BMWHELP - Forum dla Profi BMW

E39 '01 Wyłaczenie maty pasażera

Zaczęty przez rombi, Czerwiec 12, 2017, 18:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

rombi

Witam,

ostatnio miałem okazję przejechać się na tym temacie.

Czy moglibyście mi powiedzieć czy zmiana następujących parametrów wystarczy aby zniknął błąd z poduszek i nie wymagał zastosowania emulatora?

ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_1
aktiv na nicht aktiv
ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_2
aktiv na nicht aktiv
  •  

Fendt

Po wykodowaniu tych komunikatów trzeba jeszcze wypiąć matę i skasować błąd.
  •  

rombi

Tak powinno być...


Ale najpierw zmieniłem pierwszą wartość na nich aktiv a drugiej nie i wyglada na to że udupiłem sterownik. Przy diagnostyce otrzymuję internal error..


Czy jest jakaś szansa żeby go skutecznie zresetować bez potrzeby wymiany sterownika?
  •  

lustek

Napisz dokładnie jaki masz blad. Raczej nie ma szans aby tym sterownik załatwić. Po pristu wyłączyłeś tylko matę pasażera lub kierowcy a nie obydwie.

Jaki blad dokładnie otrzymujesz?
Jakim programem diagnozujesz?
Kodowałes na pewno tylko moduł jeden a nie całe auto?
Spróbuj ściągnąć z ISTA p najświeższe pliki i zaktualizować ncs experta a następnie przekodować moduł domyślnym profilem lub pustym plikiem MAN.
  •  

rombi

Diagnozuję ISTA D.

Błąd, który otrzymuję to 0000F0 - Internal control unit fault.

Poniżej fotka z ISTA.

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się




Fotkę z błędem z ncsa dodam wieczorem bo mam ja na drugim kompie.


Kodowałem wyłacznie moduł ABG
  •  

Alex

A jak zokodujesz na ustawienia fabryczne to co masz za błędy?
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

rombi

Własnie te powyższe. Po przekodowaniu pustym manem obie pozycję wracają na aktiv. Błędy jednak zostają. Nie mogę zakodować tego sterownika z wyłączonymi matami.


A to bład z NCSa

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
  •  

rombi

Panowie, prośba o pomoc.
Jest ryzyko ze bede musiał klientowi wymienić moduł od poduszek..
  •  

Tomkoff

Jeśli nadal masz błąd "Internal control unit fault" to czeka Cię programowanie modułu na stole, inpą czy istą tego błędu nie skasujesz - jest to błąd wewnętrzny pamięci. Możesz też kupić moduł z innego auta o tych samych numerach.
  •  

Alex

A co ty tam zrobisz kodowaniem, jak masz błędy na wszystko?? No wyłączysz matę, a reszta poduszek i tak zostanie, więc komunikat nie zniknie. Albo coś robisz nie tak przy kodowaniu, albo coś nie tak z połączeniem.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

rombi

Z tego co wyczytałem w internecie była możliwość wyłaczenia obu mat w fotelu pasażera w e39...

W e46 też to robiłem i nie było żadnego błedu. Stąd moje zdziwienie że moduł się zceglił.

Alex, czy sugerujesz że po wyłaczeniu tej maty kontrolka dalej bedzie się palić na desce ?


Jak sprawa wygląda w przypadku wymiany modułu ? Wystarczy przelecieć go pustym MANem ? Domyslam się że bład z maty nie zniknie ale teraz pierwszą kwestią jest to, aby moduł wogóle zaczął działać.
  •  

Alex

A co zrobisz z poduszkami pasażera, kierowcy, napinaczami?? Przecież na nich też krzyczy ISTA?? Najpierw usuń problem ze sterownikiem.

Wątpię że uwaliłeś sterownik pod czas kodowania. Sprawdź ZCS czy jest prawidłowy, bo może kodujesz obcym FA.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

rombi

ZCS/ FA jest taki jak powinien być, nic nie zmieniałem.  Po prostu najpierw nieopatrznie wykodowałem tylko jedna matę zamiast obu naraz. Czy to może być powodem ?
  •  

Alex

Skąd u Ciebie 2 maty??? Masz jakiś SUPER INDIVIDUAL??
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Fendt

Też tak czytam już od dłuższego czasu i tak myślę co kolega wypisuje? Fotel kierowcy nie ma żadnej maty zajętości. Wiadomo że jak auto jedzie to i jest kierowca. :D
  •