BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Instalacja problem.

Zaczęty przez isek, Luty 02, 2017, 14:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

isek

Witam. Dział akurat dla mnie. Do tej pory używałem INPY i chciałbym zainstalować wreszcie ISTA-D RHIENGOLD 3.52.16. Ściągnąłem z Torrenta i bazy i reingolda i katalog Tools. Rozpakowałem, zainstalowałem ediabas, wrzuciłem bazy do katalogu, ale przy próbie uruchomienia wyrzuca komunikat że nie zainstalowałem niczego. Czy potrzebuję coś więcej? Czy to działa na virtualnej maszynie?
  •  

Alex

Nie działa to na wirtualnej maszynie.. Musisz używać STANDALONE
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

isek

Ok. Tylko zastanawia mnie jedno, skąd u Was bierze się katalog ISTA? Zainstalowałem wszystkie Frame, wszystko z katalogu TOOLS, wypakowałem RHIENGOLD, wkleiłem do katalogu C:\RHIENGOLD\SQLiteDBs pliki bazy .sqlite, wyczyściłem rejestr, uruchomiłem BMW ISTA-P Loader V4.3 i lipa. Komunikat: ERROR - ISTA P not found or not instaled. Czy może jeszcze coś trzeba instalować?
  •  

marekhans

Loader jest do ISTA P... Do ISTA D robisz skrót z podmienionego ISTAGUI.exe
  •  

Alex

To co uruchamiamy. Piszesz najpierw o ISTA-D, a później że nie działa ISTA-P??
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

isek

#5
Przepraszam. Mój błąd. A czy jeszcze powie mi ktoś co wpisać w pole ISIS? :)
  •  

Alex

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

isek

#7
Udało się uruchomić. Jesteście wielcy. Przepraszam za tendencyjne pytania do Was, ale dziękuje. A czy ISTA D występuje w wersji po polsku? A po wpisaniu w pole ISIS wyrzuca błąd The dealer data update failed. The processing of warrenty issues is only possible if the dealer data is correct. Please check your network connection to your ISIS or retry the update later. ale program się uruchamia.
  •  

onliest

są niepełne polskie bazy, które pasują z daną wersja ISTY D jeśli zainstalowałeś 3.52.16 to szukaj polskich baz pod tą wersje
  •  

Fendt

Musisz wkleić Bazy PL -C/Rheingold /SQLiteDBs (nie wszystko jest w języku PL)
link do baz:
  •  

isek

#10
Czy te bazy z 3.52.12 będą pasować do 3.52.16? Mam jeszcze tylko jedno pytanko. Mam kabel od Viakena co należy wybrać w ustawieniach aby współpracował?
  •  

Fendt

Bazy będą pasować.W ustawieniach wybierasz Ediabas.Z tego co wiem kable od viakena mają inne sterowniki i muszą mieć wybrany port 2  , więc zastosuj się do poleceń sprzedawcy. Oczywiście musisz mieć zainstalowany ediabas 7.3.0.
  •  

isek

Panowie. Wszystkim dziękuje za pomoc. Lata na kablu na razie od Viakena. Czekam na przesyłkę z ICOMem. Ale mam jeszcze putanie. Pokazują mi się błędy ale nie ma do nich opisu. O co kaman?
  •  

lustek

Zainstalowałem wszystkie dotNety i vc_credits? Jeżeli masz wersje systemu x64 to musisz miec to wszystko zainstalowane zarówno dla x86 jak i x64.

Ktoś potwierdzi informacje ze kabel od viaken musi byc na porcie 2??
ISTA działa na wirtualnej maszynie, osobiście tak uzywam
  •  

isek

Tak. Kabel od Viakena mam zainstalowany na porcie nr. 2 i działa.
  •