BMWHELP - Forum dla Profi BMW

E39 '01 Wyłaczenie maty pasażera

Zaczęty przez rombi, Czerwiec 12, 2017, 18:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sobi

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięWiadomo że jak auto jedzie to i jest kierowca.

Ale system poduszek powietrznych nie wie ile waży kierowca. A w E65 posługuje się taką informacją i potrzebuje maty. Tak więc obecność maty po stronie kierowcy jest uzasadniona.

W E39 nie słyszałem o takowej, ale wykluczyć nie można.
  •  

Fendt

Nigdy nie słyszałem o błędzie dotyczącym zajętości fotela kierowcy.. Niby mata w E 65 ma zważyć kierowcę
?  :D
  •  

rombi

Człowiek sie nie może przejęzyczyć, oczywiście chodzi o mate pasażera...

Wykodowuje się ją zmieniając dwa parametry.

ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_1
nicht aktiv
ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_2
nicht aktiv


to miałem na mysli pisząc dwie maty.


Więc teraz drodzy panowie, proszę o konstruktywne porady jak zreanimowac ten moduł.
  •  

Fendt

  •  

rombi

Nie, ale w sumie to jakaś sugestia. Sprawdzimy.

Gdyby był problem z bezpiecznikiem to możnaby z niego sczytać jakiekolwiek informacje ?
  •  

janusz.stg

Witam !
Przy nierozsądnych próbach kodowania zdarza się "uzyskać" internal error .Jak komuś się jeszcze nie udało ,to po prostu jeszcze mało ćwiczył.
Zazwyczaj przy takim stanie sterownika już nie zakodujesz do stanu sprawności  .
Pozostaje przeprogramować eeprom np PA-Softem ,Abritesem ,BMW Explorerem etc i później skorygować poprawnie wyposażenie .
Nie mając nic z powyższych narzędzi pozostaje Ci programować sterownik na stole .Wklejone zdjęcia są beznadziejne ,więc deko się domyślam że masz tam MRSZ4 ,zatem w środku będzie 912D60 .Z resztą nie ważne mam jak co do wielu wersji E39 wsady jak co .Naprawiałem takie sterowniki kiedy jeszcze nie było narzędzi o których wspomniałem .
pozdrawiam
  •  

rombi


Cześć Janusz. Dzięki za wskazówki.

Zastanawiam się tylko na czym polegała ta nierozsądna próba. Kodowałem już klika aut zawsze w taki sam sposób i nigdy nie było najmniejszego problemu..

Rzeczywiście teraz zobaczyłem że zdjęcie jest fatalne, niestety gdzieś zginął mi orginał na telefonie. Tak, było to MRSZ4.

Mam Pasoft - bede walczył.  Co prawda wtyczka od tego interfejsu sie nie mieści w kieszeń, w której znajduje sie gniazdo diagnostyczne ale poradzimy sobie z tym.
  •  

sobi

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięNigdy nie słyszałem o błędzie dotyczącym zajętości fotela kierowcy.. Niby mata w E 65 ma zważyć kierowcę
?


W jakimś celu ją tam zastosowano.
Element I01022 "Seat occupancy mat, driver's seat" podłączony do sterownika A221 "Seat occupancy electronics, driver's seat"
  •  

anonymousv

Podobno waży kierowcę i pasażera i w zależności od masy opóźnia wystrzelenie poduszki...
Ale jak do końca to działa to tego nie wiem.
Trzeba by w ISTA poczytać. :P
  •  

rombi

Temat jakis czas temu został rozwiązany.
Proba flashowania PaSoftem nie pomogła.
Sprawe rozwiazala wymiana modulu na inny sprawny.
  •