BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISTA 4.09.13 => BUG przy diagnozie...

Zaczęty przez Bobi, Kwiecień 14, 2018, 16:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bobi

Witam kolegów, dziś zauważyłem że problem się powtarza więc uznałem to jako problem w ISTA 4.09.13. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę lub pomóc rozwiązać problem... :scratch_one-s_head:

Przy diagnozowaniu ISTA-D 4.09.13 samochodu po 2009r z systemem X-Drive jest prawdopodobnie BUG w programie,
objawia się to czerwonym błędem VGSG (przekładnia rozdzielcza) i towarzyszącym przy tym błędem DSC świecącym na żółto.
Powyższych błędów nie da się skasować programem w wer.4.09.13, pomaga wyjęcie bezpieczników od VGSG i ponowne włożenie, to pozwala oznaczenie błędu VGSG z czerwonego na kolor żółty, następnie można użyć do skasowania ISTA-D starszej wersji np 3.53...tutaj ten problem nie występuje. Każde uruchomienie diagnozy w ISTA 4.09.13  skutkuje ponownie błędami.

Jak już pisałem, problem pojawia się u mnie zawsze przy samochodach z X-Drive, samochody te nie mają w rzeczywistości problemu z VGSG.
  •  

waco_o2

Miałem identyczny problem w x1 w tej wersji ISTA D. Zmieniłem na 4.10, jak dostane jakieś X to sprawdzę, czy nie ma błędu w tej wersji.
  •  

alb3rt

Miałem taki sam przypadek też w X1. Po zamknięciu i odczekaniu dosłownie kilku minut moduł DSC był bez błędu na zielono. Nie wyciągałem bezpiecznika.
  •  

Bobi

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
Miałem taki sam przypadek też w X1. Po zamknięciu i odczekaniu dosłownie kilku minut moduł DSC był bez błędu na zielono. Nie wyciągałem bezpiecznika.

ja również pierwszy raz miałem w X1, później w X5. U mnie odczekanie nic nie pomogło... zostawiłem auto na cały dzień i błąd był.
  •  

koder88

Miałem to samo w X1 - VTG na czerwony po pasowaniu błędów ... świeci  kontrola trakcji ...

odpiąłem akumulator na 5 min  ... skasowałem błędy inpą .... i wszystko wróciło do normy...
  •