BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Top HiFi SA677 retrofit

Zaczęty przez pawelkos, Sierpień 07, 2017, 16:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelkos

Mam pytanie dotyczace kodowania wamacniacza Top HiFi SA677.
Wzmacniacz zostal dolozony wraz z wiazka do samochodu w ktorym przedtem byl system stereo.
Samochod to BMW F07 RHD ( anglik ).

Na schemacie polaczen roznica pomiedzy RHD i LHD jest taka ze glosniki tylnych drzwi lewych i prawych sa zamienione miejcami.
Do przerobki uzylem wzmacniacza z demontazu zakupionego w USA - LHD i wszystko jest ok poza tym ze strony na tylnych drzwiach sa zamienione.

Jak moglbym to zamienic o ile mozliwe metoda kodowania, wolalbym na tym etapie nie przerabiac wiazki,
dodam ze nie mam zadnych bledow w diagnostyce a sprzet wydaje sie prawidlowo podlaczony i zakodowany.
Prosze o podpowiedz.
  •  

anonymousv

a powiedz mi co ma za znaczenie lewa i prawa strona czy to LHD czy RHD?
Przeciez kierownice masz z drugiej strony a nie ze bylo to w aucie gdzie kierownice masz z tylu i jedziesz autem w innym kierunku...
przeloz wiazke lewa z prawa i zapomnij o temacie...  :fool:
  •  

Krystian

Jeśli numer części wzmacniacza jest identyczny dla RHD i LHD to jedynie zrobić wiązkę identyczną jak na schemacie dla samochodu i kodować pod FA.   8)
  •  

anonymousv

przeczytales co on napisal w pierwszym poscie?
przeciez przy kostce wzmacniacza wystarczy przewody zamienic i juz...
  •  

pawelkos

Dla uscislenia:
Wzmacniacz wystepuje dla obu wersji LHD i RHD ten sam, Na podstawie schematow inaczej sa podlaczone glosniki w LHD i RHD.
Wydaje sie wiec ze powinna byc mozliwosc przestawienia LHD / RHD gdzies w ustawieniach wzmacniacza.
Moje zapytanie brzmi czy ktos wie jak to przestawic, nie moglem nic takiego znalezc.
  •  

Krystian

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
przeczytales co on napisal w pierwszym poscie?
przeciez przy kostce wzmacniacza wystarczy przewody zamienic i juz...

No o o to właśnie mi chodzi. Wg. Mnie lepiej jest zamienić te cztery kable miejscami we wtyczce zamiast poprawiać kodowanie po każdej aktualizacji sterownika.  ;)
  •  

Alex

A jak by ktoś sprawdził w ISTA schemat, to nie wierzył by TS na słowo i zobaczył by, że SSP do RHD i LHD jest ten sam, a to że on pisze że róznią się to lipa. Trzeba podłączyć wg schematu i nie kombinować. Wydaje mi się że ktoś głupi tak powiedział a on napisał. Jutro skasuję ten wątek bo zawiera głupotę.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

pawelkos

Dziekuje za odpowiedz, wynika z tego ze bledem bylo kierowanie sie informacjami z tej strony, zalozylem ze sa prawdziwe:

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
  •  

Alex

Tam też nie znalazłem różnicy)))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

pawelkos

To prosze popatrzec dokladnie i porownac co nastepuje:

schemat - Wiring Diagram (SSP) Audio output applies to LHD:
glosnik B85 (rear left ) podlaczony do pinow 1 i 11 zlacza A52*1B

i ten
schemat - Wiring Diagram (SSP) Audio output applies to RHD:
glosnik B75 (rear right ) podlaczony do pinow 1 i 11 zlacza A52*1B

Pewnie i tak zrobie jak proponujecie czyli podmienie kable we wtyczce ale najpierw chcialem sie upewnic czy ktos podpowie jak zrobic to prawidlowo.
  •  

anonymousv

to jakas glupota jest jak Alex napisał.
Wyobraź sobie auto RHD i LHD? Co jest innego w ustawieniu glośników?
Nic, bo dalej jedziesz do przodu a lewa strone masz po lewej a prawa po prawej.
Jedyna jaka moze byc zmiana to strona puszczenia wiazki od amplitunera ale to tez wydaje sie byc glupie...
  •  

Arx

Nie ma różnicy pomiędzy LHD<>RHD w zeszłym tygodniu doposażałem E93 w 677 użyłem gotowej wiązki RHD ułożenie takie samo także jak u ciebie jest inaczej przepinuj te 2 głośniki.
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
To prosze popatrzec dokladnie i porownac co nastepuje:

schemat - Wiring Diagram (SSP) Audio output applies to LHD:
glosnik B85 (rear left ) podlaczony do pinow 1 i 11 zlacza A52*1B

i ten
schemat - Wiring Diagram (SSP) Audio output applies to RHD:
glosnik B75 (rear right ) podlaczony do pinow 1 i 11 zlacza A52*1B

Pewnie i tak zrobie jak proponujecie czyli podmienie kable we wtyczce ale najpierw chcialem sie upewnic czy ktos podpowie jak zrobic to prawidlowo.

No rzeczywiście w tym TIS jest różnica, ale w ISTA już nie ma. Ja zawsze bazuję się na ISTA ale nawet tam czasem są błędy. Zrób jak napisali wyżej i będzie ok, bo tu raczej błąd w schematach. Jak zrobisz wg TIS to stracisz stereo scenę i otrzymasz kokofonię))
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

janusz.stg

Witam !
Jak coś wydaje się proste ,możliwe że nie wiesz wszystkiego ..tak mówi przysłowie .
W schematach często są błędy .Sam spotkałem już dziesiątki .


Cytata powiedz mi co ma za znaczenie lewa i prawa strona czy to LHD czy RHD?
Różnica jest taka ,że w przypadku np telefonu który ma być głośniej po stronie kierowcy .


W bardzo starych opracowaniach elektroniki  - gdzie nie było tak rozbudowane kodowanie (jak ktoś naprawia to widział) że sygnał telefonu wchodzi tylko w przedni głośnik po stronie kierowcy.

pozdrawiam
  •  

pawelkos

#14
Nie mialem od poczatku problemu ze zmiana kabli we wtyczce, tylko obawialem sie ze jak zamienie te kable i potem np. zrobie kiedys upgrade softu w samochodzie to glosniki znowu beda odwrocone, ale jezeli to blad na schemacie to ok.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.
  •