BMWHELP - Forum dla Profi BMW

FSC Map Code Generator 2017 x32/64 bit

Zaczęty przez Alex, Sierpień 28, 2015, 17:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

janusz.stg

  •  

zippi

Lookup zmieniony na NBT i CIC professional 2017-2 jakby ktoś potrzebował, strawdzony i zadziałał. Przesyłam może komuś się przydać  :bye: 
  •  

bartekm3

Panowie, generator dalej nie działa na NBT EVO? Mam pliki z ASAP i wygenerował mi kod ale zły. Są jakieś nowości co do aktualizacji map na NBT EVO?
  •  

Alex

Nigdy nie działał z EVO)). I nie zadziała tak samo jak z route. Albo ASO albo u mnie, a może znajdziecie jeszcze gdzieś.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

Quattro

  •  

Kamilio2406

Wrzucam program z całą zawartością. do sprawdzenia. Może komuś się przyda :-P 8)
  •  

p78

Panowie dziwna sprawa, może pomożecie.
Korzystałem z generatora wcześniej i nie było żadnego problemu. Zczytałem z auta F31 2014r FSC za pomocą SWID_DE_reader, bo mam Next'a. Potem otworzyłem za pomocą generatora plik fsc i wygenerowałem kod na 2017-1 jak i 2017-2. Wszystko pięknie. Niestety niedawno miałem awarię kompa i wszystkie dane jakie miałem przepadły i musiałem na nowo wszystko zainstalować (E-sys , ISTA/D). Zainstalowałem i wszystko pięknie hula. programy łączą się z autem, zczytuje i resztę robi tez poprawnie. Ale no wlasnie tutaj robią sie chody i dziwne rzeczy bo nagle SWID_DE_reader nie łączy się z samochodem nie zczytuje vinu i reszty. udało mi się z wygenerowac plik FSC za pomocą E-SYS ale generator z tematu nie otwiera go. Pojawia się komunikat że  "The FSC file is not vaild!" co ciekawe z plikiem jaki tutaj kolega udstępnił "bialaf10.fsc" dzieje się podobnie. Zaczołem szukac innych programów i znalazłem alternatywę i dalej ciekawe rzeczy bo program otwiera fsc wygenrowany przez E-SYS i generuje kod. Kod wygenerowany na mapę 2018-1 nie działa, a jak generuje na stare mapy 2017-1 i 2017-2 to wyplówa mi takie jak dawniej wygenerowałem wiec działa poprawnie. pożniej jeszcze użyłem generator który udostępnił @Kamilio2406 i kody generowane są takie same jak alternatywny program, czyli stre kody takie same i nowy też a mimo to podczas odpalania aktualizacji w aucie wywala mi błąd że kod zły. Jakiś pomysł co jest źle? Może coś źle robie, czegoś nie mam na kompie? Ciekawe dlaczego program SWID_DE_reader nie potrafi zczytać z auta danych.
  •  

Adaś

SWID_DE reader łączy się przez Ediabas, a E-sys przez adres IP. Masz źle skonfigurowany ediabas.ini. Jest wygodny program do konfiguracji ediabasa. Masz w załączniku. W przypadku eneta wybierasz ten drugi (ethernet cable)
  •  

p78

Teoretycznie Ediabas mam dobrze skonfigurowany ponieważ specjalnie w ISTA/D specjalnie ustawiłem w konfiguracji by używał ustawień z ediabas.ini. Sprawdzę jeszcze na innym komputerze. może wina coś z systemem.
  •  

rychulja

#84
Ista korzysta z pliku konfiguracyjnego z z katalogu ./rheingold/ediabas/bin/ediabas.ini
Fsc map generator może korzystać z pliku c/ediabas/bin/ediabas.ini
Sprawdź to :)
Pozdrawiam
  •  

marekhans

Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
:)
Czy ten lookup jest do 18-1?
  •  

marekhans

Czy ktoś będzie tak dobry i wrzuci lookup dla map na 2018?
  •  

Alex

Poczytaj od pierwszej stronu ten wątek i zrób sam sobie ten plik.. łatwiej prosić niż poczytać. Tym bardziej że ten generator nie jest do jednej mapy, a ty nawet nie piszesz o jakie mapy Ci chodzi.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

marekhans

Sprawdziłem w xml ten plik co jest wyżej i pasuje. Czy działa nie wiem. Szukam xml do professional 18-1. Faktycznie może i sam sobie później zrobię chociaż doświadczenia z edycją xml-ów nie mam żadnego.
  •  

Alex

Mapy professional 2018 nie potrzebują kodu i generator ich nie generuje.
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •