BMWHELP - Forum dla Profi BMW

Błąd ABL

Zaczęty przez lpawel, Luty 22, 2017, 07:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lpawel

Witam, mam problem podczas diagnozy po podłączeniu się do samochodu.
Wyskakuje mi błąd " Error in testmodule: ABL_GES_AF6100_FSC_LESEN"
Po naciśnięciu ok testuje daje, pokazuje błędy po czym mogę je skasować.
Następnie przy próbie adaptacji skrzyni VTG lub próbie innej operacji ponownie pojawia się błąd z ABL, przy kalibracji VTG jest to "ABL_DIT_AS2710_KALIB01". po czym przycisk kalibracji staje się nieaktyny i nie można nic zrobić. W szczególe błędu pisze coś o CoreFramework ale wszystkie frameworki mam zainstalowane (błąd wyskakiwał przy instalacji net framework 3.5, ale ten podobno jest zintegrowany z win 7 należy jedynie włączyć go w panelu sterowania/programy). W załączniku przesyłam screen z błędu oraz szczegółu błędu.
Proszę o jakieś wskazówki co mogłoby być przyczyną występowania tego błędu.
Ista jest postawiona na win7 x64, łączę się kablem enet.
  •  

Alex

Framework 3.5 jest za stary . Musisz miec 4.6.1 + wszystkie aktualne Java i reszta co była razem z ISTĄ
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

lpawel

Właśnie pozostałe elementy też mam poinstalowane.  Framework 4.5.2, 4.6.2, c++ 2005,2008,2010, 2013,2015 oraz pozostale skladniki. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego błędu.
  •  

aramek

To jest standalone czy native instalacja???
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •  

lpawel

  •  

aramek

aktualizowałeś może ostatnio rheingolda??? Bo może dane programowe i bazy się nie zgrały???
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •  

lpawel

Problem rozwiązany, naprowadziłeś mnie na rozwiązanie - pomyliłem standalone z native... Miałem ściągnięte obydwie wersje i podczas rozpakowania podstawkę dałem  standalone, natomiast bebechy native i stąd ten błąd.
  •  

aramek

Fajnie że się udało.... Pozdro
Nie zapominaj o reputacji.
Jeżeli pomogłem postaw "+"
  •