BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Lista przeglądów na wyświetlaczu

Zaczęty przez kuczyn58, Lipiec 11, 2017, 10:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kuczyn58

Znalazłem w necie przypadkiem takie zdjęcie.
Czy to można jakoś podejrzeć poprzez sekretne menu, czy też potrzebna jest ingerencja urządzeń zewnętrznych, a wyświetlacz w aucie tylko to pokazuje?
  •  

Alex

Żeby ta informacja była na wyświetlaczu, to najpierw trzeba ją zapisać do auta. Jak tego nie zrobiono, to żadne sekretne menu tego nie pokażą))
BMW wprowadziła tą ksiązke serwisową od ponad roku zamiast papierowej.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

e-daniel

Nawet dłużej. Mam auto zakupione na początku 2013 roku jako nowe i wszytkie przeglądy począwszy od 01.2014 mam zapisane wyłącznie w formie elektronicznej. Auto serwisowane w Niemczech.
  •  

kuczyn58

Ja mam X3 z 2012 z CIC i Navi Pro i jasne, że cała historia auta jest zapisywana w elektronice. Więcej, z powodu poważnej awarii byłem zmuszony żądać od serwisu wydruków całej tej historii.
Chodzi mi o to, że u mnie nie ma widocznej opcji wywołania tego z menu. Pytanie zatem brzmi czy to teraz, w nowszych systemach (np. w NBT EVO, bo auto które zamówiłem ma oczywiście nowy, aktualny system), jest to standart w podstawowym menu, czy też odczyt jest możliwy przez jakieś ukryte menu, czy też wreszcie tylko za pomocą podłączonego komputera lub innego ustrojstwa serwisowego?
  •  

e-daniel

#4
Pisząc, że mam zapis w formie elektronicznej miałem na myśli dostęp do historii z poziomu menu iDrive.
Opcja nie jest ukryta. W NBT (od końca 2012 roku) znajduje się w Menu>Info o pojeździe>Status Pojazdu>Wymóg serwisowania>Historia przeglądów, czyli tam, gdzie informacja z przypomnieniem o nadchodzących przeglądach serwisowych. Patrz załącznik
  •  

kuczyn58

Dzięki!
O to mi chodziło. Zatem to jest teraz standardowy dostęp. Oczywiście trzeba pilnować, żeby zapisy były wczytywane przez serwis. Szkoda, że nie ma tutaj szczegółów, typu że był np. wymieniony olej...
Bo zatęskniłem do dawnej książki przeglądów, gdzie miałem pieczątkę i wpis "przebieg x, wymieniono olej" itp. Z powodu braku takich "twardych" wpisów, miałem wiele do wyjaśniania, ale to inna historia.
Ważne, że sam fakt odbycia przeglądu jest odnotowany i widoczny dla mnie jako użytkownika w aucie - to już dużo.
  •  

e-daniel

#6
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięSzkoda, że nie ma tutaj szczegółów, typu że był np. wymieniony olej...

Ależ oczywiście że są... W załączniku to co widoczne po kliknięciu w jeden z terminów przeglądu w ASO.
Ogólnie założenie było takie, że zapis w sterowniku jest bardziej trwały niż książka drukowana. Nie może być więc mowy o częściowych informacjach, ponieważ te całkowicie zastępują tą pierwszą. Ja nie dostałem wersji drukowanej. Podobno w ASO są też rejestrowane kody tych wpisów a w ich odnośnikach również numery seryjne części oraz produktów użytych podczas serwisu (informacja od zaprzyjaźnionego pracownika serwisu przy salonie BMW w Niemczech).
  •  

kuczyn58

Super!
Moja "przygoda" polegała na tym, że auto było w serwisie, był wymieniony olej, ale komputer w aucie nie miał zapisanej tej informacji. Po prostu nie wczytała się. Tym samym, w danych o aucie odczytywanych przez "BMW-cały świat" nie było informacji że był wymieniony olej i musiałem uzyskiwać potwierdzenie w formie wydruku z serwisu.
  •  

Alex

Ta opcja jest nawet w E serii z CICem, tylko trzeba ją aktywować kodowaniem, ale od ponad roku, a może i więcej w ASO mają obowiązek wpisywać te dane w aucie i ksiązka papierowa jest już nie aktualna, bo i tak można ją podrobić.  Również można wpisać samemu do jednostki ręcznie, więc wg mnie to zabezpieczenie jest do niczego, ale chandlarze o tym jeszcze nie wszystkie wiedzą))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

aramek

A jak to zakodować żeby było widoczne?? Jaki parametr za to odpowiada???
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •  

e-daniel

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięRównież można wpisać samemu do jednostki ręcznie, więc wg mnie to zabezpieczenie jest do niczego

Tu raczej nie chodzi o zabezpieczenie, tylko o komfort. Zabezpieczeniem podobnie jak w przypadku wersji drukowanej jest baza BMW. Samodzielne wpisy w jednym i drugim przypadku nie mają odzwierciedlenia w bazie.
  •  

Alex

Ja tylko przekazuje info z BMW, bo to było w opisie do ISTY jak wprowadzili do niej tą opcję.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

aramek

Dość obszernie opisany temat na rosyjskim forum....
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •