedy umieść mapy.
  •  

anonymousv

Mam 160GB dysk twardy na USB i w NTFS. Sprawdze czy pojdzie. Jak noe to juz na pendrive nagralem bez 4 folderu. Jak pojdzie to przy dalszej aktualizacji dogram 4 kasujac poprzedni. Moze tak zadziala. :)
  •  

e-daniel

#29
Nie testowałem, czy NBT sprawdza sumę kontrolną plików. Jeżeli tak proponowana przez Ciebie operacja z pendrive nie powiedzie się.
  •