BMWHELP - Forum dla Profi BMW

FSC Map Code Generator 2015 (archiwalny)

Zaczęty przez Alex, Maj 26, 2015, 18:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

anonymousv

jeśli dobrze wygenerowałeś fsc to dla NBT i tej mapy kod to:
IAB2Z6USM2GTAAFJAATQ
  •  

sznels

Niestety mi wyszedł kod taki:
QV5TLN4GU3E2IAFJAAEQ

Jutro z rana spróbuje Twojego kodu
  •  

anonymousv

  •  

sznels

Cześć,

I miałeś racje Kod od Ciebie zadziałał za pierwszym razem. BRAWO i na flaszkę trzeba się wybrać.

Natomiast mam pytanie gdyż "nie lubię dostać ryby a wędkę" - co źle robiłem ? to kwestia generatora ?
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Cześć,

I miałeś racje Kod od Ciebie zadziałał za pierwszym razem. BRAWO i na flaszkę trzeba się wybrać.

Natomiast mam pytanie gdyż "nie lubię dostać ryby a wędkę" - co źle robiłem ? to kwestia generatora ?

Kwestia pliku lookup.xml - ten plik zawiera informację z shortFSC na podstawie których generator generuję kody do aktualizacji..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

sznels

z tego co mi się wydaje to ten plik -  lookup.xml jest dostępny w dziale płatnym ?
  •  

anonymousv

#51
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Cześć,

I miałeś racje Kod od Ciebie zadziałał za pierwszym razem. BRAWO i na flaszkę trzeba się wybrać.

Natomiast mam pytanie gdyż "nie lubię dostać ryby a wędkę" - co źle robiłem ? to kwestia generatora ?
Proszę w takim razie o + ;)
co do generatora to moim zdaniem raczej problem ludzi którzy generują kody to brak odpowiednich wartości z mapy na podstawie której generuje się kod.
BTW. z wersji graficznej generatora lepiej nie korzystać. łatwiej używać wersji z wiersza poleceń by wiedzieć jak to działa i wtedy błędów przy generowaniu kodów się nie popełnia. ;)
  •  

e-daniel

#52
Czy mógłbym prosić o link do aktualnego generatora kodu FSC?

EDIT:

Przed chwilką zaktualizowałem swoje mapy BMW Road Map Europe Next w BMW F30 z wersji 2013-1 do 2016-2. :dance4:
Ku mojemu zdziwieniu nie było żądania kodu FSC. Od czego to zależy??  :scratch_one-s_head:

Prośba o aktualny link do generatora nadal aktualna, tak dla edukacji.
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięKu mojemu zdziwieniu nie było żądania kodu FSC. Od czego to zależy?? 

Ktoś już robił aktualizację map w tym aucie z nie prawidłowo skonfigurowanym lookup.xml lub wpisał kod "Lifetime".

P.S. Poczytaj całośc, a nie tylko koniec wątku i znajdziesz gdzie można pobrać ten program..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

masterzomp

Witam,
czy istnieje możliwość wygenerowania kodu FSC tylko na podstawie VIN i rodzaju mapy?, jeśli to post nie w temacie to proszę o usunięcie i info na PM.

Dzieki
Marcin
  •  

e-daniel

#55
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięKtoś już robił aktualizację map w tym aucie z nie prawidłowo skonfigurowanym lookup.xml lub wpisał kod "Lifetime".

Długo się nie nacieszyłem, po kilku restartach/odpaleniach silnika wyskoczyło żądanie wpisania kodu. Dopóki go nie uzyskam jestem bez nawigacji :/

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięP.S. Poczytaj całośc, a nie tylko koniec wątku i znajdziesz gdzie można pobrać ten program..

Czytałem, niestety poza informacją, że jest dostępny w dziale płatnym niczego nie doczytałem. Jeżeli trzeba zapłacić nie ma problemu, tyle, że nie wiem za co płacę dopóki nie zapłacę ;) Nie mam podglądu zawartości działu :/
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj siętyle, że nie wiem za co płacę dopóki nie zapłacę

Płacisz nie za zawartość działu. Wszystkie programy w tym dziale nie są moją własnością, więc nie moge ich sprzedawać. Ten forum też ma koszty, więc musze ich pokrywać. W skrócie pomagam nowszym softem oraz informacją tym kto pomaga forum. Jak by nie było tego działu to i forum był by dawno zamknięty..
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

e-daniel

@Alex,  nie musisz mi tłumaczyć tematu prowadzenia forum, ponieważ jestem w administracji dużo większego ogólnopolskiego i doskonale wiem jak to działa oraz jak należy postępować,  aby je utrzymać. Jak wspomniałem mogę przekazać dotację,  ale dopiero po zapoznaniu się z zawartością i jej oszacowaniem w stosunku do wymagań. W postaci proponowanej obecnie nie wiem co dotuję a więc nie mam możliwości podjęcia decyzji czy warto. Kupując samochód najpierw płacisz a potem jedziesz oglądać i go bierzesz jeżeli warto ,  czy odwrotnie?
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się@Alex,  nie musisz mi tłumaczyć tematu prowadzenia forum, ponieważ jestem w administracji dużo większego ogólnopolskiego

A co tam niema ludzi które mogą pomóc?? Czy chcesz znaleźć tu informację, a później jako administrator udzielać tej informacji na swoim dużo większym ogólnopolskim??

Nie gonimy się za ilością użytkowników tylko za jakością. Nie długo będą duże zmiany)

Możemy zrobić w inny sposób. Znajdź wątek w którym ktoś potrzebuję pomocy i mu udziel pomocy. Odpowiedź za odpowiedź.

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięJak wspomniałem mogę przekazać dotację,  ale dopiero po zapoznaniu się z zawartością i jej oszacowaniem w stosunku do wymagań. W postaci proponowanej obecnie nie wiem co dotuję a więc nie mam możliwości podjęcia decyzji czy warto.

Ja płacę na innych forach bez żadnych dostępów. Mam i tak pełny dostęp do wszystkich działów, ale pomagam z utrzymaniem i nie potrzebuję od nich wykazu co się zmieni dla mnie jak wysłe im 20 dollarów. To są fora zagraniczne i są tam eż osoby którę tak robią. Miałem wcześniej też tak na tym forum, ale żaden użytkownik nie wpłacił ani złotówki dopóki nie pojawiły się ograniczenia.. Nikt nie wymusza płacić. Są inne miejsca gdze to można znaleźć.

FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

e-daniel

#59
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięA co tam niema ludzi które mogą pomóc?? Czy chcesz znaleźć tu informację, a później jako administrator udzielać tej informacji na swoim dużo większym ogólnopolskim??

Nie, moje forum dotyczy innej tematyki. Jeżeli kiedyś miałeś problem z urządzeniami mobilnymi, lub szukałeś pomocy w ich modyfikowaniu, być może korzystałeś z mojej pomocy ;)

Nie drenujmy tematu dotacji i ukrytego działu po jej opłaceniu. Już po fakcie.

A teraz do rzeczy...

@Alex, skorzystałem z Twojego zmodyfikowanego generatora, wcześniej oczywiście podmieniłem pliki wg instrukcji oraz uzupełniłem folder "tools" o plik lookup.xml dla nowych map. Pobrałem plik *.fsc, wybrałem posiadaną wersję mapy (Road Map Europe Next 2016-2) i wygenerowałem kod jak poniżej (załącznik). Niestety kod jest niepoprawny. Co przeoczyłem?

  •