BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Stacja lutownicza + programator do nauki.

Zaczęty przez lustek, Kwiecień 15, 2017, 18:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lustek

Witam,

Coraz bardziej interesuje mnie temat programowania rożnego rodzaju pamięci, procesorów "na stole" dlatego szukam jakiegoś prostego zestawu do nauki. Z jednej strony nie oczekuje wodotrysków (stacja raczej z dolnej polki) ale z drugiej strony fajnie by było, gdyby urządzenie jak najwiecej pomagało - np posiadało nagrzewnice powietrzna do rozlutowywania.
Jak juz bede miał czym przytwierdzać i wyciągać elementy z płytki to fajnie by było moc zaglądnąć do środka. Z moich obserwacji wynika ze najczęściej korzysta sie z xproga i r270 z silniejszym naciskiem na ten pierwszy. Z drugiej strony xprog nie ma kasowarki do M35080. Z drugiej strony wystarczy wpisać 00 i FF w odpowiednie miejsca i ma działać.
Jest tez galletto ale to tylko do sterowników silnika.
Narazie temat badam i sprawdzam ile musiał bym zainwestować w ta naukę.

Prosił bym o jakieś (raczej konkretne ) info i rady od doświadczonych forumowiczów co polecają i na co zwrócić uwagę. Oczywiście chce sie skupić na sterownikach i pamięciach montowanych w samochodach.

Narazie interesuje sie :
- stacja - Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
- jako programator xprog tylko nie wiem w której wersji. Pewnie klon.
  •  

leon

Stacja na początek jaka by nie była aby grzała  i dmuchała. A programator x prog  to podstawa tym już podstawowe epromy  i procesory poczytasz.
  •  

lustek

Ok. Dzięki. Zastanawiam sie nad ryżowym xprog-m w wersji 5.70. Bywają felerne? Zwrócić na cos uwagę?
  •  

onliest

Polecam ta stacje.
Nie wiele droższa ale daje rade.
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
  •  

lustek

Jeżeli chodzi o sam programator - Xprog.
W większości przypadku trzeba element rozlutować i programować w adapterze czy może częściej "wpinacie" się w obwód?
Jest może lista wszystkich modeli aut wraz z modułami, w których znajdują się elementy obsługiwane przez ten programator?
  •  

leon

To zależy, np eprom  pamiątki  jak nie możesz obniżyć napięcia przy odczycie a w xprog sie nie da to musisz wylutować, a jak możesz obniżyć napięcie to czytasz w klipsie  w układzie bez wylutu, aczkolwiek wylut zawsze bezpieczniejszy. Jeśli o procki chodzi np . motorole to zazwyczaj w układzie zabezpieczone nie zabezpieczone. Są pdf  np. z enigmy i tam punkty do podlutowania.
  •