BMWHELP - Forum dla Profi BMW

ISTA D instrukcja

Zaczęty przez waco_o2, Lipiec 05, 2015, 17:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lustek

#30
OK. Niestety nie mam dostępu do ETK.
Po numerze części DDE sprawdziłem na realoem że rzeczywiście był montowany w moim samochodzie. Czy ktoś mógłby sprawdzić te wersje oprogramowania moja z aktualnie dostępną?

Gorzej z EGSem. Udało mi się odczytać tylko parametry z ISTA. Jest numer części 7565496 ale realoem takiego numeru nie rozpoznaje..
Nie mam nic przy polach (są puste):
- part number, programmed control module
- program version
- kilometre reading during calibration

Jest natomiast:
- operating software: 2.3.10
- hardware number: 15
- function software: 15.47.0
- BMW part number: 7565496

EDIT: Może administrator niech przeniesie wszystkie wątki związane z moją skrzynią do nowego tematu żeby nie odbiegać od tego.
  •  

bsbs

a w inpie nic nie ma
  •  

lustek

w inpie nie sprawdzałem bo mi padła bateria w laptopie. Nie wiem nawet czy się z nią połączy. Wiem, że już dwie osoby próbowały programem KTS boscha się z nią połączyć i dostawali brak komunikacji....

Jutro albo pojutrze sprawdzę inpą.
  •  

bsbs

kts nie do bmw zainstaluj ista p i sam wszystko zrobisz tylko nie wiem czy jest sens z silnikiem czy to coś zmieni może tylko efekt placebo odbierz pw
  •  

lustek

Nie no chodzi mi o skrzynie, że szarpie. Ale jak bym tak aktualizował EGS to DDE też by wypadało. Na razie badam temat...na co dzień nie zajmuje się mechaniką więc dopiero się wszystkiego uczę:)
  •  

Fendt

Jak bedziesz aktualizował EGS za pomocą ISTA  P to DDE też pójdzie czy będziesz tego chciał czy nie i na odwrót tak samo, czyli przy aktualizacji DDE robi też EGS.
  •  

lustek

Jeżeli sam będę się brał za aktualizację to na pewno nie ISTA bo podobno można uwalić sterownik(i). Wiem że podstawa to porządny prostownik.

Widziałem kilka filmów z WinKFP w akcji i wydaje się to dosyć proste.
Jest jakaś określona kolejność aktualizacji? Tzn najpierw DDE, potem inne. Czy nie ma to znaczenia?
  •  

Fendt

Jak myślisz że   z WinKFP nie ma ryzyka to poczytaj sobie na innych forach ile osób uwaliło DDE 4 :D.
  •  

lustek

bez ryzyka nie robota:)
  •  

lustek

Wczoraj chciałem sprawdzić czy WinKFP w ogóle będzie chciało zacząć programować moduł skrzyni (czy wyświetli się informacją ze starą i nową wersja oprogramowania).
Dałem:
- comfort mode
- update ZUSB
- jako ECU family dałem GKE191
- wpisałem VIN
- done
- program

i pojawiła mi się informacja jak na screenie - nie można przeczytać UIF
Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

Coś jest źle skonfigurowane czy jakiś inny problem?
  •  

Alex

Myśle że nie masz połączenia ze sterownikiem. 
FSC do aktywacji CIC, NBT, NBT EVO ID4/5/6, MGU ID7/8, NightVision, KAFAS2/3/4
Kody do aktualizacji map. Kodowanie 2.0.
Online pomoc
  •  

lustek

#41
:) dzięki tak pisze na screenie.

Ale serio, cos jest zle skonfigurowane dlatego sie nie łączy czy poprostu jest cos uwalone i trzeba np sterownik na stół wyciągnąć?
  •  

janusz.stg

Witam !
Rozumiem ,że masz komunikację ze skrzynią innymi programami po Ediabasie ( Inpa ,tool32 etc ) .
Zakładam również iż masz załadowane poprawne Sp-Daten .Jesli tak ,to prawdopodobnie wybrałeś złą grupę do Update .

  • sprawdź w Inpie jaki dokładnie masz sterownik skrzyni biegów ,odczytaj jego numer ,jest tam również adres bazowy sterownika .
  • poszukaj w katalogu C:\EC-APPS\NFS\DATA w którym katalogu są odwołania do nr Twojego sterownika (pliki *.his i *.hwh)
  • wybierz tą grupę ,w której znalazłeś Twój nr ZUSB i spróbuj ponownie update
pozdrawiam
  •  

lustek

#43
Komunikacje innymi programami mam. Inpa, dis, ISTA wszystko lata jak ta lala. Pliki do WInKFP "ładowałem" raz ale to chyba ok. Nie trzeba za każdym uruchomieniem programu prawda?

Inpa sprawdziłem sobie ZB numer skrzyni. W WInKFP jak dawałem Enter zusb i ten numer to wyskakiwało właśnie to ECU które pózniej dawałem update - GKE191.

Wiec wydaje mi sie ze powinno byc wszystko ok.

EDIT: pominąłem coś co mogło by być istotne. Przy łączeniu ze sterownikiem skrzyni inpa, dostaje komunikat:
Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się

ale ze skrzynią się łączy.

Zakładka "ident" w inpie daje mi taki dane:
Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się


Jak daje "ENTER ZUSB" w WinKFP dostaje takie drzewko:



Guests are not allowed to view images in posts, please Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się or Nie masz uprawnień do linku. Zarejestruj się lub Zaloguj się
  •  

janusz.stg

Witam !
Wychodzi na to ,że robisz wszystko poprawnie .Wydaje mi się iż masz nie do końca zainstalowane oprogramowanie.
Prawdopodobnie nie zainstalowałeś (nie zarejestrowałeś w systemie) formantów activex .WinKfpt używa wtyczek ocx ( to takie  biblioteki,coś jak dll) .
W katalogu C:\EC-APPS\NFS  jest plik nfs.exe - spróbuj go uruchomić .Jeżeli  uruchomi Ci się WinKfpt ,to OK.Prawdopodobnie jednak nie i  system wyrzuci Ci błąd .Wówczas  masz dwa pliki typu batch ,które rejestrują potrzebne wtyczki ocx .Jesli posiadasz system Windows 7  ,to uruchom oba batche z opcją jako admin.

pozdrawiam
  •