BMWHELP - Forum dla Profi BMW

BMW E65 Rozladowany akumulator.

Zaczęty przez Lukaszbmw730, Marzec 06, 2018, 12:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lukaszbmw730

Witam

Potrzebuje pomocy. Auto BMW E65 730d. Akumulator zostal wymieniony rok temu, lecz cos rozladowuje go dosc czesto pojawia sie komunikat Batterie Nachladen )://
Pomiar ładowania 15,2 V
Zamieszczam drzewo sterownikow i liste bledow ktore pkazuje Ista D po dzisiejszym rozladowaniu. Bledow nie można skasowac. :cray:
  •  

Krystian

Sprawdź wtyczkę w SGM ze światłowodami za schowkiem pasażera. Może ktoś jej nie wcisnął do końca :)
  •  

Lukaszbmw730

#2
Tam raczej nikt nie grzebał. Ale sprawdze dla spokojnosci. Mam taki problem jeszcze jak chce skasowac bledy w Ista D to prosi o wylaczenie zaplonu
, po wylaczaniu nic sie nie dzieje. Dodam ze robie to kablem K+dcan.
  •  

LogiHuś

Bo ista nie widzi czy jest zacisk 15 po k+dan. Chyba w starszej wersji tego nie wymagała. Albo użyj emulatora napięcia jak do isty-p.
Bezpieczniki sprawdzone?
  •  

Lukaszbmw730

Bezpieczniki sprawdziłem. Naładowałem akumulator i wszystko wróciło do normy. Tylko teraz muszę ustalić co jest przyczyną rozładowania. Ostatnio miałem często krótkie trasy  ok. 10 km albo coś rozladowuje po uśpieniu auta na postoju. Może miał ktoś podobny przypadek. Jakiś pomysł?
  •  

anonymousv

raczej stara szkoła tutaj pomoże - miernik w dłoń i sprawdzaj po kolei który bezpiecznik wysysa prąd.
Nie pamiętam ale gdzies była możliwość podejrzenia poboru prądu przez (inpa chyba).
  •  

Lukaszbmw730

Dzisiaj sprawdzałem pobór prądu, multimer pokazał ~10A  ):// Tylko u mnie po zamknięciu auta cały czas są podświetlane te przyciski od regulacji foteli i przycisk start/stop oraz podczas pomiaru wyskakiwal komunikat parkbremse gestört (chyba dlatego że był spadek napiecia).
  •  

anonymousv

po zamknieciu auta non stop sie swieca?
  •  

leon

One gasną po około 10 minutach a całokowite uspienie  jakieś 20 minut pobór  mniej więcej coś koło 0.06A powinien.
  •  

Alex

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
One gasną po około 10 minutach a całokowite uspienie  jakieś 20 minut pobór  mniej więcej coś koło 0.06A powinien.

Ale bez przesady)) 10A na wyłączonym zapłonie??? Spróbuj odłączyć CAS i zmierzyć pobór. Wydaje mi się że samochód nie śpi.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

LogiHuś

Miernik cęgowy, zapinasz na minusowy kabel.
Zamykasz auto, zamek w klapie palcem zamknij, żeby auto myślało że jest zamknięte.
Po 15minutach pobór powinien spaść. A E65 całkiem idzie spać nawet po 40min.
Jak po 15minutach ci pobór nie spadnie to zacznij wyciągać bezpieczniki, auto może się nie usypiać przez moduł w drzwiach np, lub moduł ręcznego. U mnie akurat moduł w drzwiach nie pozwalał spać autu, i po 4godzinach miałem martwy akumulator już.
Zwykłego miernika pomiędzy kleme a akumulator nie radzę pakować, bo one mają bezpiecznik np do 5A a E65 potrafi więcej zabrać.
  •  

leon

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięAle bez przesady)) 10A na wyłączonym zapłonie??? Spróbuj odłączyć CAS i zmierzyć pobór. Wydaje mi się że samochód nie śpi.


Tak Alex,po wyłączeniu zapłonu wcina około 10 A to tak przez pere minut, i powoli spada do około 0.4A i po jakimś czasie do uspania.
  •  

Lukaszbmw730

Czekam na miernik cęgowy i w weekend będę go sprawdzał. 
  •  

Tomkoff

Według informacji z dokumentacji technicznej BMW E65 tak samo jak E60, E61 usypia się po 60 do 70 min i po tym czasie maksymalne natężenie prądu powinno wynieść do 40mA.
Jeśli dobrze pamiętam gdzieś w ISTA jest opcja by uśpić auto i nie trzeba czekać tej godziny tylko od razu przejść do pomiarów.
  •  

Alex

#14
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj sięWedług informacji z dokumentacji technicznej BMW E65 tak samo jak E60, E61 usypia się po 60 do 70 min

Można zerknąć na ten dokument?? Po 12 minutach nawet nie zamknęty samochód zasypia, a jeśli zamknąć to kilka minut i pobór jest w granicach 0,05A
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •